Príbeh romantickej komédie Láska na špičkách je zasadený do malého mesta a okolia Broumovska. Dramatická krajina korešponduje s náladami hlavnej hrdinky Terezy (36), bývalej primabaleríny Národného divadla, ktorá po úraze skončila kariéru profi tanečnice a presťahovala sa s manželom Petrom a sedemročnou dcérou Maruškou do opusteného mlynu, ktorý zdedila po babičke. S neoblomnou vôľou a aj cez obmedzené finančné prostriedky mlyn rekonštruuje, aby vytvorila rodine nový domov. Privyrába si tým, že v miestnej škole vedie krúžok pohybovej výchovy. Učí životom unavené ženy dávno zabudnutým tanečným pohybom a ich dcéry základom baletu. Peter na dedine nie je šťastný, chce robiť kariéru v Prahe. Ich manželstvo prechádza krízou, neistá existencia a ľudská obmedzenosť niektorých obyvateľov malého mesta Terezu núti ťahať na vlastných bedrách viac, než možno dokáže uniesť. Najšťastnejšie sú jej malé „primabaleríny“, ktoré majú od dokonalosti ďaleko, no o to rozkošnejšie sú. Ako to však býva, život nám kladie do cesty nečakané nástrahy. Jednej noci mlyn začne horieť, na scéne sa objavia dobrovoľní hasiči a ich sympatický veliteľ. Peter Tereze oznamuje, že sa sťahuje do Prahy, riaditeľ školy prezradí, že krúžok pohybovej výchovy chce vedenie mesta zrušiť, a na scéne sa z ničoho nič objavia Terezine kamarátky. Pokiaľ to všetko bude chcieť Tereza prežiť v zdraví, bude musieť vymyslieť plán... (Continental film)

klukluka

Špatně se mi to hodnotí. Žijeme v těžké době. Měl jsem pocit, že tvůrci Lásky na špičkách by udělali cokoliv, aby nás pobavili, aby nám do života vnesli trochu smíchu a radosti. To oceňuji. Jinak je ale u toho potřeba úplně vypnout mozek a nesnažit se na tom hledat chyby. Osobně bych nejvíc ocenil, kdyby se jim do toho všudypřítomného líbivého kýče nemotala ta vážná témata. ()

Prubner

Hm, tak to bude film spíše pro jiné publikum než jsem já: pro publikum dámské, kterému připadají legrační tančící roztomilé malé děti a tvrdí chlapi oblečení v baletních trikotech. Vypravěčsky nepříliš zvládnuté a ani herce to - zdá se - moc nebavilo. Ale nijak mě to neuráželo. P.S. Ovšem uvěřit Vice Kerekes s její kyprou postavou, že je profesionální tanečnice / baletka, to je dost fuška. ()

Hapretor

Naprosto dementní scénář - navíc s velmi nesympatickými ne-herci ... v čele se slizkým Kohákem - nedívatelnost snímku kvůli scénáři navíc bohužel umocňuje obličej Vichy Serepes, které zapomněly/i maskérky/ři nandat poctivou vrstvu make-upu, a tak v celé "kráse" vynikl její pihovatý obličej, na což jsem také se nevydržel dívat tak dlouho ... v polovině vypnuto ... taneční kreace ani neřeším ... ona to vlastně vůbec není tak hezká ženská jak se v jiných filmech na první pohled zdálo a bylo prezentováno ... teda IMHO ?! ... ztráta času ... ()

hateorlove odpad!

Tohle není ani oddychovka k žehlení. Milionkrát zpracovaný trojúhelník / čtyřúhelník se nepovedl, mezi herci necítím chemii, korunu tomu nasazuje léčba alkoholika a gamblera, jehož ani jeho vlastní dcerka nemotivuje k abstinenci, krátkým projevem na téma "jsi de*il a nechlastej"... Film jsem ani nedokoukala a poprvé využívám hodnotící klikátko "odpad". ()

topi80 odpad!

Svérázné kvality pásové výroby seriálů TV Prima si našly cestu až do světa filmu, k jehož sledování mě přivedla účast vypečeného záporáka ze seriálu Vyprávěj, Jardy Franze. Ten svůj jinak asi spolehlivý herecký výkon (v čemž zůstal ve filmu osamocen) podpořil producírováním se po plátně polonahý, na což už jsem ale zase zvědavý nebyl, byť po úvodní scéně celého filmu už byl člověk asi připravený na všechno. A kdo to nevypnul po pár sekundách, dobře mu tak. Tento film, dá-li se to tak vůbec nazvat, by byl asi snadným terčem k broušení ostrovtipu. Ale do začátků bych jeho autorům poradil, že hlavní postavou romantické komedie by neměla být nesympatický hysterická semetrika, nýbrž sympatická žena. A pro její ztvárnění by se měla vybrat nějaká sympatická herečka. Jinak, těch vesnických klišé s opilci a hasiči už je v těch filmech taky trochu moc. A je docela smutné, že nejpřirozeněji a nejvtipněji se s tím popasoval Jiří Adamec ve všeobecně dost vysmívaném filmu Léto s gentlemanem. Který má kupodivu o 14 % nižší hodnocení než tato nezajímavá sračka, kterou jsem po hodině definitivně vypnul. ()

• Taneční soutěž se natáčela v Masarykově divadle v Jičíně. Tenisové scény se točily na kurtech v Horažďovicích. Většina filmu se však točila v obci Železnice u Jičína. (marelzwareli)
  • V závěrečných titulcích je uvedeno Masarykovo divadlo v Jičíně s hrubou chybou v názvu (Masarikovo). (Sawasdee)
  • První klapka filmu padla na Šumavě v červenci 2020. (ČSFD)