Během španělské občanské války narazí skupinka zapřisáhlých nepřátel na zombíky, kteří vznikli při experimentech nacistů, a musí táhnout za jeden provaz. (Netflix)

Menec

Zombie film na odlehčení, jednoduchá zápletka, sympatičtí herci, skvěle zahrané charaktery postav, kde ani jedna ze stran není ta "dobrá" nebo "špatná. Prostě obyčejní lidé, co se ocitli ve válce proti sobě. Ten lehký humor, který doprovázel celý film, se mi taky líbil (klikař muslim, drsná jeptiška, nešika panic, věčně vykulenej kapitán partyzánů, atd). Film jsem ani nemusel kvůli nudým pasážím přetáčet, takže 4 hvězdy. Španělé to prostě umí :) ()

Astaroth12

Videl som nespočetne veľa nazi zombie filmov, ale len asi 5% stálo za tri alebo viac hviezd. Takže do tohto filmu som išiel trocha opatrne, či bude stáť aspoň za niečo. A naozaj stal a bavil ma od začiatku až po záverečné titulky. Najprv tu bolo veľa sympatických postav a ich hlásky boli hádam ešte o čosi sympatickejšie. Je to taká odľahčená zombie vybíjaná, u ktorej neviete či sa mate smiať alebo žasnúť nad solídnymi maskami a akčnosťou. Pravé tá akcia mi bola najviac po chuti a keď sa to skĺbilo ešte aj s čiernym humorom, tak som bol rád, že to konečne vyšlo. Práve toto spojenie sa skoro vobec nevidí a tu to parádne odsypalo. Konečne ma zas Španieli potešili, lebo posledné ich tri horory u mna nedopadli najlepšie, ale tento od začiatku u mna išiel na istotu. Silne 4*. ()

DavHav

Celkem jsem si to užil. Jde o zombie fantasy ze španělské občanské války. Jelikož jsem cca před týdnem dočetl vynikající Orwellův Hold Katalánsku, asi celkem chápu Španěly a jejich postoj k občanské válce ( v zásadě nebyli ani na jedné straně převážně úplně dobří ani úplně špatní a být španělský fašista znamenalo často něco podstatně příznivějšího než německý fašista či současný ruský putinovský fašista). Pěkně to odsýpá, postavy o.k., na konci jsou nádherné záběry přírody. Hlavní hrdinka má krásné oči :-). ()

lykan9

Za mě se jedná o vynikající a vtipný zombie horor, který ukazuje, že Španělé tenhle žánr umí a nebojí se to předvést. Dal bych i pět hvězd, ale závěr mě trochu zklamal.  Mimo to Údolí mrtvých je i poučným filmem, který ukazuje, jak to ve Španělsku fungovalo za 2. světové války. A pokud je to někomu málo, tak Aura Garrido je opravdu kus a je fajn jí během sledování fandit. ()

Untentrauer

Tady někdo splnil úkol téměř na jedničku! Perfektní Bčko, ve kterém mě sedly všechny postavy ihned od začátku. Je to, jako návrat do starých časů. Žádné sračičky, řečičky, nic složitého. Jednoduchý příběh a spousty krve. Je to stará škola v novém kabátě z frcu. Líbí se mi, jak krásně dokázali využít možnosti dnešní techniky pro krvavý aerosol. Opravdu povedený film na zahnání nudy! P.S. Miluju Nazi Zombie mod COD!!!! ()

• Když se sestra Flor (María Botto) vrátí do katakomb pod kostelem, aby bojovala se zombie, vystřelí ze své zbraně 3x bezprostředně za sebou. Vzhledem k tomu, že nese dvouhlavňovou brokovnici, je to nemožné. (Untentrauer)
  • Během jedné scény v domě hrají v rádiu písničku „My Prayer“ od The Ink Spots. Píseň byla vydána 18. září 1939, pět měsíců po skončení španělské občanské války. (Untentrauer)
  • Původní plánovaná premiéra byla 11. září 2020. Kvůli pandemii covid-19 byla nejprve přesunuta na 22. ledna 2021 a poté na 24. září 2021. Konečné datum premiéry bylo 11. března 2022. (Untentrauer)