Záletníci

všetky plagáty

Od nehorázných lží po sexy překvapení. Sbírka krátkých příběhů ukazuje, jakých pošetilostí se dopouštějí muži, kteří mají trable s věrností a vztahy. (Netflix)

solisoli

Talianska komédia poskladaná do niekoľkých príbehov, určite svojim dejom pobavila. Dobré herecké výkony , zmysluplnosť a hlavne, inšpirované talianskou napodobeninou z 80 rokov. Škoda toho záveru, ktorý mohli réžia a scenáristi, lepšie premyslieť . Bolo by to zanechalo slušný dojem kvalitnej komédii. ()

McGuffin

Záletníci, Gli infedeli jsou předělávkou pár historek z Nevěrníků, Les Infidèles, doplněné dalšími pár příběhy. Ale i zde mají titulní záletnické postavy velké oči a nic jim nikdy nevyjde, jak by sami chtěli a diváci tak nějak čekali. Mohl by z toho být humor, ale není, jsou to zase jen výčitky, co si hrdinové odnášejí. Takže i v tomhle případě, o morálce na první dobrou a bez vtipu. https://www.macguffin.cz/ ()

Malarkey

Lehce po premiéře na Netflixu Záletníci na ČSFD schytali černá čísla. Čul jsem průser, ale nějak jsem si říkal, že dokud to vlastně nezkusím, tak nemůžu hodnotit. A ono ejhle, není to vůbec tak zlé. Jedná se o sérii povídek, ve kterých se protáčí různí italští herci a herečky a nosným tématem je nevěra. Sem tam je tu standardní italský řev, sem tam nelogické obhajování věci, která se obhájit nedá, ale vesměs mě ty povídky upřímně bavily. Nejlepší momenty byly, když byl na plátně Riccardo Scamarcio a vlastně jakákoliv z italských hereček. Riccardo svým herectvím dokáže uhranout stejně tak, jako herečky svojí dominantní krásou. To, že jsou tématem nevěry divák musí brát s nadhledem. Ke konci u poslední pár minutové povídky Vás to musí přesvědčit. ()

claudel

Italská verze má dokonce o pár procent více než francouzský originál, což mě dost překvapilo. Kromě plakátu, Dujardina a skutečnosti, že se mi povídkový film navzdory špatným hodnocením a kritikám celkem líbil, jsem na francouzský originál úspěšně zapomněl, takže mi nevadilo na Netflixu pustit italskou verzi. Podle mě je slabší, ale rovněž koukatelná. Nejlepší povídky jsou ty hotelové. ()

mira007

Italská konverzační komedie složená z několika povídek na téma nevěry. Působí to inteligentně a zajímavě, ale vystavět tím celý film mi přišlo trochu málo jako filmový zážitek. Skvělý herecký koncert Riccarda Scamarcia, který měl nejlepší povídku s Laurou Chiatti, která kdysi hrála ve Vieweghově Případu nevěrné Kláry. ()