Štyri roky v karanténe. Vírus sa zmenil... a my tiež! V roku 2024 koronavírus zmutuje na smrteľný variant a svet sa ocitne vo štvrtom roku pandémie. Štyri roky po vypuknutí pandémie je svet stále uzavretý v totálnom lockdowne. V Spojených štátoch platia nové zákony a v mnohých oblastiach panuje výnimočný režim. Z Kalifornie sa stal totalitný policajný štát, v ktorom sa izolovaní ľudia márne búria proti brutálnym obmedzeniam. Všetci obyvatelia si musia neustále kontrolovať teplotu na mobilných telefónoch a v prípade, že sa nakazia smrtonosným vírusom, sú bez výnimky zadržaní, odvlečení z domovov a internovaní v karanténnych táboroch známych ako Q-zóny. Sú to vlastne koncentračné tábory pre nakazených, ktorí tu v podstate čakajú na istú smrť. Nico Price  pracuje ako kuriér na motorke a imunitu získal vďaka prekonanej chorobe. Už celé roky žije vo virtuálnom vzťahu so Sarou Garciovou  mladou umelkyňou, ktorá žije so svojou babičkou Litou v úplnej izolácii. Keď sa u babičky Lity začnú prejavovať príznaky nákazy, sanitárne oddelenie pod vedením Emmetta Harlanda varuje Saru, že v ich bytovom dome sa zvýšil počet nakazených. Nico strávi noc pri dverách Sarinho bytu a ľúbi, že ju ochráni pred odvlečením do záchytného tábora. Snaží sa zohnať nelegálny náramok imunity. Ale to nebude jednoduché, lebo získa falošný kontakt na priekupníkov a padne do nachystanej pasce. (TV JOJ)

JohnCZ

Thriller zajímavý především v kontextu doby. Ve chvílích, kdy se svět potácel v úzkostech z toho, co přinese naplno rozjíždějící se covidová pandemie, vznikl film, který prostě ukázal úplně tu nejhorší, byť nepříliš pravděpodobnou variantu. Covid zmutuje v pěknou sračku a kosí lidskou populaci. Vděčný námět, ale zpracováním je Songbird těžké béčko, které sice na diváka přenese špetku tísnivé postapo atmosféry, ale jinak je to přímočará nuda. Je znát, že to vznikalo narychlo někdy v období lockdownů. Proč je pod tím podepsaný Michael Bay je mi záhadou. Spoiler alert! Nic tam neexplodovalo. Well, téměř nic. ()

sochoking

Mal som problém s tvárou tej mladej latino pičky. Vlastne celá romantická linka filmu bola neuveriteľná sračka! Ale zase na druhej strane bola i podstatou celého filmu. Takže u záverečných titulkoch som to mal 50/50. P.S. Keby som to videl pred dvadsiatimi rokmi, dám o hviezdičku viac. ()

filmfanouch

S pandemií COVID-19 se různí lidé popasovali všelijak. Michael Bay se například chopil produkce snímku Songbird. Thriller režiséra Adama Masona dle scénáře, který Mason napsal společně se Simonem Boyesem se zamyslel nad tím, že by pandemie z tohohle světa jen tak nezmizela a začal by mutovat. Mason a Boyes s plány přišli krátce poté co COVID-19 pozastavil veškerou filmovou produkci a šlo o první film, který se začal po zastavení natáčet. Tato novinka přitom měla ještě během realizace problém, protože tvůrci neposkytli přesná opatření, jimiž chtějí štáb před aktuální pandemií chránit a nedošlo k podpisu několika důležitých dokumentů, což mělo za následek, že herecká asociace SAG-AFTRA vydala přísný zákaz, aby na něm jakýkoliv herec pracoval a účinkoval v něm. Natáčení nakonec úspěšně proběhlo během léta a nyní je film možné shlédnout prostřednictvím streamovacích služeb. A skutečně ve finále není žádný důvod proč tenhle snímek vidět. Už od začátku mám s existencí tohoto projektu ten problém, že pochybuji, že diváci, které karanténa už téměř rok v kuse dohání k šílenství budou mít skutečně zájem koukat právě na tento snímek. Snaha svézt se na vlně aktuální světové situace se dle mého názoru u tohohle filmu mine účinkem a zvláště pokud film dorazí skutečně už letos, kdy pandemie nadále probíhá v plném proudu. Zaujali mě ovšem sliby o tom, že film zapojí i různé konspirační teorie a bude též víceméně pojednávat o tom jaký má na člověka karanténa vliv po psychické stránce. Problém je ovšem ten, že Songbird nejenom vůbec nevyužije svůj potenciál, ale zároveň je skutečně špatným filmem. Ale není to jenom špatný film. Je to doslova urážející snímek, který je stupidní, nekreativní, zdlouhavý, nezajímavý a zároveň je též ukázkově nezodpovědný ohledně toho, že využití konspiračních teorií v tomhle ohledu znamená to, že film využije částečně konspirační teorii o tom, že je to celé vlastně světové spiknutí. Zároveň se u toho dá říct, že tvůrci v podstatě celou aktuální světovou situaci zlehčují a i tímhle dokazují, že je tenhle film jednoduše jeden velký omyl. Songbird se dal dohromady raketovým tempem a doslova se svezl na aktuální situaci, kterou ale zneužil k naprosto odpudivé a vyložené špatné filmařině, kde Michael Bay jako producent bohužel svěřil otěže dvěma naprostým polenům, kteří očividně úplně nepochopili vážnost aktuální světové situace a natočili jednoduše celovečerní WTF podívanou, kde nefunguje absolutně nic. Ani přeskakování mezi žánry, ani totálně hloupý a nefunkční scénář a ani těch pár snažících se herců. Ten film je prostě průšvih. Ten film je vyloženě směšný. Jde o ten typ filmu, který ve vás vyvolá dojem, že byste to s tím rozpočtem (ten se točil kolem 750 tisíc- 2, 5 milionů dolarů) natočili rozhodně líp. Naprosto stupidní scénář, který byl skutečně vypracován dle konspiračních videí vycucaných z prstu zde jako hlavní záporáky představuje vládu a zdravotníky. Tenhle film doslova shazuje vážnost celé té pandemie a fakt, že lidé nadále umírají. Béčkový námět, který je tvořen ze šílené předzvěsti toho kam se celá pandemie za pár let vyvine je přetaven v chvílemi aspoň trochu nápaditou ale pořád naprostou unylou, hloupou a vyloženě směšnou podívanou. Nejlepší na celém filmu je tak ve finále Peter Stormare jako hlava zdravotníků, protože jeho přehrávání je v rámci celého filmu ještě tak v normě, že je skutečně radost se na něj v téhle roli podívat. Na Alexandru Daddario se alespoň hezky kouká, z Paul Walter Hausera, Bradley Whitforda, Demi Moore a Craiga Robinsona jsem měl aspoň chvílemi pocit, že se skutečně herecky snaží..... a pak už je to fakt jenom vyloženě špatný. Tomu filmu vlastně chybí jakákoliv forma spádu, je vyloženě nezajímavý a přitom u toho máte pořád pocit, že si jeho tvůrci mysleli, že točí něco světoborného nebo alespoň něco víc než pouhý hloupý thriller, který nezvládá ani správně pracovat s charaktery a jejich vzájemnými vztahy a je to celé vyložený omyl. Přitom všem by ale pořád bylo všechny ty výrazné chyby filmu odpustit a tento film označit jen za velmi špatný film. Fakt, že tenhle film ale skutečně chvílemi shazuje vážnost celé aktuální světové situace (a nejhorší na tom je, že si to dost možná tvůrci samotní neuvědomili) dokazuje, že tohle je skutečně jeden velký omyl, který se snažil na aktuální situaci přiživit a ve finále je jedním velkým fuck-offem celé té tragické situaci. Je to prostě fail po všech stránkách, který zachraňuje jen fakt, že to pořád vypadá jako film a herci se chvílemi alespoň snaží. Jinak je to ale fakt vyložený průšvih a jen doufám, že se mé teorie potvrdí a tenhle thriller kdovíjaký boom nesklidí. Zatím to vypadá tak, že spravedlnost ještě pořád existuje a na tenhle omyl se zapomene hodně rychle. () (menej) (viac)

Johnny.ARN

Film pravdepodobne vznikal ešte počas prvej vlny a tvorcovia neboli tak ďaleko od pravdy. Logdány boli, sú a aj budú, len či sa to tak zmutuje, resp či sa tak svet zblázni, to ešte uvidíme. Rozhodne, je to veľmi slabo spracovaný film po všetkých stránkach, okrem hercov. To som až nechápal, prečo toto zobrali. Daddario ale vždy poteší a to je hlavné. Ale aj Demi zastavila čas. Veľmi súcitné 2 z 5 ()

M.i.k.e

za normálních okolností by byl Songbird přinejlepším průměrný katastrofický kousek se zbytečnou romantickou linkou.V současné divné době je to ovšem film,který se sice snaží nějakým způsobem reflekotovat to co se děje a kam by to mohlo teoreticky dojít,ale zároveň je filmem zbytečným a v současné situaci absolutně nepotřebným.Ač nejsem člověkem,který by žil v permanentním strachu a zprávy kolem covidu už delší dobu prakticky nesleduju,tady mi to parazitování (ač to není třeba úplně vhodné slovo) na současné situaci vadilo...20% ()

• Natáčelo se od 8. července do 3. srpna 2020 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)