UFC 251: Usman vs. Masvidal

Športový
USA, 2020

Účinkujú:

Kamaru Usman, Paige VanZant

Show se uskutečnila 12. července 2020 v du Forum (Dubaj, SAE). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Amanda Ribas vs. Paige VanZant
2) Jéssica Andrade vs. Rose Namajunas
3) José Aldo vs. Petr Yan (UFC Bantamweight Championship)
4) Alexander Volkanovski (c) vs. Max Holloway (UFC Featherweight Championship)
5) Kamaru Usman (c) vs. Jorge Masvidal (UFC Welterweight Championship) (TheSpearCZ)

SpaceOdyseus

Hlavni zapas s dominujicim ale opatrnym Usmanem a unavenym Masvidalem byl celkem nuda. Za to Yan vs. Aldo byla poradna bitka. A Denisa? Strasna parada a obrovska gratulace! ()

Devadesát Dva

Kontroverzní Volkanovski vs Holloway II. rematch - asi opět zafungovala zápasnická mentalita, kdy takedowny se počítájí jako kontrola a něco navíc ve fightu, kde Holloway v čistém kickbox fightu pomalu ale jistě o píď dominoval. Těžko hodnotit, speciálně když mnoho lidí uznává takedowny a posledním dvěma championship kolům přidávají větší váhu. ____ Jiří Procházka: UFC Debut a drtivé KO #7. Jsme ihned na mapě. Ale hlavně jsem zvědavej, jak si Jura povede proti ostatním, Velice chytře se do UFC dostal až později, nechtěl nic uspěchat, má zkušenosti, šampion v jiné prestižní organizaci. A teď přijde a vypne Volkana. Jeho neortodoxní styl mě docela zarazil a zaujal. Uvidíme. ____ Kamaru Snoozeman se po epické bitvě vrací k tradiční nudné formě a proti němu na poslední chvíli nastupuje Jorge, jehož rozjetý vlak se tímhle pomalu zbrzdil - bezpečné ale jisté kontrolování soupeře. Vyčerpávající, ale pořád nuda. ____ Petr Yan vs. Jose Aldo byl slušnej slugfest, myslím si, že Aldo už má za sebou příliš takových fightů a Yan je zkrátka mladší. Navíc to vypadalo, že Aldo měl zlomené žebro - definitivně si myslím, že to mohli zastavit dříve. ____ Namajunas vs. Andrade II. Hodně technický fight. Rose jsem měl vždycky rád. ()

kapsomut

BJP!!! vítěztví!!!! Hlavní zápas: Masvidal vs. Usman - lehké zklamání, ale Usman dobře uhlídal, BMF jen 6 dní na přípravu a bylo to neskutečně znát. ()

• Na turnaji debutoval český zápasník Jiří Procházka a stal se tak teprve třetím Čechem, který zápasil v UFC. (figgo jr.)
  • Jorge Masvidal nahradil v hlavním zápase večera Gilberta Burnse, který byl pozitivně testován na covid-19. Jorge Masvidal měl na přípravu pouhých 6 dnů. (figgo jr.)