Tereza (M. Dancingerová) se snaží čím dál více propojovat obě rodiny, aby synové byli spolu. Olga (S. Remundová) to cítí podobně a nevědomky s tím Tereze pomáhá. Vnitřně rozpolcená Tereza si uvědomuje, že to takto chtěl Martin (M. Adamczyk) už na začátku, ale ona byla proti. Přesto nechce Martina vídat a pouští ho k Jakubovi jen v nejnutnějších případech. Jen Karlovi (D. Novotný) se námluvy obou rodin nelíbí. Nesouhlasí ani s Olgou, která slíbí Jakubovi s Tomášem návštěvu Karlovy strojvůdcovské kabiny během jízdy vlaku. Vydrží Karel Olze vzdorovat? A jak se zachová Martin? (Česká televize)

Eleanor05

Kukačky tak nějak pozvolna plynou, nejsou trapné, ani špatně zahrané, ale nic extra se tam neděje. Děj se skoro neposouvá kupředu, každému dramatu mezi postavami se scénář nakonec vyhne, lidé v rodinách se mezi sebou nikdy nehádají, ani v krajních situacích. Všechno se odvíjí pohodově, žádný spěch, o problémech se mlčí, maximálně se o nich klidně rozmlouvá a záměna dvou dětí není pro tyhle dvě rodiny vlastně zas takový big deal. Nikdo nemá snahu soudně popotahovat doktory v nemocnici, nikoho nezajímá, jak k záměně došlo a nakonec to dopadne tak, že Holcovi a Kadlecovi budou jedna velká spokojená rodina s oběma kluky. Stejně jako Vyprávěj - na realitu je to až moc hezké. ()

Aniki

Tak tak, jasně se opět ukázalo, jak jsou někteří zdejší recenzenti postiženi zkratkovitostí ve svém úsudku ala: "nojo, to zas bude votravný jak Ordinace...čim to jako chtěj vyplnit, ty díly, vatou?" Lidi, neblbněte, seriál si své určitě odehraje a obhájí, navíc, čím déle jej budete sledovat, tím víc si jednotlivé postavy oblíbíte, tak to prostě funguje a Kukajdy nejsou vyjímkou. Mě tedy zaujala především Remundová. Jak jí vidím v těch rozpacích při vyslovování úsporných zakuňknutí, je to pro mne prostě celá mamka Iva a tu jsem po dobu její herecké kariéry fakt miloval. ()

• Premiéru sedmé epizody zhlédlo zhruba 1,56 milionu diváků starších 15 let, jednalo se tak o nejsledovanější pořad večera. (rublik05)