Olga (S. Remundová) s Karlem (D. Novotný) myslí jen na jednu věc. Co bude dál? Do života obou rodin totiž zasahuje policie. Utěšování okolí, že půjde jen o rutinu, nepomáhá. Vyšetřování záměny dětí začíná a nikdo už nemá situaci jen ve svých rukou. Ani Tereza (M. Dancingerová) s Martinem (M. Adamczyk), kteří se musí bránit nařčení, že mohli v porodnici děti vyměnit sami. Jde do tuhého. K tomu Tereza stále nesouhlasí s Martinem, který chce častěji vídat svého biologického syna Tomáše. I Karel to cítí a nechce mezi nimi dovolit jakýkoli kontakt. Také Olga těžko snáší představu, že by se Tomáš mohl o záměně dozvědět. Ale je možné synům tajit pravdu věčně? (Česká televize)

castor

Fakt se toho z hlediska hlavní příběhové linky vlastně zatím moc nestalo. Ostatně když padesátiminutová epizoda by se dala zvládnout za polovic… Pánové Coufal (scenárista) a Arichtev (režisér) přivedli na svět historickou ságu První republika a na melodramatické pojetí vsadili i tady. Ano, záměna dětí, ale následně vesměs řešení mindráků dospělých. Celkově je to docela oříšek k hodnocení, protože je to na straně jedné sympatický projekt, na té druhé doplácí na přešlapování na místě a na nereálnou psychologii postav. ()

marhoul

Síla. Ano, stále se bavíme o seriálu na osm v pátek večer... Ovšem o vydařeném seriálu. Všichni hrají jako draci. Naštěstí mám týden na vydýchání, protože i Petr Kostka.... ()

mira007

... už to nějak ztrácí drajf, ikdyž tomu nemůžu upřít kvalitu technickou nebo hereckou: Novotný a Remundová na jedničku, ovšem ti dva caparti na Oscara. Škoda, že to je jasná předem daná depka, která se potáhne od začátku do konce, načež tomu dneska tvůrci naložili vložením ministory bezmocného starce Kostky. ()

JB001

Hodnotím po čtyřech dílech, které jsme s manželkou zkoukli najednou. Byl jsem mile překvapen a těšíme se na další pokračování. V kontextu české současné seriálové tvorby nadprůměrná záležitost. Baví mne herecké výkony Novotného a Remundové. A s Kostkou jsem včera soucítil. Už jsem na tom skoro jako on :-) ()

• Epizoda se v premiéře stala nejsledovanějším pořadem daného večera a také celého dne. Sledovalo ji na 1,5 milionu diváků starších 15. let. (rublik05)