Martin (M. Adamczyk) s Terezou (M. Dancingerová) a synem Jakubem žijí šťastný život. Vyrovnali se i s chlapcovým autismem. Při zápisu do školy si ale Martin uvědomí, že něco je špatně. On a Tereza mají jinou krevní skupinu, než má Jakub. Vysvětlení se zdá být jediné – Jakub není Martinův syn, Tereza Martinovi celé ty roky lhala. Vysvětlení, které se objeví, je ale ještě horší. V porodnici došlo k záměně. Skutečný syn Martina a Terezy žije ve městě Hranice ve velké rodině nádražáka Karla (D. Novotný) a jeho ženy Olgy (S. Remundová). Jmenuje se Tomáš a všichni jeho blízcí ho milují a považují za svého. Má tahle situace vůbec nějaké správné řešení? (Česká televize)

triatlet

Jsem zvědavý, jestli nastavenou laťku udrželi tvůrci i v dalších dílech. Dramatická situace je jednoznačná, ale přiměřeně ji odlehčují humorné situace. Herce jsem nevnímal, že by odříkávali dialogy, ale že dali postavám život. Respekt před oběma kluky. Scénárista využil odlišnosti - super nápad. Vše podtrhuje parádní rodinný song. Hlas Marty Dancingerové mi připomínal hlas Marty Issové, takže jediný rušivý moment, že jsem si představoval v roli Terezy Martu Issocou :-) ()

castor

Dojímání, dějové nastavování i rozvláčnost. Vlastně vše podstatné zaznělo v prvním díle, navíc na zásadní zjištění (osudová chyba zdravotníků) přišly rodiny ve stejnou dobu, což je minimálně zvláštní. Oba chlapci mají nastupovat do první třídy. U někdejšího případu z třebíčské porodnice (2006-2007), který vzrušil celou republiku, trval fatální omyl pouhý rok. Seriálové rodiny lidská chyba osudově spojovat nemusela, ony se totiž tak nějak lehce znají. První světáčtější dvojice žije v Praze, druhá usedlejší v nedaleké (asi větší) vesnici. Celkově je to takové udýchané, navíc od vážného tématu bych čekal vážnější uchopení tématu. Ale chápu, diváci žádají emoce. ()

marhoul

Ráda pochválím. Skvěle obsazeno bez notoricky okoukaných tváří, kvalitně zahráno, dobře se na to dívalo a party Sabiny a Davida Novotného mě chvílemi rozsekávaly až hrůza.. Výborní! Oba je mám ráda. Seděla mi i druhá dvojice, Marta Dancingerová působí sympaticky a příjemně, nechápu, jak ji mohli před pár lety tak dokaličit a znemožnit ve Slíbené princezně, takže tuto pěknou roli jí od srdce přeju. Je šikovná a Marek Adamczyk je fajn vždycky. Trošku mě mate počet epizod, fakt 13 kousků? O čem všem to asi bude? Udrží nás to po celou dobu? Uvidíme. První díl předčil má očekávání. Tedy kromě hovadiny, která od dnešního večera znervózní každou nastávající maminku, jakože se k novorozenci přikládá jen nějaká cedulka od pasu... Tohle bylo dost mimo (shazuje to i předepsané standardy, z Oddělení novorozenců se za toto pochvaly nedočkáte) a předpokládám, že v průběhu bude divákovi ukázáno, že chlapečci, byť je to jen seriál, neměli jen tohle. Od dávného dávna, jak by napsal Václav Čtvrtek, se přímo na novorozence psávalo genciánou (takové to fialové, co nejde umýt) a řadu let novověku je situace ošéfovaná identickými štítky na ruce maminy i miminka, čísly, popisy zavinovaček atd. Takže nastávající rodičové, dovolím si vás uklidnit, dítě označené přiloženým papírkem se jménem, to v naší krajině nebylo (ať nežeru od šedesátých let, ne-li déle). Už v sedmdesátkách se tutově čmáralo na stehýnko, ihned po prvním omytí a ošetření novorozence, takže radím ke klidu. Nebojte se. Přestože se takto odstrašující případ stal, a husí kůži z toho máme celé roky, dneska už jsme jinde. ()

Redlos

Scénář se prozatím zdá být dobrý. Po shlédnutí prvního dílu se mi bohužel nezdá věrohodné chování hlavních postav (třeba se v dalších dílech zlepší). Co bych považoval za velkou chybu je “přidělení” chlapců k biologickým rodičům, protože toto rozdělení chlapců k rodičům podle filmu typově vůbec neodpovídá a mělo by být přesně obrácené. ()

SmisekPA

Pamatuji tu výměnu holčiček v porodnici a úvahu o natočení seriálu... Klobouk dolů, jak dobře se podařilo tvůrcům zpracovat tuto zápletku a rozjet herecký koncert (zejména v podání Sabiny R. a Davida N.). Nemám moc ráda krimi seriály, ovšem tady mě přitahuje jak předvídatelné se zdá, že to je. Pevně doufám, že ve finále budou MarZe a ostatní, kteří tipují, že vrahem je zahradník, překvapeni. Tipuji, že pan porodník/záletník to nebyl, ač hraje obzvlášť bezcharakterního nevěrníka. Napadá mě ředitelka porodnice ovšem její motivace není úplně jasná. Že by to byl jeden z pánů jejich trojky? Nebo přímo záletná dcerka/budoucí svobodná matka? Je to tak silná (až pohádková) ženská síla, že se mi nechce z té pohádky vypadnout tak nechutným zločinem... Mám ráda pohádky. :) ()

• Premiéru epizody si nenechalo ujít téměř 1,6 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera a také celého dne. (rublik05)