Bláznivá komédia o trojici vtipkárov, jednej vražde a zástupe dedinských ochotníkov.
Súrodenci Peter a Zuzana sú recesisti, ktorí si nedajú ujsť jedinú príležitosť, aby na cudzí účet nevyviedli kanadský žartík. Výlet medzi ochotníkov z juhočeského divadelného súboru však zaskočí aj ich... (TV JOJ)

IvoP

Dobrá je scénka s přejezdem: Karel Augusta si čekání krátí tím, že se opře o závoru a svačí. Všichni si zpočátku myslí, že má vlak má zpoždění, akorát hradlářka stáhla závory podle pravidelného průjezdu: Chyba lávky, na trati byl zastaven provoz, závory jsou staženy kvůli sušení hub. Jeden z čekajících ztratí trpělivost a řekne: "Ženská, co to má znamenat". A hradlářka odpoví: "Osobo, kdo je u vás ženská?! Chápu, že lidi nadávali, když tu ještě jezdily vlaky, ale teď ...". Chybělo málo a dodala by: "A vy se neopírejte o tu závoru, nebo ji zlomíte". Ta trať ve skutečnosti byla v provozu a v provozu je dodnes. ()

Pitryx

Pár velmi dobrých gagů tu je, ale celkově je to takové nedomrlé, pomotané, prostě, má to poněkud slabší scénář. Ale bavil jsem se. Tak hodnotím výše, i když, no, prostě to tak je.+++ Ponechávám staré hodnocení. Bavil jsem se opět, ale tomu filmu chybí něco, co nejsem schopen definovat.  Blázni, vodníci a podvodníci  20220309 ()

Saesulkun odpad!

Zrovna dneska jsem ve starém Instinktu četl článek o Edu Woodovi a i když jsem žádný jeho film nikdy neviděl, takhle nějak si ho přestavuju. Několikaminutový záběr na Hrzána jedoucího na kole a opakujícího stokrát do omrzení, že je normální zelenej kluk nebo tak něco, přičemž vtipný to nebylo ani napoprvý, tak to je obraz, který mi z mysli jen tak nezmizí. ()

darthhokro

Asi jsem viděl jiný film než zdejší erudovaní kritikové a královsky se u toho bavil. Tuhle ztřeštěnost mám hromadu let na VHSce, viděl jsem ji snad už 57x a pokaždé se řežu těm šílenostem, co tam všichni předvádějí. Pan Hála alias Fan Thómas, alis Žežulka, je geniální. Petr Nárožný a jeho hlášky jsou neskutečný. Vodníci Hrzán a Kemr dají na frak i Dvořákovi. Akorát tři mušketýři byli čtyři: Dlouhý, Široký, Bystrozraký a Smolíček Pacholíček. PS: běžte do háje pravítkáři, kdejaký nevtipný americký paskvil z roztřepanou kamerou ti má hodnocení 80% a česká bláznivá komedie u které může člověk vypnout má jen 29%! ()

Gavin87

Podle mě udělal režisér Tomáš Svoboda pro československý film jedinou pozitivní věc - předčasně zemřel. Jediný jeho celkem průměrný počin byla povídka Kapsář z filmu Motiv pro vraždu. Zbytek jeho filmotéky je jeden velký omyl, gradující jeho posledním filmem Blázni, vodníci a podvodníci. Nedůstojné zakončení herecké kariéry pana Hrzána. Film se pokouší rozesmát rádoby zábavnými dialogy a situacemi, avšak nedaří se. Film nudí od úvodních do závěrečných titulků. Jednu hvězdu dávám pro Luďka Sobotu, neboť mě opět suverénně přesvědčil, že je Ještě větší blbec, než jsme doufali... ()

• Režisér Tomáš Svoboda a herec Jiří Hrzán sa nedožili premiéry filmu. (Raccoon.city)
  • Ve scéně, kde je vodník (Jiří Hrzán) tažen na vodních lyžích na laně za autem, je možné si všimnout, že lyže mají zespodu kolečka. (boul)
  • V předposlední scéně s lavičkou je na skupinu hozena síť, v poslední scéně jsou však všichni tou samou sítí zvedáni vzhůru. (ČSFD)