Poté, co se Jonathan a Mira zúčastní studie o monogamních manželstvích, hostí nekonvenční pár na večeři, která je plná napětí, protože Mira před svým manželem tají důležité oznámení. Později, když Mira novinku konečně prozradí, musí se s Jonathanem vypořádat s následky. (HBO Europe)

Jufonka

První díl mi přišel nejen nejnudnější, ale zejména jsem při něm na hlavní postavy měla vztek. Jejich chování mi přišlo nelogické a říkala jsem si, že tahle série rozhodně nebude nic pro mě. Naštěstí pak přišel druhý díl, který byl super. Takže pokud si nejste jisti, jestli vás seriál bude bavit, dejte ještě šanci druhému dílu - možná stejně jako já změníte názor. ()

Kaka

Skvělá práce s vedením herců, výborné dialogy a mraky zajímavých, nosných myšlenek o vztahové problematice. Vypadá to na komplexní dílo, bude zajímavé sledovat další díly a vývoj, potažmo jeho dynamiku, u hlavních postav. ()

MoiJe

Má to nesporné kvality a tých 6 hercov úplne stačí. Nejdem s hodnotením vyššie len preto, že by mi to úplne stačilo ako film, a nechystám sa sledovať ďalšie epizódy. Predsa len je to o dvoch rozumných ľuďoch bojujúcich skôr s vlastnými neistotami, a tých mám svojich dosť. ()

MikeZ

Velmi dobré, profesionálně napsané a zalité západy slunce, ale Bergmanův stín je tak velký, že je skoro nemožné z něj uniknout. To, co u maestra bylo skutečně drásavé, jsou tady jenom špičkoví herci, kteří hrají naplno. Ani na chvíli jsem nevěřil, že jsou to opravdoví lidé, což ještě umocňuje ta pocta Bergmanovi na začátku, kde herci přichází na scénu - u Ingmara to funguje jako zdůraznění toho, že jde o nějaké univerzální lidské zkušenosti, tady to působí jako že partička milionářů sjela ze svých zámků hrát divadýlko. ()

vydumnica

Komentár k prvej epizóde píšem až po zhliadnutí prvých troch a musím povedať, že táto miniséria je čím ďalej, tým lepšia!!! Keď som dopozerala Innocence and Panic mala som trošku zmiešané pocity a bola som na pochybách, či sa mi to bude ďalej páčiť, no zároveň som bola zvedavá. Scenes from a Marriage je veľmi originálne a zaujímavo natočené. Manželstvo je tu také reálne!!! Herecké výkony sú wow!!! SPOILER: Ale rozhodnutie manželov ísť na potrat bolo veľmi sebecké, z môjho pohľadu. V jednej chvíli uvažovali o novej detskej izbe a potom také sklamanie. Buď silné 3 alebo slabšie 4* za túto epizódu. (20.07.2022) ()