Drama muže, pro kterého se práce stala jediným smyslem života. Jeho chladný a neosobní způsob jednání vzbuzuje nesouhlas spolupracovníků i členů rodiny a vede k odcizení. Nakonec si sám uvědomí potřebu "oddechového času", aby se mohl zamyslet nad vlastním životem... Děj se odehrává v neobvyklém prostředí loděnice na výrobu říčních bagrů. (oficiálny text distribútora)

JSYSMHJF

Ani nezvyklé prostředí výroby vodních bagrů příliš nezatraktivnilo poměrně nudný pohled do chodu jednoho podniku a trablů náměstka. Ospalé vyprávění děje. Muž v nejlepších letech se svou pravdou na štítě a vše se proti jeho workoholizmu a jisté tvrdosti a nadutosti spikne – žena se nechá okouzlovat mladíkem, syn nedostuduje, jednorázová milenka a v práci pravá ruka se klidně dokáže odpoutat a dělá si co chce. Ani umění Radoslava Brzobohatého nedokáže úplně vtáhnout do příběhu, i když právě herecké výkony Radoslava Brzobohatého, Jany Gýrové či Petra Svojtky jakžtakž pomůžou dokoukat film do konce. Za připomenutí stojí ještě hudba Petra Hapky. ()

slunicko2

Také káva může být výživná. Upravte si ji s vejcem. 45letý Radoslav Brzobohatý neúnavně buduje, zatímco jeho syn, 18letý David Prachař bojkotuje studium. 30letý Vladimír Mišík vyhrává se svou skupinou ETC v baru, 31letému Petru Svojtkovi to sluší a všemu dává spavý řád 32letý Jiří Svoboda. ()

rakovnik

Pro mě překvapivě dobrý snímek z doby dávno minulé o zásadovém muži, který je zcela oddaný své práci. Tím pádem ztrácí povědomí o svém okolí, vzdaluje se mu rodina. Film nezatížený ideologií, popisující hektický život workoholika, s výborným hlavním hrdinou. Zaujala mě i pidirole pro Jiřího Zahajského. ()

PatoP

Ešte som nevidel hrať Radka Brzobohatého v nejakom filme zle. Pre každé dielo, už či televízne alebo filmové, je jeho prítomnosť veľkým prínosom, vrátane "Oddechového času". Pre niekoho priemerný, pre mňa každopádne zaujímavý film. Tá jeho postava mi pripomína nášho direktora, neoblomný, nekompromisný, tvrdohlavý a raz do roka má aj dobrú náladu. ()

Phex

Film nemá žádný děj, je to jen hrabání se v životě jednoho profesora, inženýra, který pracuje jako náměstek v továrně na sací bagry a zároveň externě učí na ČVUT. Je to kádr zásadový, správný a hlavně pracovitý. A to je jeho problém, rodině chybí - manželka má nápadníka a syn se vymaní z jeho vlivu tím, že ukončí studium na VŠ. Dnes úsměvné, jako tenhle tehdy špičkový pracant totiž v současnosti maká víc jak polovina národa a je to norma... ()

• Film se natáčel mj. v Praze. Ing. Jan Ondrák (Radoslav Brzobohatý) s rodinou bydlí na nábřeží naproti Mánesu, učí zároveň na ČVUT v Praze Dejvicích. Loděnice, kde sídlí společnost stavící bagry, bývala v Praze Libni. Chatu má Ondrák v okolí Zbečna, které je vidět hned v úvodní scéně, natáčené z Masarykovy vyhlídky směrem na Sýkořici. (rakovnik)