Mokova neuvěřitelná dobrodružství

• Francúzsko Moka (viac)

Krokodýlí princ Moka je synem mocného vládce savany. On sám tedy zatím příliš mocný není – je malý, modrý, někdy nesnesitelně dotěrný a zbrklý. Proto ho otec pošle na zkušenou objevovat království raději v doprovodu statné členky královské stráže, nosorožčice Rózy. Jejich společná cesta je plná dobrodružství, protože savana umí být pěkně nebezpečné místo, ale těžké pořízení má Róza hlavně s Mokem. Korunní princátko totiž vždy udělá pravý opak toho, co mu Róza dobře poradí. (Česká televize)

honajz2

Narazil jsem na to úplnou náhodou, mám za sebou už cca 11 epizod a je to dost fajn. Svým způsobem je to taková low-budget verze Wandera na cestách, akorát tady místo mimozemšťanů putují krokodýlí princ s nosorožicí a místo vesmíru se zde cestuje po savaně. Dobře se na to dívá, sem tam to pobaví, hlavní postavy jsou sympatické, animované je to roztomile (ačkoli ne úplně dokonale, ale když na to nebudete tolik hledět...) a na sedm minut tu většinou jsou zajímavé zápletky, z nichž některé v sobě skrývají chytře a nenásilně podaná poučení a to ne jen pro děcka. V tomhle směru mi to zase vzdáleně připomnělo Gumballa. Nicméně ten seriál mi je sympatický a nejspíš ho dokoukám až do konce. Btw, hodně se mi líbí ta epizoda se záchranou ryby či s tou ovcí + i ta s tím smutkem. 4* ()