The Curse of Audrey Earnshaw

• angličtina The Ballad of Audrey Earnshaw

Accuphose

Mám z toho rozporuplné pocity, jednak musím hodně ocenit fakt, že daná tématika je většinou zpracována stylem filmů o Harry Potterovi (ve světě kouzelníků, kde se 99,9% času nekouzlí... teda pokud si nechcete posvítit nebo najít brejle) tak ve světě Čarodějnic v dobách dávno minulých se řeší, zda někdo čarodějnice je nebo není, případně co s ní kdo provede... Tady je to pojato jinak a ačkoliv je to malinko nuda (to je dáno dobovou věrností), tak 90% filmu se mi líbilo. Pak ten konec trošku vybočil z osy, nicméně některé scény jsou velmi povedené. A tak vlastně váhám, zda bych na to koukal někdy znova a kolik tomu dát hvězdiček.... Nakonec s ohledem na omezení v podobě 150-ti letého cestování do minulosti, dám 3 hvězdičky. Pokud nejste fanoušci žánru, klidně si jednu dvě odečtěte. ()

Arsenal83

Opäť téma povier, lenže bez vysvetlenia. Pozeráte sa na príbeh z chladnej dediny, hľadáte odpovede a ako vás to pomalé tempo unáša a pomaly unavuje, dospejete k záveru, že vlastne žiadne odhalenie nepríde. Mnoho ostane nevypovedaného, skoro nič nie je objasnené. Ťažko povedať, koho takýto štýl môže osloviť. ()

BOURQUE

Atmosféra, prostredie a postupný vývoj príbehu sú slušné, aj keď miestami pôsobia nie vždy istým dojmom. Krehkosť celého konceptu dáva na zem (pred)záver, ktorý v danej forme je chybným krokom a nie príliš vypracovaným. Z charakterov najviac straší Audrey (slušne ju stvárňuje Jessica Reynolds) a práve väčšia pozornosť na jej osobu film postráca. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Marze

Predmoderni bajka Thomase Roberta Leeho ukazuje Ameriku destruktivne rozdelenou na viru a gender. Je to pekny vesnicky hororovy film. Chvilemi pusobi uderne, ale celkove u me nevyvolal ucinny efekt.Je to sokujici, tisnive atmosfericke se solidnimi hereckymi vykony. Pronasledovani carodejnic je velky evropsky fenomen lidske psychy a zpusobil desitky tisic vrazd zen a divek, ktere se podle mineni vetsiny necim vymykaly.Svou roli take sehrat znamy efekt obetniho beranka. ()

SpicyNugget

Žena ve zbožné vesničce v době čarodějnictví porodí v úkrytu dceru. Jenže je panna a dcera je... upřímně, vůbec netuším. Nepochopila jsem to. Do půlky to bylo dobré, zajímalo mě, jak se film vyvine. Jenže pak si začaly postavy, abych to napsala kulantně, nadělávat do vlastní postele, a šlo to do háje. Tolik otázek a žádné odpovědi. Tolik protimluvů (jo, je panna a má dceru). Asi bohužel nejsem cílovka, za mě velmi slabý film. ()