Martin v zúfalej snahe prekonať krízu stredného veku uteká od spoločnosti, aby mohol žiť v lese. Zaobstará si luk a jaskynný outfit, ale pravda je taká, že v prežití nestojí za nič. Jedného dňa stretne Musu, drogového dílera, ktorý je zranený a na úteku. V nádeji, že uniknú mnohým problémom, sa toto excentrické duo vydáva na hektickú jazdu cez fjordy. Prenasleduje ich miestna polícia, rozzúrený Viking, násilníci a v neposlednom rade Martinova rodina. (Film Europe)

Rimsy

Dánská hořkosladká komedie díky údernému námětu poslouží spíše jako podnět pro divákovo zamyšlení, ale sama o sobě k zajímavým závěrům nedochází. Navzdory lehce přestřelené stopáži celkem příjemně uteče, přestože nestaví na chytlavém stylu ani třaskavém humoru. Milovníky severu ale rozhodně neurazí. Více zde. ()

Superpero

Jemný humor protkaný malou kriminální zápletkou. Není to nic extra objevného a hlavní hrdina je spíše takové pako. Nejvtipnější mi přišla část v "autentické" vikingské vesničce. ()

Fr

„VŠECHNO JE TO O VYČIŠTĚNÍ HLAVY A USPOKOJENÍ MYSLI…“   Jeblej film. Teda spíš o jeblejch lidech, ale tak nějak je to jeblý celý. Týpek, co zdrhl před světem (a starou) do lesa, drogovej gang a policajti, tady rozehrávaj chvíli celkem vtipnou zápletku, která ovšem nedosáhne vyvrcholení. Spíš začne nudit. Navíc tady ani nevidím nějakou pointu s ponaučením. Asi teda.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem muž a neustále hledám svoje místo ve společnosti.  2.) Přemejšlím, že se zdejchnu do divočiny.  /// Thx za titule „desade“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

xxmartinxx

Čtyřma hvězdičkama trochu nastřeluju, ale bylo to nakonec fajn. neobjevuje to Ameriku, neobjevuje to vůbec nic, ale celkem mile, civilně a v dobrém slova smyslu době poplatně to pokrývá chytlavý námět. A herci jsou hodně fajn. ()

Sarkastic

„Myslíš jen na sebe a svý potřeby. Nikdy na mě nebo na někoho jinýho. Zasranej egoisto!“ - „Já myslím na jiný lidi!“ - „Jo…jen když si ho honíš!“ Po nejasném začátku se z toho postupně vyprofiluje malinko absurdní „buddy“ film říznutý roadmovie a krimi komedií. Tahle směska pak docela dobře funguje, ač silnější momenty střídají hlušší, kterých také není zrovna málo. Oba dánští souputníci jsou vcelku sympatičtí a člověk jim fandí, aby unikli všem svým pronásledovatelům. Divák dostane názornou ukázku např. toho, že s altruismem se moc daleko nedostane, netalentovaní lovci mohou zažít svůj hrdinný moment a utéct před světem se nedá ani v rozlehlé norské přírodě. Jen mě mrzelo Martinovo vyměknutí a nepozdávalo se mi ani to, když šel policejní velitel do akce na vlastní pěst. Závěr měl svou atmosféru, která pak ve mně doznívala i po skončení. Dávám lepší průměr. „Měli bysme zavolat někoho s čuchacím psem.“ - „Jako s pátracím psem?“ - „Jo.“ - „Nevím, jestli dneska maká.“ - „Co jinýho by jako dělal?!“ - „Nevím. Je to pes...asi psí věci.“ ()

Nevka

Jsou momenty, kdy chci znát odpovědi na všechny otázky, které film vyloží na stůl, ale tohle není ten případ. Někdy se člověk prostě jen rád uvolní a nechá se unášet úchvatnou norskou přírodou. Divoch je úžasnou feel-good jednohubkou, která vás donutí přemýšlet nad životem a záhadou, kdy už tomu policejnímu psovi konečně skončí volno. Momentálně asi to nejlepší, na co můžete v kině zajít. ()

mchnk

Upřímně jsem čekal tak trochu něco jiného, nicméně nakonec jsem v sobě našel příjemný pocit souznění s filmem a snad i myšlenkou. Ke všemu určitě dopomohl klasický skandinávský nádech, trochu té přírody...té krásné, skvěle ukočírovaná směsice žánrů a práce se všemi postavami. Také se mě film ptá, zda je dnes ještě vůbec možné, vymanit z toho našeho materiálně založeného světa, ve kterém se prostě všechno žere ve velkém, přičemž většina lidí dokonce i nahlas mlaská, a všemožně se dovádí...kdo je tak odvážný, aby zahodil veškerý svůj luxus, zpřetrhal rodinné vztahy a šel žít zcela svobodně...každopádně šance na skromný, přesto více plnohodnotný život, ve kterém člověk nemusí v kožešinovém obleku přepadat benzínky, tu stále je, tedy ta naděje...ještě pořád tady je! I když Martin není vůbec dobrým příkladem...lze do toho jít i jinak. [SCANDI 2022 - Filmový klub Citadela] ()

Anderton

Divoch je síce objektívne ľahko nadpriemerná oddychovka, avšak pokiaľ ste v tom správnom rozpoložení a hlavná postava vám padne do nôty, tak sa môžete výborne zabaviť. Signifikantnou scénou je návšteva benzínky, pri ktorej hneď zistíte, či ste sa dostali na Martinovu vlnu, alebo radšej sa poobzeráte po nejakej severskej sociálnej dráme. V podobnom ironickom duchu prebieha aj návšteva vikingskej dediny a pri vytiahnutí terminálu správne naladenému divákovi padne sánka. Tvorcovia sa zrejme inšpirovali Fargom, avšak nie sú ani zďaleka tak ambiciózni. Každopádne majú všetko premyslené, čo dokazuje aj záverečná scéna, kde musíte spozorniť, aby ste zistili, o čo v nej ide. ()

Happens

Tohle bylo takové ulítlé dílko, začátek byl skvělý, ale pak ta ulítlost zmizela a zůstala jen akce, která nesedí do té atmosféry, takže co začalo jako divnokomedie, to skončilo jako divnoakční snímek o nevděčném tlustém borcovi s pěknou manželkou a dvěma dětmi, který uteče do lesů, aby tam ve výsledku pomáhal nepřizpůsobivému občanovi s ukradnutím peněz. Hm. No. Wow. Asi. ()

Chrustyn

Takový ten klasický dánský mišmaš žánrů, kde převládá komedie, ale nechybí drama ani napětí. Jen ta zábava pokulhává a film není rozhodně tak zajímavý a zábavný, jak by mohl být. ()

Arsenal83

Kríza stredného veku v netradičnej, no málo zábavnej forme. A to je práve moment, kde film zlyháva. Ak by sa štylizoval do polohy sociálnej drámy, potom v poriadku. Lenže on sa štylizuje do polohy komédie a tento prvok mu vôbec nevychádza. Tých vtipných scén je tu veľmi málo. Absurdum à la Fargo, ale bez toho šmrncu. ()

Marcos22

Divoch je mistrovsky natočené dánské komediální drama, které staví na typických aspektech severského humoru, tedy na silně emotivním a inteligentním satirickém humoru se sociálním přesahem. Velmi se tak z posledních let podobá švédskému Stoletému staříkovi, který vylezl z okna a zmizel, a v řadě prvků též americkému Drž hubu! Mladičký režisér Thomas Daneskov nám v průběhu filmu servíruje ty nejrozmanitější techniky střihu, kompozice a zvukových efektů, což dělá z Divocha mezi mainstreamovou tvorbou opravdu osvěžující kinozážitek. Když k výše uvedenému připočteme výborný herecký výkon Rasmuse Bjerga v roli Martina a zdařile odprezentovanou hlavní myšlenku filmu, stává se Divoch jedním z TOP aspirantů na přední příčky nejlepších snímků roku 2022. Čtyři hvězdy a jedno velké doporučení. 👍 (SCANDI FEST 25.1.2022) ()

ledzepfan

Neurazí ale ani nenadchne. Mám z toho pocit, že by to chtělo být jakýmsi norským Fargem, ale na to tam ty ozubená kolečka do sebe zapadla příliš předvídatelně a jaksi už s křížkem po funuse (dnes je to už vlastně skoro vždy něco co divák viděl x krát předtím a lépe). ()

PP66

Klasicky černá až absurdní severská komedie o hledání chlapské cesty v moderní společnosti. Kino Lucerna, Scandi. ()

Aljak

Skvelý námet, ktorý mal mimoriadny potenciál, ale ten bohužiaľ nebol naplno využitý. Začiatok bol nádejný, ale tá krimi zápletka s drogovým dealrom sa mi sem akosi nehodila. Aj keď určite bolo treba niečo, čo by dej rozkmitalo, toto zrejme nebolo ono. Napriek tomu bol dej svižný, mnoho scénok a dialógov malo príjemný dôvtip, najmä v pravej nefalšovanej vikingskej osade - to bola podľa mňa najlepšia časť celého filmu. Záverečná prestrelka bola úplne zbytočná... No celkovo bol film fajn, a teší ma, že sa na tom dalo aj pobaviť. 3* ()

BarryLyndon

Byl jsem překvapený poměrně nízkým hodnocením na csfd. Za mne je to takřka absolutní pecka. Ale chápu... je to tradiční severský slepenec žánrů, který přes různé i hrůzné pocity zahřeje u srdce. Možná tomu uškodil marketing, který z toho dělal něco vtipnějšího. Ne že bych se nezasmál, ale sílu to má jinde.  Nejvíc jsem nemohl z policistů, ti by zasloužili vlastní seriál. "Ukaž jim mezitím, jak funguje naše policie." vyděšený výraz "Ale šéfe, není moc co ukazovat." 8/10 ()