La teta y la luna

• Francúzsko La Lune et le téton (viac)

Lehce absurdní nicméně kouzelný příběh malého chlapce, který má dva problémy:
1) Bojí se vylézt na vrchol lidské pyramidy (a uspokojit tak ambice svého otce)
2) Žárlí na právě narozeného sourozence
Právě druhý problém je hlavním tématem filmu - chlapec se rozhodne, že když už ho maminka nekojí, najde si jinou kojnou. A tak chodí a kouká ženám na prsa, zda v nich budou mít dost mléka (z toho důvodu je ve filmu spousta žen s krásnými ňadry). Zásadní zvrat v jeho hledání způsobí příjezd komedianta „Krále prdů“ (ano, skutečně předvádí nejrůznější kejkle založené na jeho mohutných prdech) a jeho krásné družky a asistentky, která se brzy stane idolem všech místních dospívajících mládenců. Film oplývá originální poetikou a svérázným smyslem pro humor, i když např. naivita hlavního hrdiny je v dnešní době stěží uvěřitelná. Třeba tvorbu mateřského mléka si vysvětluje takto: „večer tatínek maminku naplní...“ nebo když šmíruje komedianta s družkou v maringotce při sexuálních hrátkách, komentuje to slovy: „Teď jí dává jíst bagetu...“ Nicméně v tom filmu to funguje. (Repulsion)

Eruntano

Nebýt jeho specifických pohnutek, tak jsem se s malým Tetem zcela ztotožnil. Vynikající, absurditkami lízlá studie o fascinaci ňadry! Jen by mě zajímalo, jak mohli natočit závěr - to je úřady nechaly? Holt Španělé. Jen škoda, že jsem nakonec nevěděl, jestli je to víc o Tetem, o Miguelovi nebo o Star. Nejspíš o všech. Což je ale škoda, protože kromě Teteho nikdo z nich zajímavým příběhem neoplýval. Trochu se to v téhle všeobecné vyprávěcí rovině, na kterou to nemělo materiál, rozplyzlo a vzalo prostor Teteho dětským svůdnickým pokusům. ()

theSaint

Krásná Star a její dokonalá ňadra. Scéna, kdy "nakrmí" malého Teteho, by si zasloužila (možná tam je?) místo ve světové kinematografii. ()