Televizní scénář Bohumily Zelenkové se skládá ze dvou povídek, které spojuje jedno téma: rodiče a děti. První pod názvem Rituál vypráví příběh hořké lásky, který je postaven na konfrontaci čtnáctileté Jany se světem svých rodičů a jejích vrstevníků... Druhá povídka Hledání představuje o pár let starší dívku, která po několika nezdařených známostech propadne představě, že zdrojem a původcem jejich nezdarů jsou matky dotyčných mužů. Obě povídky váže i podobné tragikomické vidění světa. (oficiálny text distribútora)

rakovnik

Dvě parádní, vtipné a svižné povídky, které jsou opravdu jako ze života. Ústředními postavami jsou pro mě rodičovské páry (Adamovská+Vondráček, Pehrová+Beneš), které jsou spolu již řadu let a v jejichž soužití a domácnosti se objevily zvláštní výstřednosti, které zkomplikují život a pohled na něj jejich dětem či mladší generaci jako takové. Adamovská je skvělá fúrie a Beneš zase zvláštní domácí kutil. To, jak svým "vynálezem" ztrapnil Wilhelmovou bylo naprosto dokonalé! Nutno dodat, že role mladé generace josu obsazeny také skvěle a potěší každého milovníka skupiny Kryštof, která v době natočení toho filmu byla velice populární. ()

argenson

Velmi vtipná Adamovská s mačkátkem a Krausová s klikvema. Příjemné dva malé příběhy ze života, dobře zahrané (Vilhelmová). ()

• V druhé povídce "Hledání" se před kamerou sešli jmenovkyně Tatiana Vilhelmová a Gabriela Wilhelmová. (Ganglion)