Z města cesta

Z města cesta Bolka Polívky, Evy Holubové, Petra Čtvrtníčka, kočího Hrušky a trampa Kima je žánrově poetickým dokumentem o skutečné cestě všech jmenovaných osob na ves a do přírody. Popisuje jejich pokusy žít mimo město a sleduje jejich návraty do něj. (oficiálny text distribútora)

Marat

Já nevím, proč tento dokument získal tak slabé hodnocení. Líbí se mi lidé, kteří jsou sví, kteří žijí z bohatství, které je mezi ostatními bohatými netvoří. Nehodlám si hodnotit, který ze tří příběhů je nejlepší, protože každý je jiný a každý je nemálo zajímavý. Možná i tím, že mám rád dokumenty, tak hodnotím tak vysoko, ale dokument rozhodně zajímavý je. A navíc Tomáš Vorel je prostě Tomáš Vorel. I když zrovna tímto filmem bych jeho tvorbu vůbec necharakterizoval ()

zette

Vyborny dokument odkazujici na postavy z hraneho filmu Cesta z mesta. Polivka mi tam moc nesedel, jinak se ale jedna o velmi zajimavou zalezitost. Koci Hruska bez chyby, tramp Kim taky nabidl neobvykly pohled, Ctvrtnicek a jeho az romanticke hobby a civilni Holubova... Slusna prace, stejne jako krasna hudba Michala Vicha. ()

Slarque

Docela zajímavý dokument, ale jednotlivé části jsou dost nevyrovnané. Eva Holubová je úplně přirozená a její část je z celého filmu spolehlivě nejzajímavější. Na druhé straně, Bolka Polívku musím hodnotit v kategorii herecký výkon, což znamená, že něco je špatně. Zbytek je mezi těmito dvěma extrémy, ale pozitiva naštěstí převažují. ()

solskjaer

Upřímná zpověď vybraných aktérů o svém úniku z města. Nejvíce se mi bezpochyby líbil městský únik tuláka Kima, Evy Holubové a kočího Hrušky. Ty mi připadali nejvíce otevřené a nejvíce upřímné, hlavně tedy Kim a Hruška se možná otevírali někdy až moc:-) Jinak Polívkovo úprk do přírody mi přišel zbytečný a vyloženě se mi část s Polívkou nelíbila. Pěkný. ()

ScarPoul

Taký nevyrovnaný dokument. Pekná myšlienka žijúca a dýchajúca z autorovej fascinácie mestom a dedinou. Ich vzájomnou symbiózou, nutnosťou kooperovať a tiež akejsi výpovednej hodnoty, ktorú každý prednáša divákovi po svojom. O postavách sa dozvedáme veľmi málo. Niektoré veci majú svoju hĺbku(otvorená homosexuálna scéna/alkoholické opojenie), ale voči poetike hraných filmov o lese, ceste a meste to postráda väčšiu prepojenosť. Väčšiu lyrickosť a tiež akési výraznejšie pravdy, ktoré nútia k zamysleniu. 5 hrdinovia mi prídu ako taký životný stroskotanci. Alkohol a neistota v priamej úmere k tomu ako by mal človek žiť. Nie zlé, ale rozhodne nezanechalo taký silný dojem ako iné Vorelove hrané filmy. Ale ako doplňujúci článok akéhosi filmového putovania za zmyslom ľudského života, Boha a toho čo je krásne v nás a okolo nás, to pomerne spĺňa svoj účel ()

• Podle slov Evy Holubové je její odhalená scéna v tomto dokumentu i jedinou za celou její dosavadní kariéru. (hippyman)