Jedné podzimní noci vyhoří dům starého Vodičky. Dotyčný není nalezen ani na spáleništi ani v blízkém okolí. Vesnicí je však přesto považován za mrtvého. Případu se ujímá dvojice detektivů z blízkého městečka. Brzy mezi ohořelými zbytky dědova domku naleznou pod podlahou schovanou vkladní knížku, na kterou byly léta pravidelně ukládány vysoké částky. Vodička byl zřejmě vyděrač, se kterým si někdo vyřídil účty. Nějaká stará historie? Kriminalisté se jen obtížně potýkají s neochotou vesnice cokoli sdělit... (oficiálny text distribútora)

Autogram

Táto kriminálka dosť zostarla, a to nemá až tak veľa rokov. Alebo to tak malo byť a ukazuje ten spôsob malého dedinského vyšetrovania, na ktorý nie sme vôbec zvyknutí z pražských alebo zahraničných veľkomestských policajných tímov. Starý skúsený a mladý začínajúci policajt na svojom prvom prípade je osvedčená kombinácia aj inde a tu im to celkom klapalo. Teda, pokiaľ nebolo nutné ísť po kolená do studenej vody. ()

Master19

Zvláštní kriminálka s extrémně podivným závěrem, ze kterého mám rozporuplný pocit. Vlach hláškuje a mohl by být fakt dobrou postavou, nebýt toho podivného "vaťáku" a tmavomodré feldy. Chvílemi mi to připadalo jako pilot seriálu (velké množství postav, linie s holkama?!?), ale možná jsem jen zblblý aktuální detektivní tvorbou... Takže Kriminálka Jílové má jen jeden díl a je to asi dobře. ()

argenson

Když jsem to viděl poprvé, ještě dlouho jsem si to pamatoval, o čem to bylo, což se mi u televizních filmů nestává. Není tu ani tak důležitá kriminální zápletka a její rozuzlení, jako spíše našlapaná atmosféra zvláštně nepřátelského městečka s bizarními postavičkami a přitom slušně vykreslenými charaktery i v menších rolích. Skousnul jsem i Oldřicha Vlacha, o němž si jinak nemyslím, že by byl hercem hlavních rolí. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Prostředí 4/10/// +Jan Zadražil, Jiří Holý, hodně dobrá hudba -zbytečně dlouhé, vyšetřovatelé se točí v kruhu, nebo možná divák v tom nemá jasno, vlažné dialogy, podprůměrný děj/// Když už jsem to načal, tak jsem to i dokoukal. Méně výrazné obsazení spolu se slabým scénářem dělají z tohoto filmu hodně podprůměrný televizní zážitek. Pár dobrých momentů se tu najde, za většinu z nich mohou známé (staré) tváře a napínavá hudba. Jinak nemá tahle moderní detektivka z vesnického prostředí co nabídnout./// Celkem 41%/// ()

Drom

Jelikož TV YouTubeLoop nedávno rozhodla, hodna pejorativního označení, že se zacyklí na třech filmech a bude mi je pouštět dokola celý odpoledne, měl jsem možnost se utvrdit v přesvedčení, že Stará struktura a Mladej mlíčňák nebude dvojka hrdinů nového akčního kriminálního seriálu. Už proto, že akce tam není vlastně žádná. Herecky to sice docela ušlo, ale příběh, jak píše strejda Havran, je, i přes snahu hodnou pejska a kočičky v kulinářském pořadu, nemastný a neslaný. O těch scenách, které vyzněly jako trapně nesmělé pokusy o posun, se nezmiňuji. Vlastně jediné, co dle mého stálo opravdu za něco, byly někdy neskutečně dlouhé záběry, které bych označil za precizně udělané. Né všechny, ale třeba ta scéna z lesa byla natočená suprově, zajímalo by mě, na kolik klapek to dávali. Ani exteriéry nebyly špatné, nikoliv úchvatné, ale příhodně zvolené. No když se to tak vezme, hlavním problémem té detektivky je ta samotná detektivka, být to film o něčem jiném, přihodil bych ještě jednu hvězdičku, ale takhle je to pouze za dvě. ()

• Hajný našel na místě činu nábojnici. Má to být nábojnice z vražedné zbraně – revolveru. V revolveru však po výstřelu vždy zůstává nábojnice uvnitř bubínku. (Scott67)
  • Natáčelo se mimo jiné v Jílovém u Prahy. (navabaca)
  • Vůz výjezdové skupiny je UAZ-469. Jedná se o osobní terénní automobil vyráběný ruskou automobilkou UAZ. (sator)