Fifer

Kamera, kostýmy a masky vynikající. Hudba slabší oproti předchozím deskám. Celé se to topí v kýči. Chápu, že pro černošskou komunitu je snaha najít svůj africký odkaz důležitá. Jenomže už to tu tisíckrát bylo (Black Panther) a ten význam je vyprázdněný. Zbylo z toho jen klišé a instantní moudra jak od Coelha. ()

kockodan odpad!

Bože můj! Američtí Afričané se po 350 letech v otroctví (ještě stále) snaží najít v dnešním západním, neafrickém světě, do kterého byli zavlečeni otrokáři, a nějak v něm zakotvit svou identitu. The struggle is real, o tom žádná. Pokud jim tohle pomůže, nech sa páči... Spousta jiných etnicit bylo zavlečeno, přestěhováno, vyhnáno a emigrováno do různých koutů světa velmi kulturně odlišných od toho jejich původního, a nemají potřebu se stovky let po tomto exodu ze svých domovin prezentovat jako neustálé oběti hledající svou identitu a oslavovat se jako kingové a dávat na odiv svou "jedinečnost". Pro mírně imbecilní, nekritické skalní fanoušky Bijonce je to 1:25 h trvající orgasmus, kde se jim předvádí, natřásá a nakrucuje v různých tu odporných, tu ještě odpornějších módních kreacích s různě napatlaným ksichtem (myslím, že se tomu odborně říká mejkap) a ostentativně ukazuje opulenci, bohatství, a tuny bling bling, jelikož to je ta hlavní meta pro po staletí utiskované černochy, mít dough a bling bling a aby to všichni viděli, jakej jsem King, oproti chudákovi z ghetta! Celé jsem to neviděl, přiznávám, po cca 15 minutách jsem to projel fast forwardem a byl to jen povrchní, nic neříkající vizuál, a tuny neuměle a idiotsky deklamovaných klišé. V době BLM to v USA a západním PC světě nemůže dostat od kritiků posraných z cancel culture jinak než téměř 100%, jelikož kdokoliv, kdo by si dovolil tuto sebestřednou a nudnou ódu na jejich popovou princeznu jakkoliv hanět, byl by okamžitě ukamenován jako náckovský rasista co schvaluje policejní brutalitu proti černým a chce nastolit vládu kuklux klanu v celých USA a Trumpa za prezidenta doživotně!!! 0% ODPAD!!! ()

• Film bol v produkcii vyše roka a natáčal sa naprieč troma kontinentami. (Real Tom Hardy)
  • Film mal mať pôvodne podstatne menší rozsah a dĺžku len niečo cez 15 minút. (Real Tom Hardy)
  • Hlavní predstavitelia Disney odhadujú, že čisto len tento film prilákal na ich streamovaciu platformu Disney+ až 3 milióny nových odberateľov. (Real Tom Hardy)