V Zoologickej záhrade sa náhodou stretnú dvaja úplne rozdielny chlapci. Ivoš je malý zbojník, ktorý sa sám potuluje popri klietkach, keď do neho vrazí neznámy nevidiaci chlapec a obleje ho limonádou. Z prvotnej nesympatie sa vykľuje kamarátstvo. Obaja majú radi zvieratá a Ivoš sa rozhodne Slepoňa zapojiť do normálneho detského chlapčenského sveta. Prepašuje ho za brány klietok a dá mu možnosť dotknúť sa korytnačky, slonov či ťavy, teda zvierat, ktoré Slepoň pozná len po zvuku. Medzi Ivošom a Slepoňom vznikne krehké priateľstvo založené na porozumení a tolerancii. (oficiálny text distribútora)

Džejkop

Takový příjemný film o kamarádství dvou odlišných kluků. Ten blonďatý je jako každý jiný kluk, ten černovlasý je handicapovaný. Přesto mezi nimi vznikne přátelství. Jak se později ukáže, tak se toto přátelství stane více důležité, než se na první pohled může zdát. Morální podtext filmu rozhodně není na škodu, zejména pro malé děti. ()

Master19

Zajímavá dětská porevoluční kriminálka. Vždy mě rozzlobí, že už je konec, vůbec by nevadila delší stopáž. I přes mírnou naivitu příběhu vypadá věrohodně a za zmínku stojí i pohledy na Zlín, hudba Jaroslava Uhlíře a také (údajně) jediná filmová role Rostislava Marka - jedné z významných postav současného Městského divadla. Představuje, jak jinak, toho nejdrsnějšího ze zlodějů. Doplněno: Přidána ještě čtvrtá hvězdička, za zdokumentování stavu lešenské ZOO v polovině 90. let. Kluci by to tam dneska nepoznali... ()

ostravak30

Nenáročný filmeček čistě jen pro zahnání nudy. Možná, že díky zvířatům by bavil i dnešní děti. Jako dítě jsem na něj koukal docela rád, co bych za to dal - ač zdravý, kdybych mohl proniknout ke zvířatům a krmit je. Jako dospělý musím říct, že film je skutečně čistě pro děti. Dospělý asi těžko uvěří tomu, že kluk tak lehce pronikne do všech klecí a ošetřovatelé nechávají tak snadno dostupné klíče ve dveřích. A i naivita zlodějů je patrná. Navíc tu hudbu z první půlky filmu jsem už někde slyšel. Respektive obě. Podle mě už byly někde použity, jen si nemůžu vzpomenout kde. ()

zdeny99

Příjemný rodinný snímek o dvou klucích, co se potkají v ZOO a společně tam ošahávají zvířata. Někdy je až neuvěřitelné, jak se k nějakým zvířatům dostanou, hlavně k tomu malému tygříkovi. Je to poklidná podívaná, která se v polovině změní v dětskou detektivku, kdy se do baráku jednoho z těch kluků dostanou zloději. Slepoň se v tu chvíli stává hrdinou. [2044. hodnocení, 60. komentář, 56%] ()

• Ve scéně, kdy jede paní do 4. patra výtahem, se objeví na dveřích výtahu při výstupu jednička. (M.B)
  • Filmovanie prebiehalo v zoologickej záhrade v Lešnej. (dyfur)
  • Po návštěvě ZOO čeká Slepoň (Petr Franc) na zastávce a odjíždí autobus ev. č. 649. Následně přijde Ivoš (Lukáš Janota), vypije obě limonády a chlapci nastupují do autobusu ev. č. 649. Sled událostí a následná jízda nevytvářejí dojem, že by mezi dalším odjezdem autobusu uběhlo moc času a nebo že autobus jede jen kousek. (marcel5)