Život pětiletého Péti, alergika, je vážně ohrožen po pobodání včelím rojem. Tým lékařů z malé nemocnice se pokouší o jeho záchranu výměnou krve. Je vyhlášeno pátrání po včelařích, jejichž krev by měla obsahovat potřebné protilátky. Podaří se malého chlapce zachránit? (oficiálny text distribútora)

blackoutt

Velmi silný a dojemný příběh, jehož děj se odehrává z větší části v nemocnici. Skutečné přiblížení toho, jak to chodí.. věci se nazývají pravými jmény..a přesná ukázka toho, že čím více se snažíte a chcete pomoct, tím více klacků pod nohy vám padá.. Hledání včelaře bylo sice zdlouhavé a dalo se zkrátit - ale vždyť v tom byla ta pointa. Pro někoho sice nudná zápletka, ale já jsem z toho cítila to zoufalství, tu beznaděj, která tam cítit být měla.. Pro někoho obyčejný a nudný příběh o záchraně chlapce, pro mě jako zdravotníka.. perfektní. ()

Agatha

Zajímavý námět, ale bohužel špatně zpracovaný scénář. Chtělo to něčím více oživit než jen hledáním vhodného dárce a lapálií kolem toho. Začátek vypadá velmi slibně, ale jakmile se děj přesouvá do nemocnice, začíná být děj tak nějak stereotypní a nezáživný. Navíc nemocniční prostředí vypadá až moc socialisticky. Ale když už se začnete dívat, tak jste zvědaví jak to dopadne. Herecké obsazení také není nijak výrazné. Marta Hrachovinová jako matka působí tak nějak upjatě a unaveně. Oldřich Vlach se mi v roli akčního lékaře taky moc nezamlouval. Vlastně skoro nikdo se mi moc nezamlouval. Konec vyloženě trapný. ()

pfa

Smutný dramatický film, spíše příběh, kdy malý Péťa na sebe strhne včelí roj a velmi zle je pobodán. Začíná pokus o záchranu jeho života, do níž se zapojí nejen lékaři, ale i obyčejní lidé. Tento film ale určitě nezaujme každého, nemá totiž úplně využitý, řekněme, ten správný spád. [6/1O] ()

vitekpe

O malym klukovi, na kteryho spadne vceli roj a dostane pres 400 zihadel...tak to bych nechtel. Doktori delaji vse pro to, aby ho zachranili pomoci krevni transfuze od vcelaru. Jako ze maj nejaky protilatky, nebo co...doktor nejsem, tak nevim. Film neni uplne spatnej, takova bezna sedmdesatiminutovka. ()

zdeny99

Tomuhle filmu chybělo jediné, a to Karel Kachyňa, protože tohle je vyloženě Kachyňovské téma. Bez se jedná pouze o výborný dramatický film z prostředí malé nemocnice, kde leží malej kluk, kterého popíchalo asi 400 včel. Pohled na něj je otřesnej a Oldřich Vlach coby jeho ošetřující doktor dokonalej. Trošku to kazí jedině to neustálé hledání popíchaného včelaře, který by měl v sobě protilátky. [1573. hodnocení, 63. komentář, 52%] ()

• Scenáristu Pavla Hajného k napsání scénáře inspirovala skutečná událost z roku 1984, ke které došlo ve městě Greifswald v bývalé Německé demokratické republice, kde MUDr. Wiesbitzski zachránil pětiletého chlapce, který dostal asi pět set včelích žihadel. (EKLEKTIK)
  • Přestože žádná z hereček ženských rolí tohoto filmu nehrála v seriálu Nemocnice na kraji města (od r. 1997), zazní hláška, která na zmíněný seriál naráží, a to: "Nedramatizuj, nejsi na kraji města." (VMa)
  • Točilo se na mnoha místech, jedná se o tyto lokality: Hradsko (Jablonec nad Jizerou), Sklenařice, Varnsdorf, Temný Důl, Pec pod Sněžkou a nemocnice ve Vrchlabí. (sator)