Prázdniny, řeka a parta dobrých kamarádů v českém filmu.
Prázdninový příběh pražského kluka Tondy Houdka se odehrává v malé vesničce Pětipsy. Bude také muset překonat nepřátelství se svým nenáviděným spolužákem Rudou, ale hlavně zažije velké a nezapomenutelné dobrodružství při nočním lovu obrovského úhoře... (oficiálny text distribútora)

hrumsrt

Normálně nemám nic proti infantilní zábavě v podobě dětských filmů... Kdy prostě zhruba víte na čem jste, ale tady je poměrně mizerný střih (vždyť často přechod mezi scénami/záběry je trhaný, jakoby na sílu střižený) a amatérský výkon hlavního představitele, který se často působil jak z kamene, či že by ho kamera oslňovala. 25% ()

topi

Krásný film, návrat do dětství a prázdninových prožitků. Snímek v sobě ukrývá dětskou touhu po dobrodružství a křehkou lyrickou poetiku. Opravdu krásné zachycení letní atmosféry, podtrhnuté malebnými záběry vesnické krajiny. Hudba Luboše Fišera dodává magickou poetiku nebo naopak vyloženě hororovou atmosféru (souboj Tondy s obrovským úhořem). Některé hudební motivy připomenou seriál Arabela, který vznikl deset let po tomto filmu, mistr Fišer je prostě jen jeden a je absolutně osobitý a nenapodobitelný. Úvodní a závěrečné titulky nakreslené křídou na různých předmětech jsou taktéž originální. Takových filmů si vážím! ()

Karlos80

Tento dětský film jsem nikdy nějak nemusel, nikdy mě nazaujal ani nenavodil tu správnou pohodu jako jiné z této doby..Možná to bylo neznámým hereckým obsazením převážně dětskými hrdiny a nepříliš zajímavým příběhem z vodáckého prostředí. Když už pořádný film z tohoto prostředí, tak třeba Zlatí úhoři... ()

HiddenDragon odpad!

Prazak poznava "krasy venkova". Typicka sracka z obdobi komancu. Vydrzel jsem na to koukat pul hodiny a vic bych zatim asi nesved, aniz bych si neco neproved. Neco tak hrozneho a amaterskeho uz jsem dlouho nevidel. Tohle muzou natocit vazne jen "nasi". Priserni detsti herci, kterym vevodi Kukol - vypada jak frontman Smashing Pumpkins, coz nemyslim v dobrem, proste jako transsexual, vcetne eunuchovskeho hlasu. Zbytek deti je pak jak z nejakeho hororu, vsichni zamraceni a hlaskujici stupidni dialogy. Nejhorsi je ale zaurcene rezie. To by dnes natocil stokrat lip i student FAMU. Nicnerikajici zabery, strasne dlouhe sceny, kamera casto mirici jaksi "z uhlu", proste jinam nez na to hlavni v obraze... Ceske filmy obecne moc rad nemam, natoz ty pred r. 89. Kdybych se na tohle dival jako dite, asi ze me bude psychopat. Vsechny podobne snimky, mezi kterymi jako zarici vyjimka stoji ty od Polednakove, maji takovou podivnou, rekl bych depresivni a posahanou atmosferu (vcetne te desive hudby), ze mi to detske ani neprijde. Poustel bych to v psychiatrickem ustavu misto elektrosoku, dokonale to vymyje mozek. ()

xtraffic

Nevím proč má tak malé hodnocení. Možná proto, protože málo hodnotících, toto krásné dětství skutečně zažilo, tak to automaticky hodnotí krz jiné úvahy. Ja to podobně zažil. Žádná elektronika, jen dědův sovětský tranzistorák s mým oblíbeným pořadem "pozor! - zákruta". K filmu. Velmi pěkné lyrické a přemýšlivé momenty. Dětský svět zobrazen ve své holé podobě. Film nutí přemýšlet ve světle dnešní doby - děláme něco špatně? ()

• Obec Pětipsy skutečně existuje, avšak filmové Pětipsy jsou ve skutečnosti vesnička Želina v okrese Chomutov. Nádraží Pětipsy je pak ve skutečnosti nádraží Libomyšl. (ČSFD)
  • Natáčelo se také ve vesnici Vonoklasy, na řece Ohře a v zatopeném lomu Amerika. (M.B)