Při návratu z mezinárodního pionýrského tábora Jiřího Dimitrova v bulharském Kranevu zmeškají dva chlapci a jedno děvče z české výpravy vlak, protože se ještě jednou chtěli vykoupat v moři. Na cestě domů zažijí (na rozdíl od těch poslušných) mnoho báječných dobrodružství... Budoucí naděje českého filmu - režisér Igor Chaun - ještě v dětské roli. (oficiálny text distribútora)

Dstar

jelikož je(byl) rejža můj soused(přímo naproti mým dveřím),a jeho manželku Ivu Borkovou a syna Lukáše mám stále rád,tak nemohu dát mín hvězd,nežli 4:-) Jaromíra pamatuji jako velmi chytreho a pracovitého rejžu. Jak přesně zemřel vím,ale zbytečně:-( V posledních letech života psal scénáře pro německo....škoda ho...měl připraven pěkný scénář pro další film... ()

vitekpe

Patnactileta Eva je samozrejme hvezdou cislo jedna. Hybsa a Chaun ovsem zdatne sekunduji. Klasicky socialisticky filmek pro deti, vytvoreny v ramci mezinarodni druzby (zde zrejme s Bulharskem). Tomu by napovidala i didakticka scena letu vrtulnikem nad Sofii... :) Film ma dobre tempo a krome jedne trapne tanecni sceny byl celkem fajn. ()

cariada

Opět jeden zapomenutý dětský film, tentokrát na půl bulharský a taky se téměř celý odehrává právě tam. Pionýrský tábor končí a tak všichni v noci jdou do vlaku a domů , jenže ono je ráno a oni stále čekají ve vlaku kousek od moře a dvou klukům a jedné holce se nechce jen tak čekat a jdou se vykoupat, jenže mezi tím připojí lokomotivu jinou než vidí opodál stát a odjedou. A začíná dobrodrodružství jak se dostat domů. K tomu všude spousta melounů, Jako děti to bylo něco moře a melouny. Mladá krásná Eva Jeníčková za zmínku stojí scéna kdy je v plavkách a drží v náručí dva melouny , ale já koukám na 4 melouny. Když pomineme trochu tý nelogičnosti, třeba na velvyslanectví, proč je neposadili s někým do vlaku a domů. A taky to, že na nákladním vlaku dojedou až do Prahy a co hranice a kontrola? A už vůbec nemohli přiject dřív než vlak s pionýrama. Zvláště po té co všechno cestou prožili. I tak je to příjemný zapomenutý film, na který se vždy rád podívám. ()

Pitryx

První filmový počin Evy Jeníčkové, asi bych klidně řekl, že mimo básnické série ten nejlepší a nejdelší. Myslím tedy v Čechách. Celkově jde o film pro mládež, tedy opět ztížené hodnocení. Nebudu to rozebírat, stejně je to stará věc, takže prostě jen napíši, že se na to dívat dá. Nesmyslů si všímat netřeba a tak se dobře zabavíte. Takový skoro cestopis, oživený třemi pionýry. ()

Enšpígl

CS film je fakt borec. Tahá na světlo boží kdejakej zapomenutej kousek. Tenhle film je taky takovej zapadlej vlastenec. Není špatnej, ale nemůžu se ubránit, že tohle šlo udělat mnohem lépe, zábavněji, dobrodružněji a hlavně s menším počtem melounů. Nicméně jako totální létofil, nemůžu tenhle film odepsat. Slunce, moře, prázdniny a jedno velké letní dobrodružství navrch. Taky vám to zní tak strašně sexy ? Mě moc. Jen je škoda špatnýho obsazení hlavní klučičí role. Igor Chaun totiž dokazuje, že je prostě nepoužitelnej tragéd v každým věku a k pěkný holce plný elánu jakou tady byla Eva Jeníčková se prostě nehodí nějakej připosranej suchar, ale pořádnej rošťák, třeba "Pan kluk" Michal Dymek. Jóóó s ním by mělo tohle dobrodružství v socialistickým bloku určitě jinačí grády. ()

• Snímek byl realizován k příležitosti 30. výročí založení Pionýrské organizace. (Xell)
  • Točilo se v Bulharsku a Maďarsku. (sator)