Doctor Who - Season 26

(séria)
Veľká Británia, 1989, 5 h 36 min (Minutáž: 24 min)

matolas

Záverečná séria "klasického" Doktora sa mi hodnotí ťažko. Úvodný návrat brigadiéra v kombinácii s Artušovským mýtom si vyslúžil najnižšiu sledovanosť v dejinách seriálu. Hoci Battlefield nie je nijak výnimočná epizóda a preháňa to s militarizmom, obsahuje zopár výborných momentov a dokonca aj československého majora. Ghost Light je príliš chaotický a veľmi ťažko sa naňho sústredí, skúšal som to dvakrát. Na druhej strane, The Curse of Fenric je asi "najdospelejšia" epizóda seriálu v dejinách a veľmi nadpriemerne spracúva námet upírov a viery. Takisto nečakane zakončuje celý príbeh okolo Ace a za mňa určite patrí k tomu najlepšiemu, čo seriál kedy vyprodukoval. Pokiaľ ide o finále, tu sa na môj vkus už priveľmi prejavili prichádzajúce 90. roky a Ainleyho Master mi nikdy nesedel. Nejde však o zlé finále, len sa v ňom okrem konca neudeje nič pamätihodné. Doktorov prejav na konci bol navyše doplnený až po tom, čo tvorcovia zistili, že sa seriál ruší. Iste, môžeme tvrdiť, že seriál si nezaslúžil zrušenie, no treba povedať, že prestávka mu nesmierne prospela a mnohí súčasní tvorcovia počas nej písali rôzne fanfilmy a knižky, vďaka ktorým odkaz seriálu a samotný seriál opäť ožil. Až na tretiu epizódu posledná séria neurazí a ani nenadchne. ()