Doctor Who - Season 25

(séria)
Veľká Británia, (1988–1989), 5 h 45 min (Minutáž: 24–25 min)

matolas

Za mňa najvydarenejšia McCoyova séria. Tvorcovia a samotný McCoy uberajú z prehnanej komickosti a do seriálu sa opäť dostáva trochu temna. Navyše mi príde, že práve tu sa tvorcom podarilo celkom dobre parodovať politickú situáciu a konkrétne thatcherizmus a to predovšetkým v druhej epizóde. Hneď úvod s Dalekmi je ďalší malý zázrak medzi epizódami. Remembrance of the Daleks je od Genesis of the Daleks ide jednoznačne o najlepší príbeh s Dalekmi a s Davrosom. Všetko tu klape ako hodinky a epizóda má navyše veľmi živelnú energiu a uteká ako voda. The Happiness Patrol je veľmi vtipná satira na už spomínaný thatcharizmus a aj keď viem, že Candyman nepatrí k obľúbeným stvoreniam, mne vôbec nevadil. Keď mi niekto povie McCoy, okamžite mi napadnú najmä snahy točiť dystopie, pričom táto mi príde najvydarenejšia. Návrat Cybermenov, Silver Nemesis, sa veľmi nepodaril a ani ich nový vizuál. Epizóda však takisto má dobré momenty. Finále, The Greatest Show in the Galaxy, je jedna z tých netypickejších epizód seriálu, ale so všetkým klasickým extravagantným a nevšedným korením, ktoré k nemu patrí. Celé vysvetlenie s nejakými bohmi je síce trošku lacné, ale epizóda ani chvíľu nenudí a ak máte strach z klaunov, máte sa na čo tešiť. Ako som napísal v úvode, ide jednoznačne o najlepšiu McCoyovu sériu a aj o najlepšiu sériu od Bakerových Holmesových sérií. ()