Doctor Who - The Trial of a Time Lord

(séria)
Veľká Británia, 1986, 5 h 51 min (Minutáž: 24–30 min)

Tvorcovia:

Sydney Newman

Scenár:

Robert Holmes

Colin Baker

matolas

Čo k tomuto skvostu povedať? V jednej z epizód hral Brian Blessed... To je asi všetko. Na papieri skvelý nápad, ktorý však až na úplný záver a Perinu nečakanú smrť neprináša vôbec nič zaujímavý. Ešte aj o pointe Valeyarda sa fanúšikovia dohadujú dodnes a nik netuší, čo ním vlastne chceli tvorcovia povedať. Podobne ako C. Baker som mal na záver chuť na mrkvový džús. Škoda, trošku nedôstojný odchod budúceho najlepšieho "audiodoktora". ()

johny95

23. SÉRIA 2301 Mysterious Planet 75% || 2302 Mindwarp 70% || 2303 Terror of the Vervoids 75% || 2304 The Ultimate Foe 85% Prvá časť, Mysterious Planet, je slušným začiatkom série, ktorá sa venuje súdu s Doctorom. Má zaujímavý dej, spestrený novými vedľajšími postavami, ale i otravnou kráľovnou, ktorej budete želať smrť. Peri je stále rovnaká, nemení sa. Na jednu stranu to je dobre, lebo nie je otravná, ale ani ničím neohúri. Mindwarp mi prišla ako dosť detinská epizóda plná gimmickov (kráľ rebelov), zle vyprodukovaná, avšak stále mala dosť zaujímavých nápadov. Peri v tomto dieli končí ako spoločníčka v celkom temnom konci. Nakoniec bola dosť priemernou, ale určite nie najhoršou doktorovou spoločničkou. Terror of the Vervoids je celkom chytro napísané, s pár napínavými momentami a scénami i keď je to dosť neoriginálne. Dobre to nadväzuje k stále sa odohrávajúcemu súdnemu procesu s Doctorom. Nová spoločnícka Mel sa mi zatiaľ páči, nie je tak otravná ako som počul, že má byť. Finále Trailu je časť Ultimate Foe, ktorá je vcelku dobre napísaná, i atmosferická a so zvratmi, ale na konci to vyšumelo do prázdna. Škoda, že na tento príbeh nenadviazali viac nové série, teraz je Trial of the Time Lord úplne nepodstatná časť histórie seriálu. Mel ako spoločníčka mi príde super, nie je hlúpa, Master zase prišiel na scénu s prekomplikovaným plánom, presne ako to má byť. I keď to malo dosť logických chýb, užil som si to. Celá 23. séria sa dá zhrnúť ako plná epizód s celkom dobrým nápadom ale poväčšinou zlým prevedením. Ale je to Trail of the Time Lord a od toho by človek očakával niečo viac. ()