matolas

Štrnásta séria postupuje v nastavených trendoch. Vyzdvihol by som najmä epizódu na Gallifrey, The Deadly Assassin s Mastrom a s matrixom, ktorý dodnes nechápem, príchod originálnej Leely a asi najlepšiu epizódu s robotami, The Robots of Death. Prvé dve časti ma výrazne nezaujali, odchod Sarah Jane však bol perfektne napísaný a aj zahraný. Konečne sme sa navyše dočkali v Bakerovej ére skvelého, napínavého a nezabudnuteľného finále, The Talons of Weng-Chiang s trochou (ne)ázijskej mystiky. V epizóde naozaj fungovalo všetko, od vedľajších postav (Jago a Litefoot dokonca dostali vlastné audipokračovania), po ústredného záporáka, veľmi solídnu produkciu a logické finále. Navyše ide o jednu z hŕstky epizód, kde mi dĺžka 6 častí nevadila. Zlaté obdobie Bakerovej éry pokračuje a vyvrcholí v 15. sérii. ()

johny95

14. SÉRIA: 1401 The Masque of Mandragora 85% || 1402 The Hand of Fear 95% || 1403 The Deadly Assassin 100% || 1404 The Face of Evil 100% || 1405 The Robots of Death 95% || 1406 The Talons of Weng-Chiang 60% Séria ako taká je celkom priemerná i keď príbehy ako Deadly Assassin, kde sa prvýkrát dotaneme na Gallifrey či Face of Evil, v ktorom prichádza nová spoločníčka Leela celkovú kvalitu pozdvihujú. Doctor má novú TARDIS, ktorá je velmi pekná, len škoda, že neostane nadlho. V Hand of Fear odchádza naša Sarah Jane Smith, ktorá bola skvelou spoločníčkou a spolu s Jo drží prvú priečku v mojom vlastnom rebríčku companions. Leela, ktorá ju nahradzuje mi však vôbec nesadla a stala sa jednou z tých spoločníčok, ktorých prítomnosť robí príbeh nudnejším. Skutočne sa už neviem dočkať, kedy odíde zo seriálu. Masque of Mandragora je príbeh so strašne sexualnym podtextom, priemerný ale stále nie jeden z tých najhorších. Príbeh Robots of Death má slušný scenár, v ktorom nie je naťahovanie tak očividné a robotia revolúcia je zaujímavou témou, aspoň pre mňa. Talons of Weng-Chiang je ako finále veľmi zlá voľba, nudný príbeh s falošnými číňanmi, na ktorých sa človek musel zasmiať. Doctor si svoj tradičný šál vymenil za oblek álá Sherlock Holmes, čo bolo zaujímavá zmena, avšak dúfam, že nasledujúca séria bude lepšia. ()