Doctor Who - Season 10

(séria)
Veľká Británia, (1972–1973), 10 h 36 min (Minutáž: 23–26 min)

noriaki

100 % The Three Doctors - tady není o čem diskutovat - tohle je jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Není to jen návštěvou předchozích dvou Doctorů a výborným záporákem. Na tomhle speciálu je výborné všechno, od scénáře, přes atmosféru, výpravu až po herce. 100 % Carnival of Monsters - původně jsem si myslel že trochu polevíme, ale kvalita o moc neklesla. Příběh ve dvou linicích, které se musí nevyhnutelně protnout umě využívá variabilní prostředí a bonusu v podobě logicky přítomného vypravěče. Tohle je fakt chytře napsaná epizoda. 100 % Frontier in Space - téměř politický thriller, který hrozí změnou žánru do válečného filmu. Atmosféra je tak hutná, že jí neuškodily ani dřevní efekty vesmírných bitev. Na téhle epizodě by šel postavit celý rozšířený vesmír. 90 % Planet of the Daleks - příběh přímo navazuje na předchozí epizodu, i když nakonec uzavavírá své vlastní dobrodružství. Vrací se staří známí z první série, a tentokrát o řád drsnější. Nějak jsem si tu rasu oblíbil, a ani jsem o tom nevěděl. 80 % The Green Death - začíná to jako otravná ekologická agitka říznutá antikapitalismem a končí to tak nějak vyvanutě. Epizoda má vlastně dva závěry, a upřímně, kdyby se zůstalo u toho prvního, vůbec bych se nezlobil. Možná by pak neodešla sympatická Jo Grant. ()

johny95

10. SÉRIA: 1001 The Three Doctors 100% || 1002 Carnival of Monsters 100% || 1003 Frontier In Space 100% || 1004 Planet of the Daleks 99% || 1005 The Green Death 100% Tak konečne som sa dopracoval k desiatej sérii a teda i prvému výročnému príbehu v seriáli. Ten je skutočne výborný, skvelo napísaný príbeh (Omegu je dobre vymyslená postava), ale najmä konfrontácie medzi 3 Doctormi sú vtipné a je radosť pozerať na hercov ako si to užívajú. Vďaka pomoci Pánom Času sa Doctor môže znovu pustiť do cestovania v TARDIS. Celkovo je táto séria jedna z najsilnejších v celej histórii seriálu a určite doteraz najlepšia čo sa týka 3. Doctora. Nenájdete tu slabšieho príbehu, okrem trochu odfláknutého Planet of the Daleks, ktorý má síce brilantný scenár, avšak technické problémy podkopávajú celý príbeh - Dalekovia búrajú do stien, Doctor kopne nechtiac nohou do Daleka, a podobne. Odchod Jo bol výborne natočený, posledný záber na smutného Doctora bol veľmi silný a Jo u mňa zastáva v rebríčku spoločníčok prvé miesto. ()