noriaki

90 % Spearhead from Space - Pro ty kteří nejsou schopni snést že občas nějaký díl chybí, je tahle epizoda vhodný startovní bod. Představuje se nový Doctor, v pořadí už třetí, a rovnou v barvě. Jeho první dobrodružství má pravda trochu pomalejší rozjezd, ovšem nápaditě vymyšlený protivník to víc než vynahradil. 70 % Doctor Who and the Silurians - Rád bych si tuhle epizodu oblíbil, ale už jenom fakt že jsem si musel zápleku vyhledat, abych si vůbec vzpomněl na to, jestli se mi líbila, nebo ne, ukazuje, že tohle dobrodružství patří k těm slabším. Siluriany mám rád, ale zasloužili by si povedenější nástup na scénu. 100 % The Ambassadors of Death - Vynikající paranoidní epizoda s několika thrillerovými momenty - mezi nimiž vyniká rádiová komunikace s posádkou a několika dějovými zvraty. Zároveň je to krásná ukázka občas opomíjeného faktu, že se díváme na chytrý seriál, takže občas věci nejsou takové, jaké se jeví být. 100 % Inferno - Fantastická epizoda s atraktivním námětem, ke kterému se tuším už seriál nikdy nevrátil. Nicholas Courtney předvedl, že je víc než jen muž kamené tváře. ()

johny95

7. SÉRIA: 0701 Spearhead From Space 100% || 0702 Doctor Who and The Silurians 75% || 0703 The Ambassadors of Death 95% || 0704 Inferno 100% Pokles oproti minulej sérii, nie je zjavný od prvého záberu (i keď to intro je skutočne strašné), naopak poregeneračná epizóda je jednou z tých lepších a Doctor má po prvýkrát potvrdené 2 srdcia. Na nového Doctora som si zvykol celkom rýchlo, je vtipný a snaží sa čo to dá. Nová spoločníčka Liz našťastie nepatrí k tým zlým a Brigadír je proste klasik. Príbehy vo farbe boli určite výzvou, avšak hneď druhý príbeh série ukázal nástrahy schovávajúce sa za zlým nastvietením scény, nehovoriac o tom, že potenciál Silurianov nebol vôbec využitý. Hudba v pozadí zabíja každú snahu o nejaké napätie, našťastie tieto neduhy v priebehu série postupne vyprchávajú a Ambassadors of Death je slušný príbeh s atmosférou a výbornými cliffhangermi (trpí však podobne ako mnoho klasických príbehov nadmernou rozťahanosťou). To najlepšie však príde nakoniec s Infernom, čo je naprosto dokonalý príbeh s epizódami s paralelným vesmírom. ()