Děti showbyznysu

• USA Showbiz Kids

Celovečerní dokument Děti showbyznysu, který pojednává o úspěších i nezdarech dětí činných v oblasti zábavního průmyslu, obsahuje rozhovory a sondy do životů a kariér někdejších nejslavnějších dětských hvězd na světě. Režisérem snímku je bývalý dětský herec Alex Winter. „Tento projekt je mojí srdeční záležitostí, neboť vychází z mých vlastních zkušeností dítěte začínajícího na Broadwayi,“ prohlásil Winter, který odstartoval svou kariéru v představeních Král a já nebo Petr Pan, než se nakonec proslavil v kultovní sérii Bill & Ted po boku Keanu Reevese. (HBO Europe)

Marze

Asi jsem ignorant americké exportní kultury, ale ty umělce, kteří vypráví o svém slavném dětství neznám. Tedy kromě toho chlapce ze Star treku. Často vypráví kolik měly denně kroužků. Mluvící herečky byly všechny tak obličejově pohledně symetrické, že připomínali nafukovací panny ze sexshopu. ()

Anife

Zajímavé téma, ovšem dost špatně zpracované. Témata jsou povrchní, nic není probrané do hloubky a kontroverzní témata jsou jen letmo naťuknutá, takže se divák vlastně nedozví nic zajímavého, maximálně si zavzpomíná na filmy z dětství. Jediným pozitivem je sympatická Mara Wilson a to je tak všechno. Aby toto téma bylo využito na maximum, musela by být stopáž nejméně dvojnásobná, takhle je to fakt k ničemu. Linka o klučinovi, co se chce stát hvězdou úplně zbytečná, použila bych ji jako námět jiného dokumentu. ()

vladi3

Evan Rachel Wood je riadny pokrytec... hra sa na aktivistku, ale pritom kryje niekoho o kom vie, ze je pedo... A este to tam aj povie... zaujimavy dokument... najma Wheaton je tam velmi zaujimavy... Pinkett Smith tam nema co hladat... Jej decka by neboli tam kde su, ak by nemali fotrove meno a neboli za nimi prachy a tlaky z fotrovej strany... Lebo inak su obe dost jalove... ()

Arsenal83

Každý rok sa v Hollywoode snaží dostať do filmu 20 000 detských hercov. 95% nedostane ani jednu rolu. Takto začína tento zaujímavý dokument o tom, ako môže začať detská kariéra v kinematografii, aké ťažkosti tieto deti musia prekonávať, chodenie po agentúrach, učenie sa textov a pod. Rozhovory s pár už dnes známymi hercami osvetľujú celú situáciu okolo toho, škoda, že nevyspovedali aj pre mňa dvoch najlepších detských hercov, dnes už skrachovancov - Macaulay Culkin a Haley Joel Osment. ()