Ilsa, sibiřská tygřice

(neoficiálny názov)
  • Kanada Ilsa, the Tigress of Siberia (viac)

1953, vyhnanecký tábor na Sibíri. Jeho šéfka, prsatá blondýna, cez deň sadisticky trestá neposlušných väzňov a v noci súloží so svojími komunistickými kumpánmi ("Áno, Ivan, áno..."). Je však tesne pred zvrhnutím Stalina. A to bude udalosť, ktorá z existencie tábora spraví zamhlenú minulosť. (POMO)

Arkanoid

Začína behom na krutej, zasneženej Sibíri v roku 1953. Nudný, minimálne adrenalínový útek zachraňuje prebodnutie hlavy utečenca vrhom kopije v najočakávanejšom momente. Vďaka tomu vieme, že máme do činenia s Ilsou a žánrom exploitation. Film ponúka povinné body, ako konflikt s dozorcami gulagu, klietka za trest či orgie rôznych zložení po dobrej pijatike. Zima a hrubé kabáty nejako kazia dojem akcie, keďže bežať či niečo rýchlo robiť si človek predstaví bez zbytočných vecí na sebe. Pretláčanie rúk s nebezpečenstvom motorovej píle je v sérii novinka. Ilsa má asi najkrajšie zariadenú izbu v celej sérii, niečo ako jesenný nádych, ktorý tam oživuje všetko drevo. Psychológia postáv šumí dostratena. Zabitie tigra lopatou znie ako zlý vtip. Benzínom podporená horiaca jama vybuchne práve vtedy, keď z nej hlavný hrdina stihne vyskočiť. Gulag prekvapivo končí pred polovicou filmu a nastupuje USA, kde pokračujeme so sexploitation. Fyzické súboje sú prepracované len málo, zdôrazňujú impulzívnosť postáv pred pokojným úsudkom, ktorý by im pomohol viac. Projektovanie strachov po hypnóze je zaujímavo nasvietené a je škoda, že sa nerozvinulo viac, ako od primárneho strachu do niečoho takého, ako vytvoril David Cronenberg vo svojom sci-fi eXistenZ. Z filmu mám rovnaký pocit ako z prvých dvoch filmov série (ten zvyšný som nevidel). Neozvinuté postavy, snaha o zábavnosť v predvídateľnom deji s jedným nečakaným zvratom tu je, prejavuje sa krvavosťou, brutalitou a nahotou. Na vyššie hodnotenie mi to nestačilo. ()

SOLOM.

Přišel čas změnit režiséra, aby dodal sérii Ilsa nový vítr do plachet a LaFleur se toho zhostil opravdu doslova. Totálně překopal celkovou strukturu děje, která se přestala točit okolo krutého zacházení s dívkami a tentokrát všechno bylo pojato dosti akčním stylem. Navíc si mohl dovolit i lepší gore scény, které byli místy opravdu nápadité a především modernější. První polovina filmu jenž se odehrávala na zasněžené Sibiři se mi líbila mnohem více nežli ta druhá. Převážně díky hereckým výkonům a drsnému zacházení s vězni. Objevily se zde i dvě scény, které patří k tomu nejlepšímu co nám bylo prozatím v této sérii nabídnuto. Důmyslná kladka, která táhla vězně pod ledem a souboj se šelmou v kleci. V těchto pasážích se tvůrci opravdu překonali a všechno vypadalo realisticky. Žádný zmatený střih nám tak nedokázal zkazit podívanou. Ilsa vylepšila svůj sexuální apetit a nadržení chlapíci jí dokázali pořádně rozohnit. Bohužel s přesunem do bordelu to začalo ztrácet grády a dostavila se i nuda. Střílečka na konci sice trochu vylepšila celkové renomé, ale i tak vše zůstalo u trošku lepšího průměru. ()

POMO

Filmársky profesionálnejšie než prvý diel série (Ilsa, She Wolf of the SS) a taktiež s lepším scenárom. Ten obsahuje zhruba v polovici filmu jeden nečakaný zvrat a premiestnenie celého deja do nového prostredia a tiež prekvapivo dobrý, otvorený záver. Ale hodnotiac Ilsa, the Tigress of Siberia nezávisle na sérii, ako samostatný film, je to zase len ďalšia hovadina. Veľmi krvavá hovadina s množstvom nahoty. ()

Campbell

Ilsa ve svém posledním filmu nakonec překvapila, není to nijak extra dobrý film ale je aspoň sem tam zábavnej třeba prvních 20 minut bylo zábavných hlavně scéna s tygrem, ale jinak je to stejná sračka jako ostatní filmy. Erotické scény nejsou moc erotické Thorne nepovažuju za moc sexy. A celkově je film slabej, ale po těch sračkových předešlých dílech dám aspoň ty 2*. ()

kaylin

Třetí díl série s Ilsou, snímek „Ilsa the Tigress of Siberia“, nijak nepřekvapí, snad jen tím, že se zde trochu více mění lokace. Ilsa je pořád sexy, pokud jste na dominantní ženy s velkým poprsím, což mně osobně nevadí, ale jinak je té exploatace a explicitnosti strašně málo. V tomhle směru je třetí díl spíše zklamáním a nezbývá než doufat, že s Gretou to bude trochu lepší. ()