Ztraceni na Everestu

(TV film)
  • USA Lost on Everest

8. července 1924 se britští průzkumníci George Mallory a Andrew Irvine ztratili v závratné výšce Mount Everestu, pouhých 250 metrů od vrcholu. Předpokládá se, že Irvine měl tehdy s sebou kameru. Nález tohoto filmu by mohl přepsat historii. Tým elitních horolezců má nyní nové informace o poloze Irvinova těla a zároveň šanci vyřešit jednu z největších záhad Mount Everestu. (National Geographic)

Hanys_

Tým horolezců se vydává na výpravu s cílem najít jiné (mrtvé) horolezce a sami při tom neumřít. Je to dost krátké na to, aby to začlo nudit, navíc záběry Himalájí z dronů jsou hodně cool, samozřejmě se stačí i rýpnout do toho jaká se z Everestu stala masovka...ale zároveň tady tak nějak chybí něco, kvůli čemu bych na tohle neměl zapomenout. 6/10 ()

Abes

Výkonostně toho chlapci mnoho nepředvedli. To samé se dá říct o obsahu. Informací k tématu možného výstupu ve dvacátých letech mohlo být více. Zbytečný záznam, který hravě přebíje prohlídka fotografií v místní galerii - snímky které ovšem nejsou obsahem filmu. Trochu podraz takže já si ho dovolím také a hodnotím výhradně výsledek zpětného přepisování dějin. ()

Arsenal83

Namiesto dokumentu, ktorý by riešil hlavnú tému hľadania Irvenea, šlo skôr o sebaprezentáciu ďalšieho výstupu na vrchol. Stopáž sa zdala vzhľadom na cieľ krátka, nakoniec bola aj tak pridlhá, pretože nevyriešila skoro nič. ()