Kdysi se vzdala syna, ale ten je teď zpátky a zneuznaná bojovnice naposledy zkouší napravit, co zpackala v ringu i v osobním životě. (Netflix)

Arsenal83

Netflix pokračuje vo svojej tradícii prezentovania silných žien, bojovníčok, ktoré sa ničoho neboja, ale Halle Berry ako MMA zápasníčka je presvedčivá ako sneh na Madagaskare. Niektoré scény boja boli až smiešne, nesledujem MMA, ale pochybujem, že to takto funguje. Ale už len z pohľadu estetiky určite viem povedať, že rozbité ksichty žien sú všetko len nie atraktívne. ()

Enšpígl

Já neumím posoudit do jaké míry jsou ty MMA souboje v tomto filmu věrohodné a do jaké ne, to ať řeknou skutečný MM fighteři a fighterky a je mě to vlastně jedno, protože tohle byl takový sportovně duševně intimní filmek. Smekám před Halle a její kondicí, asi mě zmlátila i v 60 . Film zaujme i když mám dojem že tohle tady bylo v mužské verzi minimálně x krát, no nevadí je to tady znova a jak vidno ´pořád se mě to úplně neomrezelo. ()

tron

Ono to možno prebiehalo tak, že Halle Berry túžila po druhom Oscarovi, ale bolo jej jasné, že ponuky sa končia pri Johnovi Wickovi 3, Žralokovi zabijakovi, X-Menoch Tiesňovej linke (nič proti, najmä teda proti Wickovi, keďže by určite prišiel a potrestal ma) a tak sa rozhodla, že sa ho pokúsi získať svojpomocne. A tak Modriny nielen produkovala a zrežírovala, ale pochopiteľne tiež stelesnila titulnú rolu. Potenciál tu bol. To určite. Od druhej polovice 70. rokov (prvý Rocky) je obľúbená športová dráma o podceňovanom, napriek tomu talentovanom outsiderovi, ktorý to v živote nemá ľahké a každým dňom sa prebíja akoby bol jeho posledným (a od nasledujúceho rána opäť). Halle si zvolila pekne ťažkú vec: MMA. A je očividné, že do toho šla naplno nielen ako režisérka, producentka a herečka, ale i po stránke kondičky. Veril som jej, že si na tréningoch siahla na dno. V tom ju dozaista podporoval skvelý Chad Stahelski, bývalý kaskadér, režisér Johnov Wickov a „náhodou“ šéf výroby Modrín. Bohužiaľ sa obávam, že ak tu niekto mal oscarový potenciál, tak skôr herecké predstaviteľky trénerky a matky. Modriny sa zasekli uprostred cesty medzi bežnou vecou a niečím, čo malo na viac. Hoci má film viac ako dve hodiny, pracuje s toľkými motívmi (zápas + tréning, partner alkoholik, lesbický vzťah, alkoholizmus hlavnej hrdinky, syn s traumou, budovanie vzťahu medzi synom a matkou, hrdinka s príšernou traumou zo svojho vlastného detstva, komplikovaný vzťah s matkou), že nemá šancu všetky dôstojne uzavrieť. Pripomenulo mi to staré dobré americké nezávislé filmy z 90. rokov, ale v scenári toho bolo skrátka fakt príliš veľa, Berry napriek očakávaniam žiadny meghastrhujúci výkon nepodala (mrzí ma, že to musím takto povedať) a jej postava je miestami azda až priveľmi výstredná a zbabelá (neustále je do nás hustené, aká je silná a pritom až sebaparodicky neustále od d uteká, akonáhle sa objaví prvý problém). ()

dO_od

// Halle Berry v tomhle ambiciózním režijním debutu channeluje svůj oscarový výkon spolu s wickovskou fyzičkou, což je skvělý, protože jen díky tomu nakonec drží překombinovaná zápletka s hromadou samostatně silných, ale tady ve výsledku poměrně plochých motivů pohromadě. Je to škoda, protože je tu cítit snaha odvyprávět něco jako sociálně uvědomělý film s přesahem na pozadí atraktivního světa MMA, jenže se tu nakonec kromě ženských bije i tolik témat, že žádné nemá ve finále šanci vyniknout. Tréninkové montáže jsou pěkné, soundtrack fajn, závěr v oktagonu výborný a troufám si říct, že i technicky dost dobře zvládnutý, až je škoda, že těch zápasů nebylo ve filmu víc, nicméně na Modřinách je zkrátka znát nedotaženost, kvůli níž vám nikdy nezasadí tak úplně KO. Potenciál do budoucna u Berry coby režisérky ale obří. 7/10 P. S. 55 let and she's still got it. ()

Djoker

Zasvěcení ocení snahu tvůrců držet se v reálném světě. Nezkoušeli stvořit žádný vlastní vesmír plný nesmyslů, ale zakomponovali elitní organizaci UFC i ženskou Invictu, takže není problém se naladit na stejnou vlnu. Zpětně jsem se musel ujistit, kolik let je Halle Berry, protože vypadá neskutečně. Hraje tak o 15 let mladší ženu, což je stejně v rámci MMA důchodový věk a předvádí skvěle nadrilované techniky grapplingu. ()

Le_Chuck

Priemerné drama, zo sveta ktorý poznám a ľúbim, korunované jedným pekným fightom. Thats all folks. Pre vačšinu populácie skipnuteľná záležitosť. Pre fanúšikov športovo rodinných drám v pohode stráviteľné. 55 ročná Halle Berry s kockami na bruchu, klobúk dole. Natrénovala riadne. 60% ()

filmfanouch

Vrchol své kariéry zažila Halle Berry nejspíš na počátku 21. století. Sexsymbol z Posledního skauta, hraných Flinstoneů či Boenigu 747 v ohrožení získal v roce 2002 Oscara za svůj výkon v dramatu Ples příšer, v jubilejní 20. bondovce Dnes neumírej se stala bondgirl a proslavila jí i role Storm v původní trilogii X-Men. Způsobila její následný kariérní úpadek slavná katastrofa Catwoman? Těžko říct, v poslední době to nicméně vypadalo, že se Berry pokouší opět vrátit do první herecké ligy. Objevila se v druhých Kingsmanech i třetím Johnu Wickovi, objeví se i v novince Rolanda Emmericha Moonfall a především si zahrála hlavní roli v dramatu Modřiny, které zároveň slouží jako její režijní debut. Je ovšem tohle ten film, který Berry definitivně dopřeje hereckou renesanci? Spíše ne, protože Modřiny vlastně nejsou moc dobrý film. Drama z prostředí smíšených bojových umění divákovi rány a následné modřiny v průběhu dává v pravidelných intervalech, protože se v průběhu neustále snaží být skutečně drsným a emocionálně silným dramatem, které chce v divákovi vyvolat slzičku, celé to ovšem působí přesně tím dojmem, že film chce být emocionálně silný, v realitě ovšem zas tak emocionálně silný vlastně není.   Scénář Michelle Rosenfarb tak trochu dle očekávání sází na nejrůznější klišé v rámci sportovních dramat o bývalých sportovních hvězdách, které se pokoušejí vrátit zpět na vrchol. Scénář poměrně věrohodně dokáže hlavní hrdinku Jackie Justice jako někoho, pro koho je život boj. Těch důvodů, proč je ovšem ve finále až příliš, na všechny ve finále není úplně čas a působí nadbytečně. Snaha o to hlavní hrdinku prodat jako člověka na dně je ve finále přehnaná takovým způsobem, že to skutečně začne působit nevěrohodně a jednoduše vychtěným způsobem v momentech, kdy se konflikty násobí z ničeho nic. A ve finále je především díky tomu všemu strašně obtížné s hlavní hrdinkou navázat jakoukoliv formu spojení. V tomhle ohledu film zápas jednoduše prohrál.   Halle Berry sice táhne na 60 let, přesto působí v roli zápasnice ve slušné fyzické formě. Jako herečka na to pořád má, nohy jí ovšem podkopává scénář, který vlastně nedokáže přesně popsat, jak na tom duševně Jackie Justice v průběhu událostí je. Herecky nejvýrazněji se Berry projevuje ve scénách, kdy se její postava snaží navázat vztah se svým malým synem, kterého se kdysi vzdala a on se nyní do jejího světa vrací. I v těch je cítit až příliš velká snaha o dojení emocí, alespoň trochu ovšem fungují.   Spíše než filmem o MMA jsou Modřiny filmem o ženě v krizové fázi života. K jejímu návratu do ringu pochopitelně dojde, tahle rovina ovšem též dvakrát nefunguje. Snaha dokázat, že se hrdinka tvrdou dřinou snaží vrátit na vrchol působí nevěrohodně, lusknutím prstu je najednou hlavní hrdinka v ideální formě i přes to, že jí nejdřív dělá problém se do formy dostat. Z její cesty zpět do ringu není cítit, že by znovu začala objevovat sebe samou a opět by se z ní stávala skvělá zápasnice.   Alespoň závěrečný zápas působí skutečně intenzivně a z technického hlediska je tato pasáž ve filmu určitě nezajímavější. Různé úhly a především právě intenzita, kdy se snadno dokáže navodit dojem, že každá rána opravdu bolí a Justice skutečně prochází fyzickým peklem. Berry alespoň v rámci tohoto zápasu na režijní židli předvádí něco zajímavého, jinak je to celou dobu vlastně ničím zajímavá rutina. Celý film jakoby jinak sázel čistě na vyhrocené momenty (které ovšem skutečně přicházejí z ničeho nic) a snažil se především dojmout. Ten film v průběhu mění atmosféru a v jistých momentech jako film někoho, kdo vlastně nevěděl, co přesně chce natočit. Je to škoda.   Berry alespoň občas ukáže jako režisérka zajímavé věci a herecky na to pořád rozhodně má. Jinak je to ovšem celé skutečně nefunkční snaha o sociální drama o hledání ztracených hodnot a cestě zpět na vrchol. Závěrečný souboj je alespoň adekvátně intenzivní, jinak ovšem v rámci Modřin není o co stát. Zrovna tento film Berry zpět na vrchol rozhodně nevrátí..... () (menej) (viac)

misterz

Dejová linka síce taká ošumelá a predvídateľná (klasická športová šablóna o páde na dno a návrate späť), ale športové scény boli celkom fajn. Na priemer to stačí. 60/100 ()

mzss1

[40%] Je mi líto, ale MODŘINY, coby prvotina pod režijní taktovkou Halle Barry se dle mě moc nepovedla. Když tu mámě nějaké drama a k tomu ještě se sportovní tématikou, mělo by to zaujmout někde na začátku. Jenže já se u toho nudil po celou první hodinu a vlastně skoro až do konce. Uznávám, že ty fighty MMA nebyly špatné, ale vzhledem k tomu, že mě film nebavil, resp. veškeré ty rádoby dramatické scénky, tak jsem ani ve finále necítil žádné emoce. Halle Berry se zde evidentně snažila, ale šlo to celé mimo mě. Na svůj věk vypadá dobře, její souboje mě zprvu nebavily, ale ke konci se na ty bitky už dalo dívat. Stokrát omleté téma, ale tentokrát jsem se silně nudil. Hlubší zápory bych v tom ale neviděl, takže asi tak … ()

Chrustyn

Sportovní drama podle ohrané šablony o zapomenuté hvězdě MMA, která se chce vrátit na vrchol. Tentokrát v ženském provedení. Nechybí mentor, finanční problémy, rodinné problémy, temná minulost, boj o dítě, tréninkové koláže a závěrečný souboj. Bohužel vše uvedené je zpracováno nezajímavým a amatérským způsobem. Berry jako herečka se snaží i když přehrává ale Berry jako režisérka chybuje ve všem zásadním. Stopáž je přepálená a zbytečně se snaží do děje narvat zbytečně mnoho, místo toho aby se soustředila na to nejdůležitější. Samotné zápasy a tréninky jsou velice špatné a MMA profesionálové musí kroutit hlavou. Nejen zbytečný ale hlavně ne moc dobrý film. Navíc by si Halle Berry měla uvědomit, že je ve věku, kdy by měla hrát babičky a ne matky malých dětí. ()

Marze

Konec je předvídatelný.  Celé to na mě působilo jako recyklace mnoha podobných filmů tohoto žánru. Vývoj některých postav je bruised pomačkaný, ale na knockout to není. ()

eraserhead666

Mám rád MMA, mám rád ženské MMA. Halle Berry je zajímavá. Možná nejsem moc náročný divák, ale tohle mi ke spokojenosti stačilo. A jen tak mimochodem, Halle je fakt kus. 3,5* ()

Morholt

Halle Berry tady ukazuje, že prostě umí a hlasitě si tu říká o druhého Oscara. Po stránce příběhové je to trošku slabší. V zásadě se jedná o další zápasnickou šablonu, ve které se hlavní hrdina resp. hrdinka musí vydrápat z bahna zpátky na vrchol. To, že se v tomto případě jedná o fighterku, sice do žánru přináší ne tak okoukané aspekty, ale tady se jedná spíš o detaily než o něco, co by zásadně ovlivnilo celý film. A nepotěší ani naprosto zbytečná úlitba LGBT komunitě. Závrečná řež je naopak úplně v pohodě a Halle tady ukázala, že když na to přijde, dokáže nabídnout i slušnou fyzičku. Celkově slušný režijní debut, ale na zadek jsem si z něho nesedl. 60% ()

Lacike

Klasický underdog Rocky koncept v neskutočne brutálne naťahovanom prevedení. Dramatická línia bola meganudná a ústredná postava si ma vôbec nezískala. Bitky sú asi kvalitné, ale ja tieto KFC hovadiny nesledujem a už vôbec ma nebaví sledovať jak realisticky si ženy rozbíjajú xichty. Možno by ma to nebavilo ani keby sa film vydaril. A možno hej. Veď Million Dollar Baby je pre mňa pecka. Ale toto vydarené rozhodne nie je a len pretože je hlavná hrdinka žena, černoška a lesba, to nebudem nadhodnocovať. 4/10. ()

Dale

Určite nejde o druhý Million Dollar Baby, ale Halle sa snaží, aj keď príbeh mohol byť o niečo silnejší a dramatickejší. No nedá sa hovoriť ani o tom, že by sa jej réžijný debut nevydaril, no zostal niekde na pol ceste. Fanúšikovia MMA si možno prihodia hviezdičku navyše. ()

bourec

I přesto, že v hlavách hlavních postav byly ty nejhorší vlastnosti, a tim mě lezly neuvěřitelně na nervy, ten příběh byl ale tak silnej, že to postupně přebilo tyhle negativa, a film mě bavil. A poslední půlhodina mě už naprosto přikovala do křesla, a dostalo se to na čtyři poctivý hvězdy. A to MMA ani tomu podobný bojůvky nesleduju. 80%. ()

M.i.k.e

klasické sportovní drama,kterých tu s menšími obměnami bylo už tisíckrát.Tentokrát je největší změnou to,že v hlavní roli máme ženu a víc než o sportu je to o dramatu,kdy hlavní hrdinka je prakticky celou dobu v absolutní prdeli a když už to vypadá,že by mohlo být lépe,samozřejmě se něco podělá,Chvílemi to sice působí dost na sílu,ale Halle Berry je naštěstí tak dobrá herečka,že tu dramatickou rovinu zvládá v pohodě.U té sportovní to nedokážu posoudit protože nejsem fanoušek MMA a nevím jak moc je to uvěřitelné.Je každopádně obdivuhodné v jaké formě Berry je.Na režijní debut každopádně ucházející,ale někdo by konečně mohl netflixu říct,že se dají točit filmy i pod dvě hodiny...60% ()

Halle Berry se upsala Netflixu

Halle Berry se upsala Netflixu

03.12.2021

Po režijním debutu Modřiny, se kterým herečka a čerstvě už také režisérka Halle Berry (Tísňová linka, X-Men) slavila na streamovací službě Netflix velký úspěch, nyní filmařka podepsala obří dohodu se… (viac)