Modřiny

• USA Bruised (viac)
Trailer

Kdysi se vzdala syna, ale ten je teď zpátky a zneuznaná bojovnice naposledy zkouší napravit, co zpackala v ringu i v osobním životě. (Netflix)

Enšpígl

Já neumím posoudit do jaké míry jsou ty MMA souboje v tomto filmu věrohodné a do jaké ne, to ať řeknou skutečný MM fighteři a fighterky a je mě to vlastně jedno, protože tohle byl takový sportovně duševně intimní filmek. Smekám před Halle a její kondicí, asi mě zmlátila i v 60 . Film zaujme i když mám dojem že tohle tady bylo v mužské verzi minimálně x krát, no nevadí je to tady znova a jak vidno ´pořád se mě to úplně neomrezelo. ()

filmfanouch

Vrchol své kariéry zažila Halle Berry nejspíš na počátku 21. století. Sexsymbol z Posledního skauta, hraných Flinstoneů či Boenigu 747 v ohrožení získal v roce 2002 Oscara za svůj výkon v dramatu Ples příšer, v jubilejní 20. bondovce Dnes neumírej se stala bondgirl a proslavila jí i role Storm v původní trilogii X-Men. Způsobila její následný kariérní úpadek slavná katastrofa Catwoman? Těžko říct, v poslední době to nicméně vypadalo, že se Berry pokouší opět vrátit do první herecké ligy. Objevila se v druhých Kingsmanech i třetím Johnu Wickovi, objeví se i v novince Rolanda Emmericha Moonfall a především si zahrála hlavní roli v dramatu Modřiny, které zároveň slouží jako její režijní debut. Je ovšem tohle ten film, který Berry definitivně dopřeje hereckou renesanci? Spíše ne, protože Modřiny vlastně nejsou moc dobrý film. Drama z prostředí smíšených bojových umění divákovi rány a následné modřiny v průběhu dává v pravidelných intervalech, protože se v průběhu neustále snaží být skutečně drsným a emocionálně silným dramatem, které chce v divákovi vyvolat slzičku, celé to ovšem působí přesně tím dojmem, že film chce být emocionálně silný, v realitě ovšem zas tak emocionálně silný vlastně není.   Scénář Michelle Rosenfarb tak trochu dle očekávání sází na nejrůznější klišé v rámci sportovních dramat o bývalých sportovních hvězdách, které se pokoušejí vrátit zpět na vrchol. Scénář poměrně věrohodně dokáže hlavní hrdinku Jackie Justice jako někoho, pro koho je život boj. Těch důvodů, proč je ovšem ve finále až příliš, na všechny ve finále není úplně čas a působí nadbytečně. Snaha o to hlavní hrdinku prodat jako člověka na dně je ve finále přehnaná takovým způsobem, že to skutečně začne působit nevěrohodně a jednoduše vychtěným způsobem v momentech, kdy se konflikty násobí z ničeho nic. A ve finále je především díky tomu všemu strašně obtížné s hlavní hrdinkou navázat jakoukoliv formu spojení. V tomhle ohledu film zápas jednoduše prohrál.   Halle Berry sice táhne na 60 let, přesto působí v roli zápasnice ve slušné fyzické formě. Jako herečka na to pořád má, nohy jí ovšem podkopává scénář, který vlastně nedokáže přesně popsat, jak na tom duševně Jackie Justice v průběhu událostí je. Herecky nejvýrazněji se Berry projevuje ve scénách, kdy se její postava snaží navázat vztah se svým malým synem, kterého se kdysi vzdala a on se nyní do jejího světa vrací. I v těch je cítit až příliš velká snaha o dojení emocí, alespoň trochu ovšem fungují.   Spíše než filmem o MMA jsou Modřiny filmem o ženě v krizové fázi života. K jejímu návratu do ringu pochopitelně dojde, tahle rovina ovšem též dvakrát nefunguje. Snaha dokázat, že se hrdinka tvrdou dřinou snaží vrátit na vrchol působí nevěrohodně, lusknutím prstu je najednou hlavní hrdinka v ideální formě i přes to, že jí nejdřív dělá problém se do formy dostat. Z její cesty zpět do ringu není cítit, že by znovu začala objevovat sebe samou a opět by se z ní stávala skvělá zápasnice.   Alespoň závěrečný zápas působí skutečně intenzivně a z technického hlediska je tato pasáž ve filmu určitě nezajímavější. Různé úhly a především právě intenzita, kdy se snadno dokáže navodit dojem, že každá rána opravdu bolí a Justice skutečně prochází fyzickým peklem. Berry alespoň v rámci tohoto zápasu na režijní židli předvádí něco zajímavého, jinak je to celou dobu vlastně ničím zajímavá rutina. Celý film jakoby jinak sázel čistě na vyhrocené momenty (které ovšem skutečně přicházejí z ničeho nic) a snažil se především dojmout. Ten film v průběhu mění atmosféru a v jistých momentech jako film někoho, kdo vlastně nevěděl, co přesně chce natočit. Je to škoda.   Berry alespoň občas ukáže jako režisérka zajímavé věci a herecky na to pořád rozhodně má. Jinak je to ovšem celé skutečně nefunkční snaha o sociální drama o hledání ztracených hodnot a cestě zpět na vrchol. Závěrečný souboj je alespoň adekvátně intenzivní, jinak ovšem v rámci Modřin není o co stát. Zrovna tento film Berry zpět na vrchol rozhodně nevrátí..... ()

ConanVJ

Po nějaké té době zase pěkné sportovní drama, které mě vtáhlo a na konci stálo dost okousaných nehtů. Za mě 90% :) ()

Dale

Určite nejde o druhý Million Dollar Baby, ale Halle sa snaží, aj keď príbeh mohol byť o niečo silnejší a dramatickejší. No nedá sa hovoriť ani o tom, že by sa jej réžijný debut nevydaril, no zostal niekde na pol ceste. Fanúšikovia MMA si možno prihodia hviezdičku navyše. ()

Arsenal83

Netflix pokračuje vo svojej tradícii prezentovania silných žien, bojovníčok, ktoré sa ničoho neboja, ale Halle Berry ako MMA zápasníčka je presvedčivá ako sneh na Madagaskare. Niektoré scény boja boli až smiešne, nesledujem MMA, ale pochybujem, že to takto funguje. Ale už len z pohľadu estetiky určite viem povedať, že rozbité ksichty žien sú všetko len nie atraktívne. ()

viperDavid

Málo kdo asi tento film ocení. Halle Berry bych ale v takové roli rozhodně nečekal. Zvlášť když je to Halle Berry. Bruised zvlášť závěrečný boj je však ukázka jak dobře se připravila. Rozhodně jsem potěšný. ()

Jaro.Krafcik

Halle Berry je späť a dokonca na režisérskej stoličke. Nebude to ďalšie million dollar baby, ako už spomínal jeden užívatel. Ale predsa len o nejaký prepadák nejde. MMA ako šport je sám o sebe zaujimavý ale keď sa bijú ženské vyzerá to fakt zvláštne. Záverečná bitka ale fajn aj čo sa týka výberu hudby. Povinné lgbt nechybalo a už ma celkom štve že to netflix pchá všade. 3* ()

Rathalos

Rezijny debut Halle Berry dopadol lepsie ako na jednotku s hviezdickou,naozaj vyborna sportova drama z prostredia MMA zapasenia,ktora zobrazuje osud,vzostupy i pady jednej bojovnicky nielen v klietke,ale i v zivote,necakal som vela,no dostal som dost na to,aby moja spokojnost bola vyjadrena piatimi hviezdami...:-) ()

Toshio

Film, který vykradl snad všechny sportovní/boxerské/MMA filmy, co jsem kdy viděl. Závěrečný souboj byl celkem efektní, podle příručky BJJ. V postoji však obě dámy dělaly chyby, které se neodpouštějí ani v mladších žákyních. Celou dobu mi vrtalo hlavou, kolik té hlavní postavě je vlastně let. Pokud správně počítám, tak Halle Berry bylo 53, a to fakt není věk kdy se někdo vrací do ringu nebo do klece. Kvóty ale splněny byly, hlavní a vedlejší role byly dvě BLM lesbičky, jediný bílý muž v celém filmu byl násilnický alkoholik. ()

BFG2000

Tak nechutně špinavý a depresivní film, se jen tak nevidí. Ale on je díky tomu podání a temnému osudu vlastně nádherný. Perfektní, dokonce bych si troufnul říct i životní výkon Halle a to jak před, tak i za kamerou, kterému skvěle sekunduje tajemná Sheily Atim a prcek Danny. Krásná hudba, super lokace, solidně podané zápasy, tréningy i nepřepálené finále. Úžasný vizuál. Není to film o zápasech v kleci, je to film o těch skutečných zápasech, tak se nenechte zmást!  50% zde naprosto nechápu a jsou úplně mimo. Tak se nenechte zmást ani jimi! Bojím se ale, že někdo, kdo má snadný život, tenhle film nedokáže docenit. ()

Bigfuckman

Klobouk dolů před kočičí ženou! Tu fyzičku v 54 letech jí můžou náctileté slépky závidět. K tomů se chopit ještě režie, to chce fakt silnou osobnost a to krásná Hally opravdu je! ()

Sopholojong

Halle Berry sa v tych ciernych "spandex" elastakoch v zaverecnom MMA suboji stava novou "cameltoe queen". Pri vyhlasovani vitaza jej "ju" riadne vidiet. Inak ale nic zaujimave k videniu. Len v poslednom case lahku, televizne posobiaciu, typicku bachorku od Netflixu o stratenej bojovnicke, jej stratenom synovi a znovunachadzani stratenych hodnot. Halle Berry ako reziserka uz radsej nie, ako herecka "velice" ano. ()