Maó gakuin no futekigóša: Šidžó saikjó no maó no šiso, tensei šite šisontači no gakkó e kajou

• Japonsko Maō Gakuin no Futekigōsha: Shijō Saikyō no Maō no Shiso, Tensei Shite Shison-tachi no Gakkō e Kayou (viac)
Japonsko, (2020–2024), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Šú (kniha)

Hudba:

Keidži Inai

Tacuhisa Suzuki, Tomori Kusunoki, Sačiko Kodžima, Riho Sugijama, Nene Hieda, Júko Nacujoši, Takuma Terašima, Júka Amemija, Sajumi Suzuširo, Rjó Sugisaki (viac)

Jsou to již dva tisíce let od okamžiku, kdy povstal mocný pán démonů Anos Voldigord, který byl tak silný, že si dokázal podrobit celý svět lidí, na prach spálit les prastarých duchů, ovládnout všechny magické elementály a zničit i samotné bohy. Tak vznikla společnost, ve které démoni hrají prim. Krutý pán démonů však časem tajemně zmizel, a tak se svět za těch dva tisíce let vlastně docela změnil. Vše se uklidnilo a i když dál světu vládli Anosovi nástupci, poznali všechny přeživší rasy klid a mír. Nyní se na zdejší magické škole Delsgade otevírá nový ročník a proroctví říkají, že právě zde by se měl objevit další budoucí pán démonů. Měsíc před zkouškami do nového školního ročníku se v jednom obyčejném domě, dvěma vcelku normálním lidem, narodil velmi zvláštní chlapec. Nejen že za celý měsíc dokázal neskutečně vyrůst a nyní vypadá jako obyčejný středoškolák, ale také má evidentně nezměrný magický potenciál a sám sobě říká Anos. Prastarý zakladatel, původní pán démonů, vítěz nad samotnými bohy je zpět! Má tento mladík v plánu opět ovládnout svět a znovu usednout na svůj trůn? A jak se dokáže vyrovnat se změnami, kterými společnost v jeho nepřítomnosti prošla? Půjde vůbec dohromady všemocný pán démonů a běžný středoškolský život? (Jeoffrey)

Scalpelexis

[Shlédnuty 2 epizody, drop] Kdo kdy shlédl nadávkami opředený Irregular at Magic High School, tak vlastně nemusí ztrácet čas slédováním této diskontní kopie, kterou poznáte už jen téměř totožným názvem. Anime není o ničem jiném než o ústavičném podceňování hlavní postavy, která by mrknutím svých nablýskaných očíček zploštěla zemi, rozesmála sochu nebo letěla stíhačkou pozpátku. Po cestě kolem našeho Maou-sama zvlhlo všechno dámské spodní prádlo budoucího harému, konstatně se láduje houbovou omáčkou a je prohlašován za "milého", když pár minut předtím Xkrát popravil neuctivého neznaboha jeho osoby. Neříkám, že by mě někdy studio SILVER LINK překvapilo, ale všeobecně nechápu adaptaci těhle tragických odpadů. ()

SonGokussj

Chvliku jsem přemýšlel mezi 2/3, ale přikláním se ke 3*. Důvod? Je to jedno z mála anime této sezóny, na které jsem se i těšil. Neoplývá žádnou hlubokou myšlenkou, je tu klasický scénář "jsem nejsilnější a okolo toho se bude točit každá episoda", ale autoři si to vzali k srdci, začali si z toho dělat srandu a ve výsledku je tu naprosto nelogická pasáž událostí, kterým se prostě musíte kvůli jejich absurditě ze srdce smát, nebudete to řešit a jen si jízdu užijete. Pokud bych měl říct, zda to má něco, co ostatní anime nemají, musím zklamat. Také bych to nedoporučil nikomu, kdo hledá dobré anime. Je to jakási "jednohubka", pokud nechcete nad ničím přemýšlet a užít si stupidní příběh, který ničím neurazí a naopak, pokud ho necháte, rozesměje. Nejvíc bych to připodobnil k Mahoujin Guru Guru (2017), které si ze sebe také dělalo totální srandu, jen z trochu jiného pohledu. Závěr: Pokud se chcete odreagovat, hledáte krátké 13-dílné anime o overpowered kapitánovi, nehledejte dále. Ale nečekejte hloubku ani záchvaty smíchu. Demon Anus! 65 % ()

Hees

Obrovsky dlhý názov anime Maou Gakuin no Futekigousha: Shijou Saikyou no Maou no Shiso, Tensei shite Shison-tachi no Gakkou e Kayou a ak by dĺžka názvu rovnala sa kvalita tak by robili ešte dlhšie názvy. Toto anime je proste novým trendom na super OP postavu, ktorá nemá žiadnu konkurenciu a v tomto prípade je tu Anos, ktorý je enormne OP. Ak by som to mal zhodnotiť tak nedostane určte nič čo ste niekde inde nevideli, lebo podobných anime je naozaj veľmi veľa, ale zas na druhej strane nedostane ani nudu a myslím si, že jednotlivé diely vôbec nenudia. Páči sa mi aj to, že anime nie je len o hlavnom hrdinovi, ale dejú sa veci aj v pozadí a jednotlivé postavy spolu interagujú.  Anime po prvej sérii nepovažujem vôbec za háremovku napriek tomu, že hlavný hrdina má okolo seba dievčatá tak o ne neprejavuje záujem. Bohužiaľ prvá séria nebola vôbec nejak výnimočná a to čo dostanete tu dostanete inde aj lepšie, ale celkovo to za stratený čas nepovažujem. ()

Elerrina

Takže co to tu máme? Tak moc přesilněný hrdina, že je to až nuda ho sledovat ... první zaměnitelná lolitka v nesnázích, samozřejmě, zív .. hodně debilní magie, hnusné nekoukatelné souboje .. meh, druhá zaměnitelná lolitka .. zív .. nějaké instantní pseudokonflikty ..  zív, zív ..  fanklub holčin v nějaké věži a věrný poskok samozřejmě taky nesmí chybět .. zív, zív ... chrrr .. Drop po páté epizodě. ()

DaeGurth

Je to slabší než Irregular at magic highschool (hlavně pokud k tomu máte otřesné oficiální titulky), nebo Hagure yusha no estetica (kterému také anglické titulky dělal někdo z jiné planety), ale chytilo mě to a hlavně je to po delší době něco, co není plné mocných bojovnic a ufňukaných týpků, jako kdyby to dělal Netshit... eh, Netflix.EDIT: Druhá série je slabší. Snad pro změnu hlasu hlavní postavy. Snad pro dlouhé řečnění. Snad něco jiného. ()

kondor77

Hlavní hrdina je drsnější než vysušená vagína mé stařičké matky a lolity kolem něj natolik šablonovité, že to hraničí se (sebe)parodií. A já parodie rád. Jednu hvězdičku strhávám za chybějící ecchi, které by seriálu slušelo. ()

kirmakX6on

Hlavní hrdina v jakémkoliv anime vždycky vyhraje anebo alespoň neprohraje. Jestli je to uděláno tak, že ta jeho výhra trvá několik dílů až sérií (jako v běžných anime) anebo tak, že vyhraje lusknutím prstu (jako zde) ... je vlastně fuk, protože ten konec, ten je vždy jasný. Anime, kde by na začátku byl jiný hlavní hrdina než v prostřed či na konci (protože ten původní zemřel / byl poražen / vzdal se), to tu asi ještě nebylo. Divák ovšem potřebuje nejistotu a z ní plynoucí napětí - a pokud tedy je jasné, že v případě extrémně silného hrdiny (zde silnějšího než bohové) zde onou hrozbou nebude nějaká alespoň okrajová ztráta, překažení cíle, pobyt v nemocnici, ponížení či další negativní emoce spojené se střetem se silnějším protivníkem, musí být tato nejistota dodána jiným způsobem. Zde jsou to prvky detektivky, nepřijetí společností (Anosovi nikdo nevěří) a příběhy vztahující se k vedlejším postavám - bohužel na mě toho bylo málo a napětí mi zde občas chybělo. Dějově bych hodnotil anime jako nanejvýše průměrné a např. Overlord (další známé anime s totálně overpower hrdinou) byl zábavnější (alespoň první série, než Mamong při dobývání světa sklouzl k perfekcionismu a začal řešit absurdity). Jedno velké plus zde ale je -- anime má hlavu a patu a i přes pouhých 13 dílů je uzavřené, má konec. Ten konec působí jako konec alternativní, o jehož odvysílání bylo rozhodnuto až když bylo jasné, že anime není dostatečně populární, aby mělo další série (protože je fakt násilnej / umělej, uspěchanej, absurdní - zkrátka zprasenej), na druhé straně furt lepší blbej konec než žádnej konec. Protože anime, který skončí vprostřed, to je to největší zlo na zemi. A toto anime konec má. Takže i kvůli jeho existenci dávám tři hvězdy a lze doporučit jako slušnou jednodnohubku. 55% ()

spacemaster

Další z anime odehrávajících se ve škole s harémem okolo hlavní postavy, která je over powered. Není to zdaleka tak propracované jako Mahouka Koukou no Rettousei, ale z nějakého důvodu to funguje. Viděl sem to už několikrát, když se nesnažíte v tom najít logiku (spoiler, žádná tam není), je to zábava. ()

raiax

Příjemné překvapení letní sezóny. Ačkoliv se na první pohled může zdát že se jedná o hloupou harémovou komedii plnou ecchi a hloupého nadrženého hrdiny a první dvě epizody tomu napovídají. Ovšem po třetí epizodě se anime přehoupne. Ecchi zde úplně chybí, o harému nemůže být řeč, romantika je sice zde, ale převážně mezi vedlejšíma postavama. Anime je překvapivě správně krvavé, hlavní hrdina nepřemáhá protivníky silou přátelství ale silou brutální, jen aby je mohl oživit a ještě parkrát zmasakrovat. Zápletka je zajímavá, až do 12 epizody není jasno kdo včem má prsty (což je také velké překvapení) sem rád že sem nedal na některé komentáře a anime shlédl. Mezi podobnými anime skvost, jinak lepší nadprůměr. Dávám **** ()