Nevyjasněné záhady - 1. svazek (2020) (séria)

Záhada na střeše (S01E01)

(epizóda)
  • USA Mystery on the Rooftop

Rey Rivera odešel narychlo z domu a pak se po něm slehla zem. O pár dnů později se najde jeho auto – a personál jednoho starého hotelu objeví něco vážně podivného. (Netflix)

honajz2

Je to přinejmenším zajímavé a musím přiznat, že na těch 53 minut mě to hodně zaujalo. Ten případ je hodně zvláštní a už vůbec je divné, že ten Reyův kamarád nikdy nechtěl vypovídat. Jenže i tak jsou tam věci, které mi moc nesedí - třeba nechápu, kdyby někdo chtěl Raye zabít, proč by to prováděl tak složitě. Navíc ten pád ze střechy mi připadal proveditelný... Ta konspirace se Zednáři je sice zajímavá, včetně toho nalezeného vzkazu (ačkoli - byl zezadu na notebooku a nejmíň týden si ho nikdo nevšiml?), ale kdoví, jak to vlastně bylo... Na pilot je to zajímavé, ale zase nechci zbytečně nadhodnocovat, takže zatím dávám slabé 4* ()

klukluka

Čekal jsem nějaký mindfuck, ale tento případ si podle mě zaslouží být součástí podobného cyklu. Byť tady byla možná příčina Reyovy smrti jasně pojmenovaná. Někdo na základě Reyova “vynikajícího” investičního doporučení prodělal majlant a majiteli firmy na příkladu jeho postradatelného hispánského kámoše předvedli, co by se mohlo stát i jemu, pokud jim ty prachy nevrátí. Klíčem k tajemství je jednoznačně kámoš a o peníze musel přijít někdo skutečně velmi mocný, když dokázal baltimorské policii nakázat, jak má s tímto případem naložit. Chyběla mi tu výpověď odborníka na pády. Dopadl na střechu, jako by skočil, nebo ho někdo hodil dolů jako pytel brambor..? To je podle mě naprosto zásadní. ()

Kiisaki

Už při sledování epizody jsem nemohla přehlédnout její jednostranné zaměření - slyšíme výpovědi rodiny, jednoho vyšetřovatele a jedné reportérky, z nichž mají všichni jasno o tom, že Rey sebevraždu nespáchal. Dokument nekalou hru skutečně podsouvá a o míře neobjektivity jsem se přesvědčila především během čtení dodatečných informací. Reyova smrt by byla mnohem méně záhadná, kdyby se dokument zmínil například o tom, že je ve 13. patře hotelu Belvedere populární klub 13th Floor, odkud má personál přístup na střechu. Že Rey dle policejní zprávy navštěvoval v hotelu přinejmenším podnik The Owl Bar. Že se Rey přestěhoval do Baltimoru první a Allison jej následovala až později - dost času poznat lidi a místa, o kterých ten druhý neví. Že je skok ze střechy do osudného místa naprosto proveditelný, přinejmenším proveditelnější než hodit dospělého člověka jeho váhy a výšky tak daleko od římsy - a že by hozený/strčený člověk asi sotva dopadl nohama napřed... I když nepochybuji, že měl Rey nepřátelé a mohl být pod tlakem, tohle je dle mého soudu jenom další z případů, kdy se rodina nechce smířit s tím, že přehlédla známky zhoršující se psychiky a deprese, takže vymýšlí konspirace se zednáři. ()

chrispe

Nedivím se, že to rodina není schopná v sobě uzavřít, i když to, jak to bylo, konečný důsledek nezmění. Přála bych jim, aby se někdo ozval a vnesl do případu nové světlo. Btw. Ta reportérka mě svým projevem fakt iritovala. Pro ni to možná byla kauza, reportáž, ale občas mohla.to nadšení pro záhady v sobě krotit. Btw 2: Určitě si přečtěte komentář Kiisaki ()

Miagy

Super úvodný diel, zaujímavo poňatý dokument, mool byť však okorenený viacerými reálnymi fotografiami z danej doby... ()