Až na Měsíc

• USA Over the Moon (viac)

Animovaný muzikál o dívce, která si postaví kosmickou loď a vydá se hledat mytickou měsíční bohyni. Režie se ujal legendární animátor Glen Keane. (Netflix)

Firebug

Pěkná animace, přespříliš otřesných písníček a příběh o sympatické holčině z Číny, která trpí traumatem z předčasné smrti své matky, což ji zřejmě (jestli jsem to dobře pochopil) uvrhne do náruče drog, protože následující 2/3 filmu je nesnesitelný, nekonečný a smysl nedávající "acid trip" plný fluorescentního želé. Nechápu, kdo je cílovka. Asi pětiletá děcka, která ve svém životě už stihla ztratit někoho blízkého. Nikomu jinému Over the Moon doporučit nelze. ()

zette

Opravdu hezka animace, nektere sceny jsou velmi napadite. Ale animaci chvalim snad u kazdeho filmu a v dnesnich moznostech to uz davno neni nejvetsi atribut kreslenych pohadek. Nejsem jediny, ktery zustal po velmi dobrem zacatku rozcarovany. Cesta na mesic a pobyt tam, uz je jen pro otrleho divaka. A je asi jedno, zda se jedna o divaka dospeleho ci detskeho. ()

LND

Začátek super, ale později se příběh začal ubírat směrem, který je na můj vkus až příliš infantilní. Vlastně vůbec nevím, co si z toho mám odnést. Ani nedokážu říct, jestli byla měsíční bohyně hodná nebo zlá. Želatinový vzhled měsíční říše mi připadal dost odbytý. Tvůrci si mohli dát víc záležet, protože potenciál pro různé srandičky a komické figurky byl obrovský. Jednu hvězdu dávám za úvod na Zemi, druhou za titulní píseň od Phillipy Soo a rap battle při ping pongu. ()

Jaro.Krafcik

Novinka na netflixe aj pre dospelých, ale hlavne pre detské publikum. Na mňa, ako aj novšie disneyovky, príliš veľa spievania. Ale dalo sa pozrieť. Presne ako povedal jeden uživateľ, ak by to bolo tak dobré ako začiatok a koniec malo by to aj lepšie hodnotenie. Ten stred ma vôbec nebavil. Farebné to bolo ale dosť a čínska kultúra zaujímava. Pre deti ako stvorené. 3* ()

Streeper

U téhle pohádky jsem si uvědomila, jak animace postoupila dopředu, jak se zdokonalila i se všemi těmi detaily. Klobouk dolů, animace je opravdu podařená, příběh je ale nic moc. Spíše nudí, je to určené pro menší diváky a druhá polovina filmu plná neonových světlých barev a popových písniček byla na mě trochu moc. Jako bych se koukala na tančící cukrové vaty. Ani tam není žádný pořádný záporák. Je to dojemné, ale nic pro mě. ()

• Audrey Wells napsala scénář před svoji smrtí v roce 2018. Tento snímek je jí také věnován. (SONY_)
  • První animovaný film od Sony, který měl premiéru na Netflixu a ne v kinech. (SONY_)