Ivo

Druhá série je o chloupek akčnější a napínavější než ta první, což je fajn a příjemně mi to zkrátilo nekonečný přelet od protinožců. Celkem odsýpající seriálek o izraelských sofistikovaných špiónech, vrazích a teroristech (no přiznejme si že to tak je) působících na území Íránu, kteří se nakonec mlátí i sami mezi sebou. Hlavní seksy košer eskortní volavka Tamara a její nadřízená terapeutická Baba Jaga, to vše pod vedením velmi milé online generálky řvoucí přímo od Zdi nářků (brr). Nemůžu si pomoct, ale ti arabouši mi byli o něco sympatičtější. Chudák milý nevinný generálův synek i celkem poctivý místní výzvědný šéf úspěšně řešící i náročné domácí rodinné konstelace. Ale po všech stránkách mnohem lepší a zajímavější než rozbředlá Fauda. ()

Mamlas

Prakticky stejné jako první řada. Standardně velmi utahané, pomalé, nudné a sociálně velkolepě užvatlané, tak jako ostatní Applí produkce. Celkový dojem trochu zvedla Glen Close, kterou bych jako jedinou označil za herečku, ale s tím ostatním komparzem to sama nemohla utáhnout. Bez ní bych hodnotil tuto sérii tak o 10% níže. Zaujal mě ten žárlivý šulin od té hlavní komické hrdinky. Jestli by podobná brka měla pracovat pro Mosad, tak potěš pánbůh. A to jsem ateista. (18%) ()

M.i.k.e

jelikož se mi první série moc nelíbila, tak jsem od té druhé nic nečekal a nakonec sem příjemně překvapen. Hlavní hrdinka se konečně nechová tak že by jí jako špiona odhalila i náhodně kolemjdoucí babička venčící psa, má to spád a dějově se to posunulo tam kde bych čekal už první sérii. V rámci žánru jsou sice pořád lepší, ale kdyby se mělo v tomhle duchu pokračovat tak jsem pro...70% ()

Nethar

Z druhé série jsem měl trochu obavy. Jestli už se nám hlavní agentka nedostane do role Jamese Bonda, nepřekoná každé nebezpečí, nebude to všechno moc přitažené za vlasy. No a myslím, že se mi to splnilo :-) Čím déle se to natahuje, tím více to ztrácí na důvěryhodnosti. Stále zábavné, ale už je to všechno moc dokola o tom, jak někde něco natajno připravují, do toho tam někdo přijde, už to vypadá špatně, ale včas se to zahraje do autu a přesvědčí ostatní, že jen "hledá zmrzlinu" (příklad bez spoilerů), ale bohužel teda akce nevyjde, musí se to zkusit znovu jinak... Iránskou tajnou službu už radši ani nekomentuju. Jenže když chceme seriál s aspoň částečně stejnými herci, tak se tomu nevyhneme, jinak bychom je museli vždy všechny povraždit nebo přesunout do důchodu. ()

mira007

Druhá série izraelské špionážní hitovky Teheran  o agentce Mosadu v Iránu pokračuje v momentě posledního dílu první série, ale první tři díly to působí zmateně a nevěrohodně, ale pak se to rozjede do solidní svižné, akční, napínavé zábavy. Je to sice dílo od týmu, která má na svědomí Faudu (2015), ale tady ten rukopis je čím dál méně zřetelnější a celé to působí víc jako americká produkce. Zatímco u S01 jsem byl unešen jak tvůrci vyrobili z řeských Atén Teherán, tak v druhé řadě tenhle wow efekt je menší a místama to vypadá jako z nějakého raperského videoklipu z L.A. ( ale možná takhle iránská zlatá mládež opravdu žije ) I přes sestupnou tendenci to mělo tak zajímavý konec, že bych uvítal S03. ()