Pętla

• Veľká Británia Petla
Poľsko, 2020, 105 min

Réžia:

Patryk Vega

Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Marcin Zacharzewski, Maciej Zacharzewski, Aleksandra Nowicka, Dagmara Kaźmierska (viac)

Film založený na skutočných udalostiach o mladom Danielovi Sniezekovi (Antoni Królikowski), ktorý pokračuje v rodinnej tradícii ako policajt. Avšak osudy života ho zvedú na gangsterskú dráhu, kde sa rozhodne podnikať v podniku s drogami a sexu, ktorým nakoniec podľahne. (sochoking)

Dzeyna

Patryka Vegu prostě miluju. Ten jeho styl, kde nechybí akce, skvělý humor a spousta krve je prostě nenahraditelný. Tenhle příběh je navíc vážně skvělý a vtip tam rozhodně nechybí, respektive je tam hodně bizarních situací, které prostě jinde neuvidíte. Mě to bavilo celou dobu a klidně bych to brala i delší. ()

Arsenal83

Neviem, čo tu pánom hodnotiteľom chýbalo, že film niektorí odpadujú, ale ide o veľmi dobrú, až výnimočnú, originálnu prácu. Poľské filmy sú na tom stále lepšie a je to aj zásluhou Vegu, ktorý točí také iné kriminálky, že sa neviem dočkať každého jeho diela. A aj toto púta od začiatku do konca. Na začiatku hlavne vtipom. Tie skeče, čo sa nám tu ponúkajú vyzerajú až ako z nejakej humoristickej relácie, naozaj vydarené. Dejová línia je veľmi zaujímavá a keď napríklad taký Vlk z Wallstreet má vysoké hodnotenie, tak toto je taký policajný skorumpovaný vlk z Rzeszowa, ktorý si zaslúži hodnotenie na podobnej úrovni. Nehovoriac o slovanských dievčatách a zaujímavom zvrate na konci. Človek by si mohol povedať, že ten záver je taký z kategórie klišé, lenže ono je to natočené podľa skutočnej udalosti a človek vlastne až na konci čumí, že toto je fakt príbeh, ktorý sa nielen oplatilo natočiť, ale hlavne podarilo natočiť na viac než pútavej úrovni. ()

Necrotongue

Patryk Vega opět přišel s tím, co mu žeru i s navijákem; dal dohromady skupinu kvalitních herců, promíchal ji s nevalnými recitátory a na základě skutečných událostí vytvořil další ze svých politicky nekorektních průvodců polským podsvětím. Režisér jel naštěstí se scénáristou i producentem na jedné vlně, takže opět spáchal záležitost, u níž jsem se mohl výborně bavit, aniž bych si musel oblíbit některou z postav. To by byl ostatně oříšek, protože Patryk Vega zřejmě taky nemá rád dušínovské typy, jenže se zase pouští opačným směrem, takže se to v jeho filmech hemží spíše Štětináči a Dlouhými bidly. Že mám ale načteno, co? A to znám i Čtyřlístek:-) ()

verbal

Megaloman państwowy Patryk Vega buď pere prachy za drogy, anebo mu fuckt polský trh ty tři až čtyři poměrně vysokorozpočtové a rutinérsky natočené kinofilmy ročně opravdu zaplatí. Filmy vesměs akční, bulvární, explicitně násilné, s kompletním zvěřincem koz a ryb a kolísavou qalitou, které si kosmickou rychlostí sám produkuje, režíruje, mnohdy i oscénářovává, a počítám, že kdyby nebyl cwaniak obrzydlivy, uměl hrát a klonovat se, točí jen samé absolutní Vegárny. Ovšem patrně dobře platí, protože mu v těch jeho bracích neváhají zapózovat i ty největší a nejrozežranější hvězdy ogólnopolskie. O takové frekvenci a velkorysosti si mohou veškeré evropské produkce i režiséři nechat akorát tak zdát, čili si myslím, že až jednou praskne, co je za tím, bude mít Paťa tak deset let polentu v kakau. Každopádně tohle poSmyčkoval asi dosud nejlépe z celého toho vychrleného kvanta. Jednak se musel alespoň trochu držet fucktů nedávné Podkarpatské aféry, v níž se ruské tajné služby za pomocí ukrajinských dvojčat Rychlých a zkorumpováním všeho od polského UOOZ až po Antikorupční útvar snažily projebat k ovlivňování polityki pospolitej, tudíž neměl moc prostoru k vymýšlení těch pro něj typických patoOlmerovin. Druhak mu to opět vynikající Králíkář a další profláklé xichty naprosto famózně odehrály. No a třeťak do toho nacpal vkusnou dávku vskutku brutálního „bílého“ *) humoru. Obzvláště Nindža, nový vypatlaný ovarový krk, který tentokráte nahradil Vegova obvyklého neherce, astrofyzika a gogotanečníka Oświecińskiego, je skutečně xežrání. *) Výraz korektně korigován Bidetem a militantní klikou privilegovanými rasisty ponižovaných a tolik týraných otroků z BLM. (Mmchdm., věděli jste, že žárovku ve skutečnosti již v 15. století vynalezl pokrokový africký fyzik T’sla Pohnoyalvu Uszjimjebe, aby do sebe negři potmě nevráželi? Akorát pak museli v té Horní Voltě pár století čekat na Volta (taky samozřejmě černoch), protože prostým třením ebenové tyče nechtěla mrcha svítit. (Zdroj: Negropédie 2020) ()

gogo76

Nie všetko je zlato čo sa blyští a nie každý poľský film musí byť pecka. Ani tento priemer však neurazí, každopádne mňa celkom neuspokojil, hlavne pre svoju nevyváženosť. Na úvod artová scéna dosť originálna a vravím si ok. Príbeh o gangstrovi, ktorý rýchlo vystrelil, ale aj rýchlo padol je určite skvelý, no prístup aký režisér zvolil mi nesadol. Hlavne v prvej tretine, kde sa snaží o humor, ktorý absolútne nevychádza a kolíše to na hrane trápnosti. Všetky scény s kolegom "ninjom", určite. Potom nasleduje druhá tretina, kde sa len kefuje a zdá sa, že to chcú všetky ženy. Úplne všetky. Vždy a všade. Kopa sexuálnych scén, ktoré síce dotvoria obraz o tom, aký život náš poľský gangsta žil, ale príbeh, vzťahy a problémy, ktorých má určite mraky, idú tak nejak bokom. Posledná tretina postupného pádu je na tom najlepšie, ale celkovo ma to nijak extra nenadchlo. Film bez jedinej sympatickej postavy a s už klasickým bojovým poľským pokrikom "kurva", ktorý zaznie vo filme asi 1000 krát... Vážna téma si žiadala vážny prístup a nie nejakýn zlepenec trápnej komédie a drámy. 60%. ()

• Dej filmu voľne vychádza z prípadu takzvaného "Podkarpatského škandálu" a samovraždy Dawida Kosteckieho. (_marduk_)