Pro moderátora rádiové talk show v Dallasu, který si nebere servítky, jsou následující dny hodně důležité. Zjistil totiž, že jeho kontroverzní pořad vysílaný pozdě v noci by mohl "vykopnout" do celonárodní sítě rozhlasových stanic. Nicméně všechno není zdaleka tak skvělé jak se zdá. Má trable s láskou a bojí se, že vedení sítě se bude snažit změnit obsah show kvůli neonacistické skupině, kterou rozzlobily moderátorovy otevřené názory. (oficiálny text distribútora)

xxmartinxx

Kdyby to nebylo inspirováno skutečnými událostmi, tak by mi moc extrémní konec, který jako by odpoutával pozornost od toho hlavního, vadil, ale budiž, takhle se proti němu asi nedá moc říct a tím spíš musím ocenit, že film zvládá prezentovat něco víc - každopádně vynikající kousek, dost možná nejlepší od Stonea 4 a 1/2. ()

hans500

Takřka geniální One-man show Erica Bogosiana, jenž je v hlavní roli zcela strhující za což si zaslouží uznaní, na plátně je téměř po celou stopáž a jeho ukecanost nezná mezí, aslespoň nominaci na Oscara by zasloužil. Bogosian je též autorem divadelní předlohy a spoluscénarista tohoto filmu (společně se Stoneem). Režie tradičně vysoce kvalitní, věrohodná atmosféra, mnoho výtečných dialogů a excelentní a nečekaný konec. ()

tomtomtoma

Zajímavý pohled na společnost prostřednictvím svérázného moderátora v rádiu Barryho Champlaina (dobrý Eric Bogosian). Je to kritika společnosti, ve které je hojnosti netolerance a strachu z odlišnosti, která přes strach vede až k páchání násilností a pošlapávání lidskosti. Je to kritika falešné morálky a pokrytectví a přetvářky. Nenávist a závist je zakořeněnou lidskou vlastností a díky němu bude dav vždy falešně moralizující, díky pokřivenosti vedoucím k militantnosti největších a nejzoufalejších nespokojenců, kteří z ryzí nenávisti dokáží zabít všechny, koho považují za své nepřátele. Barry se nebojí říkat krutou pravdu a hájit lidskost velmi tvrdě. Odsuzuje neschopnost lidí podívat se sami sobě do tváře, která se skrývá pod nánosem pochlebování a přetvářky a pokrytectví. Tepe do všeho s čím je nespokojený a tím pádem i sám do sebe. Další postavy: Barryho bývalá manželka Ellen (Ellen Greene), Brarryho současná milenka Laura (Leslie Hope), technik Stu (John C. McGinley), ředitel Dan (Alec Baldwin) a pozorovatel Dietz (John Pankow). Příjemně břitké s patřičně inteligentním nadhledem a melodramatickým koncem. ()

HonzaBez

"Sklízíme, co jsme zaseli…" Může někdo, kdo přichází každý večer dělat talk show, v níž útočí na své posluchače, uráží je a ponižuje, dopadnout jinak než jak na konci tohoto Stonova filmu dopadl moderátor Barry? Asi těžko. Upřímně musím říct, že mě tenhle Barry (v dosti afektovaném podání  Erica Bogosiana) postupem času čím dál tím více štval a přišlo mi, že už ty své výpady vůči volajícím vážně přehání. Na druhou stranu těžko říct, jak by se člověk dokázal vypořádat s tím, kdyby byl vystaven debatám s tolika různými excentriky. Mě dostatečně vysílilo samotné sledovani téhle excentrické talk show. ()

Frajer42

Spoilery! Filmy Olivera Stonea mají zkrátka své nezaměnitelné kouzlo, rezonují ve vás několik dní a většinou se Vám druhý den zdají lepší, než jste je vnímali bezprostředně po zhlédnutí. Moc na autorovi oceňuji to, že netvoří filmy, které si pustíte k popcornu, nýbrž tvoří filmy, ze kterých si zaručeně odnesete minimálně rozšíření svého světonázoru. Krásně syrový a neidealizovaný vhled do života moderátora rádia z doby, kdy toto povolání mělo významně důležitější roli, než je tomu dnes. Eric Bogosian byl naprosto uvěřitelný a zcela přirozeně dokonalý. Nádherně utáhl celý snímek a nezbývá mi než smeknout svůj širák. Všechny hovory a scénky z rádiové vysírárny neměly chybu. Obrovská kadence slov a mimořádně svižné a chaotické tempo. Tohle Stone opět zachytil a vykreslil úplně úžasně. Jako bych byl přihlížejícím němým spoluúčastníkem. Co se mi líbilo podstatně méně, byly všechny scény, které se odehrávaly mimo rádiovou vysírárnu. Na můj vkus jich bylo přeci jen více, než by bylo bývalo nutné. V těch chvílích se moje pozornost mírně ztrácela. Top momentem bylo samozřejmě závěrečné moderátorovo přiznání s nekonečným myšlenkovým přesahem, které bylo samo o sobě 10hvězdičkové. To se mi proháněla husí kůže po celou dobu trvání tohoto dechberoucího monologu, který nemá v rámci kinematografie ani moc obdoby. Lepší tři kousky. ()

• Michael Wincott (Joe, Kent, Michael) hrál roli Kenta i ve stejnojmenné divadelní hře (1987) Erica Bogosiana. (Rugero)
  • Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry (1987) Erica Bogosiana, která byla nominována na Pulitzerovu cenu. (Rugero)
  • Stu (John C. McGinley) čte časopis „Playboy“, který obsahuje rozhovor s Oliverem Stonem. (Rugero)