Nahuel a kouzelná kniha

• Chile Nahuel y el Libro Mágico (viac)
Chile / Brazília, 2020, 98 min

Přes hluboký strach z moře žije Nahuel se svým otcem v rybářském městě. Jednoho dne najde kouzelnou knihu, která se zdá být řešením jeho problému. Knihu chce ale získat temný čaroděj, který lapí Nahuelova otce. Pro Nahuela je to začátek fantastického dobrodružství. Musí nejen zachránit otce, ale také překonat své nejhlubší strachy. (Zlín Film Festival)

Víteček

Hodně to vykrádá všechna možná anime, což by samo o sobě nebyl problém, ale horší je to, že příběh prostě není dobře vystavěný.  Hlavně nefunguje vztah protagonisty s otcem, který se příliš přelévá do extrémů a jeho konečné vyřešení není dobré a hlavně to k němu příběhem nijak nedospělo, prostě se náhodou stalo. Ale i ve zbytku příběhu jsem si příliš často říkal, proč se věci dějí, jak se dějí a dokázal si představit mnohem lepší průběh děje. Byl jsem zvědavý na animovaný film z Chile, ale vlastně na něm ani nic chilského nebylo a klidně tak bych věřil, že mohl vzniknout v Japonsku, Francii nebo kdekoliv jinde. ()

BOURQUE

Príjemné prekvapenie z Cbhile od debutujúceho režiséra Germana Acuña. Obrazový svet, príbeh ale aj postavy sú značne ovplyvnené dielami majstra Hajaoa Mijazakiho. Škoda záveru, ktorý by mohol byť trochu lepšie vypracovaný a mierne epickejší. Napriek občasným zaváhaniam sa jedná o animák na slušnej, ktorý viem odporúčať jak pre mladších tak aj pre starších divákov – jeho videnie je najlepšie naplánovať na spoločný večer. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()