Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

Cival

Podle mého trochu nepochopený film. Srovnávaný s tarantinovkami, přestože nejde o "pravdivou romanci" ale o zběsilou satiru na současný mediální prostor. Za mořem odmítaný jako oslava násilí, a přitom zjevně agituje za "vyhnání démonů" a harmonickou rodinu. Líbí se mi, že Stone použil tak zběsilé vyjadřovací prostředky, jaké si téma žádá. ()

Lima

Jako notorický idealista mám pořád pocit, že za zločinem by měl následovat trest a proto mi vůbec nesedí diskutabilní konec s Mallory s Mickeyem. Jasně, je to satira, ale vidět to nějaký psychopat, může si celkové vyznění snímku vysvětlit jinak (což se prý tak i párkrát ve skutečnosti stalo). Ovšem film je po formální stránce naprosto brilantní, úvodním sitcomem počínaje a animovanými vložkami konče a pod 4* u téhle režijní a kamerové laskomině nepůjdu. ()

Matty

Neuvěřitelná videoklipová slátanina, nebo do detailu promyšlená satira? Dobrý, anebo špatný film? Takové normální zabijáky lze těžko někam jednoznačně zařadit. Snaží se tvářit jako brutální moralita na téma medializace násilí, i když ho sami medializují. Zmatené prostřihy na různé morbidní výjevy mají nejspíš upomínat na Mechanický pomeranč, ale Kubrickův film nás nechal udělat si vlastní názor, zatímco film „amerického černého svědomí“ podsunuje předžvýkané myšlenky. Navíc neuvěřitelně zjednodušené. Má to taky něco z Tarantina (i když kdo ví, kolika úpravami jeho scénář prošel) a vězeňská vzpoura je natočená vcelku věrohodně, avšak, chtěl-li Stone tímto dílem skutečně něco sdělit světu, musel by se vyvarovat až trapné povrchnosti. Dát si pár šlehů z trávy a zhlédnout večerní zprávy, to vyjde přibližně na stejno. 60% Zajímavé komentáře: zputnik, Superpero, JohnnyD, Triple H, plagjoklas ()

Tosim

Další vrazi. Po formální stránce samozřejmě famózní, ale napsal bych: přesatirováno. Satira na "média"? Satira na násilí a držení zbraní? Satira na nás všechny? Satira na satiru? Té zmínce o tom, že se snímek bere příliš vážně a že se to Tarantinovi moc nelíbilo, bych věřil. Úvodní sitcom jsem si sice vychutnal, ale to ostatní je zmatené a nepřesvědčivé. Jedna hvězda navíc za Roberta Downeyho juniora. ()

Enšpígl

No daleko hustější než film, je ten fakt ,že masový vrah může být taky superstar, díky mediím. Žijeme prostě v" takové normální době." ()

Djkoma

Geniální snímek, který může natočit jen Oliver Stone. Je pravda, že je celkem těžko stravitelné krvavé maso... Bez jakýchkoliv pravidel, které běží, běží a my se na něj stále tupě díváme. Film, který nám ukazuje vztah mezi televizí a lidmi. Kdy televize je jako manipulační prostředek a lidé se na něj tupě dívají. Ukázka toho co dokáží média a o co jim jde. Vrahové, kteří mají podobné dětství. Ona zneužívána, on mlácen. Opravdu to není žádná sladká pohádka. Když se potkají zjistí, že jsou jeden pro druhého stvořeni. A začíná “love story“ s trochou mrtvol, pár vystřelenými kulkami, tancováním a i nějakým tím znásilněním. Docela krutá jízda ukazující masové vrahy, cyklisty a i jejich “pravdu“ v podobě závěrečného interview. Stoneova vize v nejlepším možném podání. Ukázky z televize běžící na okně v motelu,černobílé prostřihy, humor(hlavně vložka s dětstvím Mallory, kdy lidé tleskají naprosto každé urážce jen škoda, že Stone neukázal kousek studia a v něm svítící tabulku s nápisem :“Aplaus“ J), ukázky ankety mezi mladými a jejich naprosté unešení z dvojice masových vrahů. Interview v přímém přenosu je skvěle napsané a po pár minutách i pan redaktor lehce propadne možnosti zabíjet. Naprosto úžasně ukázaná média, vrahové, svět a poměry v něm. Lidi jsou jen tupě zírající postavy nechávající svůj pohled na pohybujících se postavičkách v malé krabičce jménem TV. A tenhle klip je zatraceně božskej. Ještě, že Bůh stvořil televizi :)) ()

woody

Neuvěřitelný film. Jen pro zajímavost pár perliček: Otec Woodyho Harelsona byl nájemný vrah, odsouzen dvakrát na doživotí... Film se natáčel 56 dní. Poté se více jak rok stříhal.... Filmem se inspirovalo několik vrahů (mimo jiné i studenti z Columbine) .... Film obsahuje více jak 3000 střihů (normální filmy jich nemají ani 700) ... Scéna vězeňské vzpoury se natáčela ve skutečném vězení se skutečnými vězni ... Stone považuje tohle za natáčení za nejtěžší ve své kariéře... Mickyho v televizní rekonstrukci hraje Mark Harmon ... A vůbec bych se o tomhle mohl rozplývat do nekonečna. I když po hodině už se začínají některé nápady opakovat, stále mě překvapovalo s čím přijde Stone dál. Nádherné okamžiky jako ukázání domácího násilí jako tuctového sitcomu, zadní projekce, boží soundtrack (Patsy Cline, Leonard Cohen a králíčci v závěrečných titulcích, Nine Inch Nails nebo Bob Dylan) dělají Natural Born Killers nezapomenutelnými. A což teprve ty postavy - a jejich představitelé působící dojmem, že při tom skončilo v jejich nose hodně lajn. Robert Downey Jr. a jeho hyenistického reportéra a Tommyho Lee Jonese, jakožto ředitele věznice se zálibou kroutit nosy si člověk zamiluje jen je uvidí. Ta vzrůstající brutalita, hlavně při vězeňské vzpouře byla ohromující. Co všechno si nedovolili. Někdy se mi až stáhnul žaludek, jak mi ty masové připomněly Den kobylek. Nezapomenutelné dílo, které je pro hodně lidí nestravitelné... ()

Anthony odpad!

Stone tím prý chtěl upozornit na rozšířenost násilí ve společnosti a na roli médií. Kecy. Sám se v těch řežbách vyžívá, jen z toho chtěl udělat cosi více a vytvořil stylistické cvičení - mění způsoby snímání, střídá černobílé záběry s barevnými apod. - všechno je to jeden dlouhý klip. Jenže z dívání se na klip dvě hodinymě rozbolela hlava. Film, který si hraje na něco, co není. ()

Superpero

To byla megaprdel. Ňák sem se furt gebil a mega mě to bavilo. Vizuálně je to fakt úchylný něco tak zběsilýho (furt tam něco bliká měněj se barvy a kamera to zabírá z meganemožnejch úhlů) se moc vidět nedá, napadá mě snad jen "Domino." Oliver Stone je fakt geniální režisér (natočit domov Mallory jako blbej sitcom je fakt hustej nápad). Herecký výkony jsou super Woody Harrelson je hypersympatickej a Juliette Lewis je sice koště, ale hrát umí famózně. Tom Sizemore byl taky úchyl (ostatně jako všichni) Nejlepší byl, ale Tommy Lee Jones, vždy když byl na scéně tak sem se ultragebil. Fakt super film. Sice má pár trochu slabších míst, jak je u Stonea zvykem (snad jen U-turn je celoplošně dokonalej), ale těch je málo a jinak je to fakt nářez. Ještě k tomu všude zmiňovanému násilí, ano je tam, ale zase nečekejte nějaký gore efekty, kamera totiž vždy tak trochu nenápadně popojede jinam (viz. Tommy Lee Jones a jeho hlava) P.S. jak tady tak čtu komentáře, tak si lidi myslej že to bylo braný vážně nebo tak. No tak já to bral nejvíc jako oddechovku z prdele a fakt megasem se pobavil. Takže proč filosofovat? ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::::::::::: Tento film buď budete milovat nebo nenávidět. Pro mne je to krásný romantický film o dvou rebelech, kteří jsou sami sebou a nebojí se žít. Jeden z nejlepších filmů na země-kouli ,-) ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

kiddo

Banální, stokrát omletá myšlenka předžvýkaná samoúčelným efektním stylem pro jistotu stopadesátkrát, aby ji pochopil i ten nejposlednější moula. ()

tron

Tak toto nie, byť na Tarantinovom mieste, zavolám Roberta a šup ho odrezať Stoneovi na výstrahu ucho (alebo trestné oznámenie). Naturalistická atmosféra, absolútne zdrogovaná réžia, šialené herecké kreácie (nielen Woodyho Harrelsona a Juliette Lewis, ale i Toma Sizemorea a Roberta Downeyho). Oliver Stone je vážne, vážne, vážne môj neobľúbený režisér. Asi najviac mi od neho sedelo Wall Street... ktoré, (ne)paradoxne, takmer vôbec nebolo "stoneovské". ()

B!shop

Na tenhle film jsem se strasne moc tesil, ale bal jsem se, abych nebyl zklamanej, coz se nastesti nestalo. Je videt, ze scenar psal Quentin Tarantino. V podstate od prvni minuty se strhne neskutecnej masakr, kterej polevi jen na dvou mistech. Je to scena s Indianem (mozna krapet zbytecna) a pak pauza od zacatku pobytu ve vezeni, po Mickeyho vtipek, ale tahle pauza neni narozdil od Indiana otravna, protoze Tommy Lee Jones ma slusny kecy, spolu se slusnym Tomem Sizemorem. Mimochodem Mickeyho vtipek je naprosto dokonalej. Tenhle film je naprosto neskutecnej masakr, Mickey s Mallory za tu chvily, co jsou spolu, zmasakrujou neskutecny mnozstvi postav, do toho hraje naprosto uchvatna hudba a kamera, to je proste tezky psycho, to sem jeste nevidel nic podobnyho. Herci jsou vynikajici, Woody Harrelson (Podle me by byl Woody skvelej Hitman.) a Juliette Lewis hrajou naprosto dokonale a kdyz se do toho prida psychopatickej Tommy Lee Jones a do toho jeste chytne Robert Downey Jr. rapl, tak to proste nema chybu, neco takovyho jsem snad jeste nevidel. Oliver Stone se vykaslal na veskery pravidla a natocil fenomenalni krvavou jizdu se skvelym zaverem a nezapomnel dat do filmu neco cernyho humoru, ktera by, diky otevrenymu konci, mohla mit klidne pokracovani. "Oni nejsou silenci, znaji rozdil mezi dobrem a zlem, ale je jim to fuk." ()

Karlos80

Na tento film podle Tarantinovského "story" plný absurdit, drsných Tarantinovských dialogů a typického Tarantinovského násilí musíte být zřejmě předem připraveni, jinak ho stejně jako já nejspíš nepoberete:-) Z mého pohledu šlo o trochu zbytečně krvavý a násilný film, tolik nesmyslných vražd na metr čtverečný jen tak pro pobavení obou ujetých psychoušů, sadistů a zvrhlých úchylů, jsem snad v žádném jiném filmu doposud ještě neviděl. Ve filmu bylo zabito přesně 50 lidí! Navíc s mimořádným zájem sdělovacích prostředků, který z Mickeyho a Mallory dělá populární osobnosti! Snímek natočený sice s pečlivou brilantností a formálním provedením, avšak samotný režisérův záměr natočit zřejmě jakousi parodii se bohužel nenaplnil. Film je natočený příliš chaoticky, je zde spousta flashbacků, halucinačních pasáží, prolínání obrazů a barev, rychlých střihů, rychlého střídání hned několika různých záběrů dělaly z tohoto filmu jen jeden velký miš maš, a člověk se občas velmi ztrácel a neorientoval. Neříkám však, že tento vysoce kontroverzní snímek ve své době něco neznamenal, spíše podle mě posloužil jako laciná provokace. Řezník Mickey (Woody Harrelson) se mi po tomto filmu opravdu zhnusil:-(! Pestrá směsice různých hudebních stylů ušla, těch moderních písní je tu opravdu bezpočet. Ujetý film pro ujetý lidi jako jsem já!:-) ()

Slasher

Unikátní, zběsile katarzní mad-lovers dávka vjemů, násilí a černýho humoru. Beru za nejlepší film Olivera Stonea a jeden z vůbec nejdůležitějších plodů 1990’s kinematografie, který budí temné vzpomínky na tehdejší Ameriku. Downey a Lee Jones tu oba podali jedny z nejkomičtějších postaviček na plátně co já znám vůbec... Trhlý obsah a forma znamená, že to není divácky med pro všechny, za 25 let však film absolutně nevyčpěl. Ve sdělení o společnosti, médiích a fascinaci negativním obsahem je na chlup stejně relevantní jako tenkrát. Smutný ale je, že něco takovýho by dnes nemělo šanci vzniknout. Půlnoční projekce na Noir Film Fest 2020 - musím říct, že to byl skvělý budíček. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore