Poslední dopis od milence

• Kanada The Last Letter From Your Lover (viac)

Novinářka objeví truhlu s milostnými dopisy ze 60. let a rozhodne se přijít na kloub záhadám kolem románku, o kterém vyprávějí. (Netflix)

ARI50

Krásný příběh, skvělá doba až na šílené oblečení, herečky dobře vybrané a herci taky. I když je opět škoda hudby tak se na to skvěle koukalo i když mě až konec přesvědčil o plném hodnocení. Myslím si že se tady dalo mnohem víc pohrát s průběhem celého filmu, má totiž pár drobností ke zlepšení. Není to topovka což je tady největší škoda. Jemný nádech bolesti, trocha štěstí a dobrého konce. ()

castor

Mladá neústupná novinářka se zakousne do okolností nalezených milostných dopisů a chce zjistit, jak v druhé polovině 60. let dopadla láska dvou lidí, kterým nebyl osud zrovna nakloněný. Zatímco jeho vlak pomalu mizí v dáli, k ní se dostáváme v době, kdy se vrací domů k manželovi z nemocnice: po dopravní nehodě, se ztrátou paměti, s jizvou na srdci. Neříkám, že padám na zadek, ale obě časové linie jsou samostatně docela zajímavé a působivé, i když je málo pravděpodobné, že vykouzlí nějaké hlubší emoce nebo dokonce slzy. Úplně totiž nerozkvete ani vztah z minulosti, ani ten lehce nucený ze současného Londýna. Ta pravá romantika tak nějak zůstává pouze na papíře. Svéhlavá a okouzlující Felicity Jones nicméně znovu baví. ()

nash.

Hned dvě vztahové roviny, pátrání po příběhu ukrytém za záhadnými dopisy, osudová láska, všechno tu je, jenže co je to platno, když nic z toho nespustí tu správnou chemickou reakci. Zkrátka to nefunguje a v podstatě ani jedné z postav jsem vzplanutí ani hloubku citů příliš nevěřil a neměl potřebu některé z postav držet palce. Dramatická scéna (ne)setkání nemá ani špetku emocionální drtičky z Madisonských mostů, pátrání po příběhu z dopisů zdaleka není tak strhující jako Posedlost, ani tak zábavné jako Dopisy pro Julii, a závěrečné vyznání Ellie zdaleka nemá takovou sílu jako když totéž vybalila Julia Roberts na Hugha Granta v Notting Hillu. Navíc v rovině Ellie a archviáře Roryho, která má pouze rámovat příběh velké osudové lásky, to jiskřilo mnohem víc, což asi není úplně optimální výsledek. Takže nakonec jen taková romantická jednohubka, která neurazí, ale na první ligu nemá. ()

eLeR

Neviem ako vyzeral príbeh pani Moyes na papieri, ale film bola tak trochu priemerná romantika. Mňa osobne viac bavili novinárka Ellie a Rory z archívu. Osudovej láske z minulosti chýbalo to správne iskrenie. A ten koniec na efekt to nezachráni, hudba ale výborná. ()

Marze

Téma korespondence se objevilo třeba v Dopisech pro Julii nebo v Zápisníku jedné lásky. V tomto melodramatickém snímku jde o adaptaci románu Jojo Moyesové. Od žánru romance nelze moc čekat. Hodně může zachránit upřímnost. V příběhu se střídají dvě časové roviny. Obě hrdinky si povahově nejsou moc podobné. Sympatičtější je bezprostřední Jonesová v roli Ellie. Chvílemi jsou dialogy laciné, chvílemi pěkné postřehy ze života. Chemie mezi hrdiny moc nefunguje, z čehož viním Brita Calluma Turnera. Je doháněna tklivou hudbou. ()

marhoul

Jojo sem tam romantiku napsat umí. Ačkoli hodně jednoduchou, ale dovede být i docela vkusná, neškodná, a s ohledem, že ne každý čte výhradně Franze Kafku a že se ženy neskládají pouze z profesorek literatury, hluboké filosofie či výsostných umění, nevidím na tomto spisovatelském žánru příliš zlého. Ovšem nesmí to být vyloženě přiblblé. A tohle je. Nevadí, že jde o červenou knihovnu, na léto to mohlo být fajn, ovšem na takto lacinou červenou knihovnu s primitivním, nelogickým nejen koncem, neskočí ani dvanáctiletá slečinka plná ideálů. Holky si produkovaly filmeček, ve kterém vidíme moc pěkné dobové kostýmy i výpravu, tím to ale končí. Plytké, jak voda v lavoru, vlažné, rozplizlé. Obsazení, až na Felinu, šílené. Fešanda, která má místo hlavy krabici od mlíka, vejrající jako zmachlená, oteklá sůva z nudlí připomínající Bolka po pěti slivovicach, mi spíš evokovala noční můru, nežli osudového motýla. Milovníkovi číslo jedna jsem nevěřila nos mezi očima, natož lilek s kořenem v mozkovně, o jakési vzájemné chemii si taky můžeme nechat zdát. Opět se mi potvrzuje, že film, na jehož podobě makaly výhradně ženy, mě svou unylostí nedokáže přesvědčit. Chybí v něm šarm, humor, vášeň, elementy, které muži poznají a umí je z žen vyrazit mnohem lépe, než ženy samotné. Čest vzácným výjimkám. Každopádně časy, kdy herecké divy povinně a dobrovolně procházely postelemi režisérů, kameramanů, scénáristů, kolegů a před kamerou ze sebe pak oklepávaly zlatý sexy prach z prožitých nocí, zanechaly v kinematografii mnoho nesmrtelných skvostů, po kterých začínám být hladová. ()

Arsenal83

Koronakríza naplno zasiahla už aj Hollywood a vidím, že ozaj niektorí herci boli dlho bez práce, keďže Felicity, ale obzvlášť Shailene sa nám utešene vypapkali. Ale k filmu. Tento typ "romantiky" nechápem. Čo je na tom úžasné, že žena podvádza svojho muža? Niekedy mám pocit, že diváci majú veľké ťažkosti vcítiť sa aj do okrajových postáv a či to z pohľadu inej osoby je správne. Podľa mňa na vzťahu tých dvoch nebolo nič obdivuhodné. A potom príde zásadné rozhodnutie pre rodinu a opäť sa to prezentuje ako niečo smutné až tragické. Čiže klasika manželstvo je pasé a podvádzanie je in. Romantika sa dá podľa mňa točiť aj inak. ()

VenDulin85

Tento příběh se vydařil skvěle, decentní romantika natočená na míru. Pátou hvězdu ubírám za současnou dějovou linku, v porovnání s tou z roku 1965 mi přišla odbytá, jen na doplnění (aby bylo komu co vypravovat), byť mám jinak Felicity Jones ráda. Tvůrcům se podařilo vytvořit atmosféru šedesátých let dokonale, v kombinaci s rukou psanými dopisy to nemá chybu. Jen jak tu čtu, tak jsou zde výtky proti Callumu Turnerovi, zajímavé, tohle je první film, kde mě přesvědčil hned po pár záběrech na 100 %. Zkrátka tisíc lidí, tisíc chutí a slza na konci ukápla, to nemohu říct. ()

BMW12

Úvod mě nebavil, ale postupem času mě to vtáhlo do děje. Jedná se o krásný romantický příběh dvou lidí, kterým však osud nepřeje. Ovšem kvůli pomalejší tempu dávám jen 3,5*. ()

claudel

Nečtu knihy od Jojo Moyes, opravdu nepatřím k cílové skupině, avšak tenhle příběh mě vtáhl a nesmírně zaujal, až mě z něj bolelo u srdce. Shailene Woodley jako vždy na jedničku s hvězdičkou a nevadil mi ani potřeštěný výkon Felicity Jones. Pěkný příběh, jenž nemůže nikoho urazit. ()

Vxxx

Bohužel jsem zklamaná. Knížní předlohu jsem četla kdysi, a rozhodla jsem se jí přečíst znovu, než jsem šla do kina. Možná to byla chyba. Film by se mi asi líbil více, kdybych si bývala nepamatovala tu knihu. Úplně změnili charaktery postav (i vizáž), úplně zabili jeden zvrat, který v knížce fungoval výborně a kvůli vynechání jistých událostí z knihy působily některé postavy dost hloupě. Škoda škoda. Raději sáhněte po knize. 3* ()

Riddick77

Relativně dosti kýčovitá romantika, která uhání vpřed po tradičních žanrových kolejích. Ani v jednom momentě nepřekvapí, ovšem díky sympatickému hereckému ansámblu, fungující chemii a prolínání časových linek je tenhle snímek o dvou nevěrnících (Woodley překvapivě herecky méně výrazná), uťáplém archiváři a nejisté novinářce celkem koukatelný. Nutno však dodat, že se hlavní hrdinové nejednou chovají jako totální bezmozci (postava ztvárněná Woodley by měla být prohlášena za nesvéprávnou) a některé dialogy působí neuvěřitelně strojeně. Pro fanoušky žánru a nenapravitelné snílky asi príma věc, jinak obyčejný (slabší) průměr. 5 (4)/10 ()

dom156

První třetina filmu byla velmi vlažná a chvíli trvalo než jsem se rozkoukal několik minut uteklo. Postupně se z filmu vylíhne krásná křepelka, která je příjemná a jemně brnká na city. Vzhledem k žánru, ke kterému jsem velmi zdrženlivý, mohu doporučit. ()

Streeper

Knižní přeldohu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale hodně jsem se na film těšila. Lákalo mě obsazení, plakát i trailer. Všechno vypadalo slibně, o to víc jsem zklamaná jak moc se mi to nakonec nelíbilo. Je to hodně zvláštně natočené. Měla jsem pocit, že se tvůrci nemohli rozhodnout na koho se zaměří více a pak zmatečně přeskakovali z jednoho příběhu do druhého a já nevěděla na koho se mám více soustředit. Byl to chaos. Existuje spousta podobných filmů, které jsou zpracovány daleko lépe, napříkald Dopisy pro Julii nebo Madisonské mosty (i když tady formou deníku). ()

Aljak

Po filmovom megahite Me Before You tu máme ďalší film podľa knihy Jojo Moyes - a opäť je to romantický kúsok. Kompozične sa mi tento film páčil o kus viac, dve časové roviny s dvojicou milostných príbehov mali celkom dobrý potenciál. Len škoda, že po obsahovej stránke to bolo tak trochu klišé, resp. nemám pocit, že by sme videli niečo, čo tu doteraz ešte nebolo. Príbeh zo 60tych rokov o romániku Jennifer & Anthony ma bavil oveľa viac ako ten zo súčasnosti, kde mi tá iskra medzi Ellie a Rorym prišla až moc prvoplánová. Ale OK, romantika je to pekná, dej mal dobrý spád, a aj vizuál bol príjemný, takže aspoň tie 3* si to zaslúži. ()

Johnny.ARN

Netflix sa nás tento krát rozhodol ohúriť romantickou drámou s dvoma síce milučkými, ale stále hviezdičkami druhého sledu. Všetko veľmi pekné, od výpravy, kostýmov až po príbeh, len nie som cieľovka týchto záležitostí a vôbec ma to nezaujímalo. Hlavne si nemyslím, že kurva, ktorá podvádza svojho manžela a je vo fakt dobrom manželstve, si zaslúži divákov súcit a happyend. Inak kolko filmov ma Šaily, kde nehrá cundru, neukazuje cecky alebo nemá erotickú scénu? Jeden, maximalne dva. Otázka znie, robia jej to zámerne alebo fakt nemá nič viac čo ponúknuť? 1 z 5 ()

mkubalikova

Neurazí, ale velké nadšení se také nedostavuje. Každopádně na sobotu odpoledne ideální film s povědomou zápletkou, sympatickým obsazením a moc pěknou výpravou. 70% ()

jefff

Romantický film, který sice umí zaujmout, ale dlouho v paměti nezůstane. Ke všemu mu škodí nezdařilý casting a bídná hudba. ()

marrjaana

Příběh z minulosti mě neskutečně bavil a zajmali mě všechny jeho aspekty. Ovšem příběh ze současnosti (i přes sympatičtější hlavní hrdinku) docela nudil. Tedy ve finále je to vlastně i dobrý a dobrý je za 3. ()