Poslední dopis od milence

• Kanada The Last Letter From Your Lover (viac)

Novinářka objeví truhlu s milostnými dopisy ze 60. let a rozhodne se přijít na kloub záhadám kolem románku, o kterém vyprávějí. (Netflix)

Riddick77

Relativně dosti kýčovitá romantika, která uhání vpřed po tradičních žanrových kolejích. Ani v jednom momentě nepřekvapí, ovšem díky sympatickému hereckému ansámblu, fungující chemii a prolínání časových linek je tenhle snímek o dvou nevěrnících (Woodley překvapivě herecky méně výrazná), uťáplém archiváři a nejisté novinářce celkem koukatelný. Nutno však dodat, že se hlavní hrdinové nejednou chovají jako totální bezmozci (postava ztvárněná Woodley by měla být prohlášena za nesvéprávnou) a některé dialogy působí neuvěřitelně strojeně. Pro fanoušky žánru a nenapravitelné snílky asi príma věc, jinak obyčejný (slabší) průměr. 5 (4)/10 ()

Streeper

Knižní přeldohu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale hodně jsem se na film těšila. Lákalo mě obsazení, plakát i trailer. Všechno vypadalo slibně, o to víc jsem zklamaná jak moc se mi to nakonec nelíbilo. Je to hodně zvláštně natočené. Měla jsem pocit, že se tvůrci nemohli rozhodnout na koho se zaměří více a pak zmatečně přeskakovali z jednoho příběhu do druhého a já nevěděla na koho se mám více soustředit. Byl to chaos. Existuje spousta podobných filmů, které jsou zpracovány daleko lépe, napříkald Dopisy pro Julii nebo Madisonské mosty (i když tady formou deníku). ()

JokerBaby odpad!

Akože komu sa toto páčilo nechápem . Nechápem aj to ako môže niekto natočiť takéto čudo a myslieť si že s tým v dnešnej dobe prerazí. Ak to bolo sfilmované   pre domy Seniorov potom je to šupa - pecka. Aj si niektorí poplačú asi. Prenesie ich to na chvíľu do mladosti. Takže ja to nazvem film pre Seniorov. No a na konci si tam zahraje a Princ Malagan s Fimu Prvý Rytier z Roku 1995 . ()

nash.

Hned dvě vztahové roviny, pátrání po příběhu ukrytém za záhadnými dopisy, osudová láska, všechno tu je, jenže co je to platno, když nic z toho nespustí tu správnou chemickou reakci. Zkrátka to nefunguje a v podstatě ani jedné z postav jsem vzplanutí ani hloubku citů příliš nevěřil a neměl potřebu některé z postav držet palce. Dramatická scéna (ne)setkání nemá ani špetku emocionální drtičky z Madisonských mostů, pátrání po příběhu z dopisů zdaleka není tak strhující jako Posedlost, ani tak zábavné jako Dopisy pro Julii, a závěrečné vyznání Ellie zdaleka nemá takovou sílu jako když totéž vybalila Julia Roberts na Hugha Granta v Notting Hillu. Navíc v rovině Ellie a archviáře Roryho, která má pouze rámovat příběh velké osudové lásky, to jiskřilo mnohem víc, což asi není úplně optimální výsledek. Takže nakonec jen taková romantická jednohubka, která neurazí, ale na první ligu nemá. ()

Veber

2,5 * Těšila jsem se, Jojo mě nadchla knihou Než jsem tě poznala (i jejím závěrem) a ani film nebyl špatný. Ale tohle bylo, bohužel zklamání (knihu možná zkusím, abych mohla porovnat). Tak do poloviny je to naprosto klišoidní a bez emocí (jen románek vdané paničky). Za polovinou se konečně něco děje a emoce jsou hlubší. Ale první půlka byla velké zklamání, vztahy jen ploché (jak se k hrdince chová manžel skoro nevíme, protože se tam vyskytuje dost sporadicky), současná linka ve stylu, dlouho tě přehlížím a pak SPOILER bum, máš narozky? Tak to hurá do baru a ještě se s tebou vyspím - tak to mi prostě nesedlo... ()