Poslední dopis od milence

• Kanada The Last Letter From Your Lover (viac)

Novinářka objeví truhlu s milostnými dopisy ze 60. let a rozhodne se přijít na kloub záhadám kolem románku, o kterém vyprávějí. (Netflix)

Aljak

Po filmovom megahite Me Before You tu máme ďalší film podľa knihy Jojo Moyes - a opäť je to romantický kúsok. Kompozične sa mi tento film páčil o kus viac, dve časové roviny s dvojicou milostných príbehov mali celkom dobrý potenciál. Len škoda, že po obsahovej stránke to bolo tak trochu klišé, resp. nemám pocit, že by sme videli niečo, čo tu doteraz ešte nebolo. Príbeh zo 60tych rokov o romániku Jennifer & Anthony ma bavil oveľa viac ako ten zo súčasnosti, kde mi tá iskra medzi Ellie a Rorym prišla až moc prvoplánová. Ale OK, romantika je to pekná, dej mal dobrý spád, a aj vizuál bol príjemný, takže aspoň tie 3* si to zaslúži. ()

Veber

2,5 * Těšila jsem se, Jojo mě nadchla knihou Než jsem tě poznala (i jejím závěrem) a ani film nebyl špatný. Ale tohle bylo, bohužel zklamání (knihu možná zkusím, abych mohla porovnat). Tak do poloviny je to naprosto klišoidní a bez emocí (jen románek vdané paničky). Za polovinou se konečně něco děje a emoce jsou hlubší. Ale první půlka byla velké zklamání, vztahy jen ploché (jak se k hrdince chová manžel skoro nevíme, protože se tam vyskytuje dost sporadicky), současná linka ve stylu, dlouho tě přehlížím a pak SPOILER bum, máš narozky? Tak to hurá do baru a ještě se s tebou vyspím - tak to mi prostě nesedlo... ()

quido_zidle

Nuda, neskutečná...! By mě zajímalo, kolikrát scénárista u psaní tohoto scénáře usnul... 15 minut děje na 95 minut balastu. Shailene Woodley byla hodně z formy, buď měla pár kilo shodit nebo používat odvodňovací tablety. V záběru, ve kterém se potkali poprvé s B. jsem se jí spíš lekl, než že by měla někoho uhranout... Dvě hvězdy za dokonalé kostýmy, kulisy...a to je tak asi všechno co bylo na tomto počinu zajímavé. ()

Vajonek

Když tady vidím to hodnocení (recenzní i hvězdičkové), zase se jednou nestačím divit, jak stejná věc dokáže na různé lidi zapůsobit naprosto odlišně. Spousta uživatelů tu píše, jaká to byla moc velká červená knihovna, nedostavily se emoce, nefungovala chemie mezi hlavními představiteli atp. atp. Já mohu za sebe říci, že jsem dlouho neviděla takto krásný a dobře zpracovaný romantický příběh (a to podotýkám, že nejsem typ člověka, co ho dostane každá love story). Shailene Woodley považuji za jednu z nejzajímavějších mladých hereček, takže mě nepřekvapilo, že mi tady od začátku připadala ve své roli dobrá i do ní vhodně vybraná. Chvíli jsem měla pochyby o výběru představitele Boota, ale opravdu to byl jen okamžik. Jakmile spolu s SW vešli do bližších interakcí, zjistila jsem, že se mi k sobě velice dobře hodí, chemii mezi nimi jsem osobně cítila velmi a jak film postupoval, měla jsem čím dál větší pocit, že s nimi jejich vášeň, lásku i utrpení prožívám skoro až fyzicky. Možná by se mi více líbilo, kdyby nebyly přítomné dvě časové linky, na druhou stranu mě ani ta novodobá s energickou novinářkou nerušila, naopak se mi vlastně nakonec líbil i její osobní příběh. S panem archivářem byli roztomilí a to, jak svým přičiněním trochu pomohli osudu dvou dávných milenců sice, uznávám, bylo lehce neskutečné, pořád to za mě ale bylo v nějakých akceptovatelných mezích (stejně jako některé dějové zvraty v druhé časové linii, které také někdy už působily trochu uměle, stále ale ne tak, aby to rušilo celkový dojem). Také mě bavily určité více či méně skryté paralely v chování a prožívání Elie a Jennifer (i když vlastně nevím, jestli to byl záměr tvůrců nebo ne..?). K tomu všemu jsem byla nadšená ze soundtracku i dobových kostýmů, výpravy. Jednoduše povedený film po všech stránkách a ode mě určitě za takových 85 %. ()

Streeper

Knižní přeldohu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale hodně jsem se na film těšila. Lákalo mě obsazení, plakát i trailer. Všechno vypadalo slibně, o to víc jsem zklamaná jak moc se mi to nakonec nelíbilo. Je to hodně zvláštně natočené. Měla jsem pocit, že se tvůrci nemohli rozhodnout na koho se zaměří více a pak zmatečně přeskakovali z jednoho příběhu do druhého a já nevěděla na koho se mám více soustředit. Byl to chaos. Existuje spousta podobných filmů, které jsou zpracovány daleko lépe, napříkald Dopisy pro Julii nebo Madisonské mosty (i když tady formou deníku). ()