Kúsok nad hollywoodskym bulvárom žije Frankie, mladá žena, ktorá sa snaží zistiť, kým chce byť. Hneď potom, ako zažije niekoľko nadpozemských stretnutí so záhadným Linkom, mužom, ktorý podľa všetkého žije bez pravidiel, ju tento muž inšpiruje, aby nakrúcala jeho antimainstreamové reči na internet. Spoločne sa stávajú hviezdami internetu. Je však ťažké udržať si zdravý rozum, keď sa stupňuje tlak, aby ste boli dôležití. Aby toho nebolo málo, Frankie a Link si spolu začnú románik. Frankie sleduje, ako sa Link stáva stelesnením všetkého, čím opovrhoval. Frankie sa začne pýtať, či sa aj ona stáva monštrom, aké pomohla vytvoriť. Ľúbostný príbeh o láske k niekomu, kto nemiluje samého seba, proti novej kultúre dnešného sveta. (Film Europe)

silentname

"Mainstream" je film, na ktorý je veľmi ťažké mať jednoznačný názor. Na jednu stranu má momentky, ktoré skutočne stoja za to a bavili ma, na druhej strane vie byť miestami celkom nudný. Na jednej strane je inteligentný, inokedy pôsobí maximálne detinsky a trápne. Na jednej strane je Andrew Garfield perfektný, no niekedy som mal pocit, že sa tak utrhol z reťaze až vedel byť aj celkom strašidelný. Ale zase je treba uznať jeho herecké schopnosti. Z hlavnej myšlienky mám tiež trošku zmiešané pocity. Pretože film ukazuje ako všetci žijeme vo svojom vlastnom svete, ktorý je v mnohých smeroch absolútne falošný, no súčasne chceme mať všetko okolo seba dokonalé a vlastne len podporujeme v mnohom celé toto pokrytectvo. A keď človek ukáže seba samého v skutočnosti, tak sa stane často terčom trollov a ľudí, ktorí nemajú nič lepšie na prácu ako šikanovať druhých cez internet prostredníctvom stupídnych poznámok a memečiek. A potom sa stane tragédia a zrazu je to niečo obrovské a podobne. Proste všetko toto okolo. No náš hlavný hrdina Link sa akosi vnútorne chce zbaviť zodpovednosti a využiť to len na to, aby bol populárny ešte viac. Takže neviem. Je to film, na ktorý určite nezabudnem, má niekoľko komických scénok, ktoré fakt stáli za to a okrem toho herecky je spracovaný skvele. No neviem či je to niečo, čo by som chcel vidieť znovu, alebo nejako výraznejšie analyzovať. Ale film rozhodne zanechal dojem. Hodnotenie: B ()

JFL

Ne až tak úžasná pouť internetem s Garfieldem místo Mikýře. Gia Coppola natočila moderní variaci na "Tvář v davu". Ale zatímco nestárnoucí a fenomenální klasika se věnuje provázání médií, celebrit a politiky, "Mainstream" se příznačně své době zaobírá pouze sociálními sítěmi a tudíž ryze egocentrickými okruhy sebeprezentace a paradoxu morálních autorit zvěstujících probuzení na otupujících platformách. Příznačně tomu pracuje s doslovností jak myšlenkovou, tak formální a vytváří prostinkou dualitu youtubersky hyperaktivního zla proti indie alternativě od srdíčka. Na druhou stranu jistá témata a příběhové vzorce se prostě v kultuře opakují a každá generace má svá díla, která sice v mase historického mediálního proudu zůstanou posléze zapomenuta, ale svého času pro konkrétní dobové mladé diváky jsou formativní. Tak nepochybuju a věřím, že čím pro mě kdysi bylo "Floundering", tak tím bude pro někoho ze současných náctiletých právě "Mainstream". ()

Spiker01

Bohužel jediné dobré na tomto filmu je Garfield. Po Coppolovsku je to klasicky divné a zpomalené, ale příliš mi to nesedlo a po půl roce už vůbec netuším, o čem to vlastně bylo. ()

Anderton

Mainstream je film, ktorý chce byť artom, ale je skôr takým fajn indie mainstreamom. Garfield hrá ako o život, ale scenár je vo svojom jadre nastavený tak, že nám je akosi celý vývoj zrejmý od prvého úspechu a kritika sociálnych sietí objavuje niečo už dlhšie objavované. Každopádne treba pochváliť gýčovité stvárnenie virtuálneho sveta, nejasné prelínanie medzi realitou a týmto svetom a adekvátnu stopáž. Pre "postihnutú" mládež povinnosť, je však otázne, či by nakoniec Mainstream pre ňu neznamenal len ďalší cool kúsok o svete, v ktorom chcú už na veky vekov žiť. ()

ScarPoul

Ale musím povedať, že tie 3 hviezdy sú také neisté. Príde mi úsmevné ako Gia Coppola poúča cez veľmi priame, a v určitom zmysle až samoúčelné názory o stave našej spoločnosti, ako keby to bola nejaká obrovská záhada. Pozerať sa na tento film ako trošku uvedomelý jedinec, vytvára pre mňa problém, nájsť tam čokoľvek, čo by vo mne nejako rezonovalo. Nenudí to tak ako jej Palo Alto a vizuál je v tomto smere pôsobivejší. Potešia drobné šteky hercov ako je Schwartzman a Knoxville a Maya Hawke je zase povestná kráska od vedľa. Garfield hrá prvú ligu ale je limitovaný povrchným scenárom. Povrchným aj preto, že všetky vzťahy vo filme sú učebnicové. Bez citu ale s typickými zvratmi. Koniec z Garfieldového pohľadu až diabolsky a preto dobrý. Z pohľadu Maye a Nata Wolffa smiešny a trápny. A toto balansovanie som mal celý film. Vidieť to už nepotrebujem. A som úprimne prekvapený, že takéto filmy sa snažia nastavovať zrkadlo. Robia to veľmi kostrbato. Dakedy slávne meno a dobrý kamoši k natočení dobrého filmu skrátka  nestačia. Všetci zo zúčastnených hercov majú na svojom konte lepšie a sofistikovanejšie kúsky. ()

M.i.k.e

Gia Coppola by asi ráda šla ve stopách své slavnější tety,ale to bude ještě chvíli trvat.Mainstream je zvláštní artovka,která by se nejspíš rád trefovala do současného trendu youtuberů a různých influencerů.ale daří se jí to se střídavou úspěšností.Jsou tady sice chvíle,které jsou vlastně poměrně dobré a velký podíl na tom má překvapivě dobrý Andrew Garfield,ale většinou je to takové divně šibnuté cosi...40% ()

campix

Mainstream vypadal daleko lépe než ve finále je. Sympatické obsazení, aktuální obsah, dobrá hudba. Mohlo to být fajn, mohlo to být lepší. Takhle se tu Garfield pouze exhibuje a po slibném začátku Mainstream spěje k očekávanému konci. Škoda, protože hlavně Maya Hawke mě hodně baví. Tohle opravdu prst na tepu doby nemá, ale mohlo by mít. ()

angel74

„Láska teče proudem z mého srdce.” - Kdyby Gia Coppola rozvedla ústřední myšlenku svého scénáře trochu více do hloubky, mohlo jít o hodně silný a znepokojivý film dotýkající se problematiky vlivu virtuální reality a sociálních sítí na skutečný život mladých lidí. Takto se jedná spíše o jakousi exhibici Andrewa Garfielda, kvůli jehož hereckému mistrovství však stojí za to dát tomuhle nevšednímu počinu šanci. Zaujala mě i Maya Hawke, která geny svých slavných rodičů rozhodně nezapře. (70%) ()

sedm.1

Mainstream je filmem, který se podle mě snažil být něčím víc, než čím ve výsledku nakonec byl, respektive mi spíš při závěrečných titulcích bylo vlastně až téměř naprosto ukradené, co tím chtěla paní/slečna režisérka a scénáristka v jedné osobě světu sdělit, jelikož ať to bylo cokoliv, nefungovalo to v žádném ohledu. Ani jako romantická komedie, kdy se mi jakákoliv romantičnost jaksi nepodařila odhalit, o humoru pak ani nemluvě, ani jako dramatická proměna povahy lidské bytosti, která proběhla až příliš jednoduše, okatě a především nepřesvědčivě, a ani jako přímé poukazování na vliv médií na společnost, kdy si autorka zřejmě naivně myslela, že tím někoho ohromí, ale spíš se touto snahou znemožnila, a to hlavně díky způsobu, jakým se o to pokusila. No a vlastně nic dalšího mě nenapadá, co by tato podívaná ještě nabízela. Tedy krom absolutně nefungujících emocí, které tu ovšem měli podle mě sehrát poměrně zásadní roli, atmosféra je též taková nijaká a i když stylově se zde pak sice paní/slečna Coppola úplně neztrapnila, tak zrovna v tomto případě to v podstatě na výsledku ale stejně nic nezměnilo. Co se jinak týče jednotlivých postav a jejich hereckých představitelů, tak to je asi ta nejpozitivnější položka filmu, postavy jsou tu totiž vesměs zajímavé a působivé, a herci pak sympatičtí a výrazní, takže alespoň po této stránce to lze pochválit. Já zkrátka tedy sice nechci Mainstream úplně zatracovat, jelikož něco do sebe má, a to ať už svým zpracováním, myšlenkou, či stylem, nicméně celé to chtělo ale asi udělat nejspíš úplně jinak, buď mnohem rafinovaněji, překvapivěji, s nečekaným průběhem a šokující pointou, nebo naopak naprosto nenáročnou, přímočarou, ale zároveň údernou formou, ovšem tento výsledný produkt ničím z tohoto nakonec nedisponuje a proto nejspíš ani nefunguje a nepůsobí. ()

Klajnik

Andrew Garfield je dobrej herec a film víceméně táhne, ač téma zajímavé je, jenže není dost rozpracované a na film tak nakonec odezní do ztracena. ()

Swannie

Takto si mainstream predstavuje, že vyzerá ne-mainstreamový film? Ja ti neviem. Na to, že som mladá generácia, ma to naozaj žiadnym spôsobom neoslovilo, od začiatku ma to nebavilo a až iritovalo, pretože som často nevedela, ktorý cinge je naschvál a ktorý nie. Andrew aj Maya sú moje lásky, ale toto proste... nie, nič. Žiadna emócia, žiadna chémia, žiadny záujem mňa ako diváka o to, čo sa stalo po tých 50tich minútach, v ktorých som to vypla. 1* za Andrewa, ten je perfektný aj v zlom filme. Marry me? ()

Kitcat

Something is missing. Tohle mě u sledování Mainstream napadalo docela často, přestože Giu znám moc dobře a její předchozí film Palo Alto mě doslova učaroval, její další filmový počin Mainstream mi připadal jiný. Což není vůbec špatně. Je to film, který má originálnější tématiku a rozhodně se věnuje (aspoň okrajově) aktuálním problémům sociálních sítí. Sem tam má i originální práci s kamerou a celkovou scénografií. Takže esteticky je na tom film dobře. Bohužel mi ale vadil střih, chybělo mi některé scény více procítit a trochu je natáhnout. Myslím, že by to dodalo některým pasážím věcí váhu. K hlavním postavám se taky moc daleko nedostaneme. I přesto, že s hlavní hrdinkou jsme od první klapky až skoro do konce, vůbec ji neznáme. Maya Hawke je začínající herečka, která podědila vše dobré z Umy a Ethana, myslím a doufám, že ji ještě uvidíme. Andrew si počínal jako opravdový blázen, bavil mě, věřila jsem mu a myslím, že tohle pro něj byla unikátní herecká příležitost. Konec koncům film není špatný, oceňuji zase úplně jinou storylinku a snahu i jinakost, ale znovu si ho asi nepustím, co ale rozhodně nevymažu je herecký výkon Andrewa Garfielda! ()

Vabr

Podle 52% na ČSFD a smíšených, spíše negativních recenzí na ostatních filmových webech jsem se obával, aby film nevyzněl ve výsledku levně a důležitá myšlenka se v něm neztratila. Ale zklamání se opravdu nedělo, už od začátku jsem věděl, že film pro mě neklesne pod 3*. Hawke, Garlfield (ten se tu pořádně vyřádil) i všichni ostatní hrají výborně a přesvědčivě. Děj je vcelku nápaditý a film je sám o sobě napěchován plno soundtracky, z nichž se mi některé opravdu zalíbily. Jak si u některých filmů zdejší ,,odborníci" stěžují, že postava v průběhu filmu neprošla žádným vývojem, tak tady nemohou nic namítat, jelikož vývoj je více než znatelný 😊😉. Levně to tedy vůbec nepůsobí, takže toho se taky nikdo nemusí obávat. Ocenil bych též zajímavé filmové techniky (emoji, kameru a různé tyhlety youtuberské edity) a finále završené suprovým tanečním vystoupením s parádním soundtrackem. Myšlenek je tu mnohem více než jedna, akorát se všechny vyklepou až na konci 🙂. A ne, neztratily se ve filmu v těch všech emojích a ,,cringu", jak si recenzenti z ostatních webů stěžují. Nejraději bych je vypsal, ale nechci spoilerovat 😬. Ale všechny se mi moc líbily a musím nad nimi přemýšlet, a to si myslím že je u takových filmů důležité - nechat diváka zpětně přemýšlet o účelu filmu. Sice to tu jen chválím, ale ty mínusy, které ve filmu byly ho sráží vcelku dolů. Zkritizoval bych především podivný růst sledujících. Dost špatně se v tom orientovalo a pochybuju, že by to stoupalo tímto stylem, což si na to měli dát pozor, protože to je u takovéhoto filmu důležité. Druhým mínusem je trochu nudnější prostřední část filmu, tam to rozhodně šlo zlepšit. Celkově si ale myslím, že je film svěží, vcelku dobrý a se zajímavými myšlenkami a rozhodně by měl dostat více pozornosti, protože 53 hodnocení je dost bídných ☠. Lepší 3* a těším se na další film od Gii Coppoli. Vyhodnocení: fU**InG lOVe yOu No One Special 😍😘🥰😁😆☺🤩🤗🤑😲😵🥴🤪😱🤡🥳😺😸😻🙀🐱‍👤🙈🙉🙊🐠👀🎈🎆🎇🧨✨🎉🥇❤💗💖💘💝💥💫!!! ()