Most

• Česko Mosty (viac)

Vojačka Lynsey (Jennifer Lawrenceová) sa po vážnom zranení vráti domov do New Orleans a snaží sa prispôsobiť tamojšiemu životu. Spozná miestneho automechanika Jamesa (Brian Tyree Henry) a vzniká medzi nimi nečakané puto. (Apple TV+)

jakeer

Niekedy je to až šok, že Jennifer Lawrence, ktorú poznám ako humornú a ba priam až bláznivú celebritu z rohovorov, je v skutočnosti skvelá dramatická herečka. Tuto nás brilantne previedla indie depkou. Našťastie film tento raz nestojí len na nej, ale so cťou jej sekunduje sympaťák Brian Tyree Henry (u ktorého je tiež takáto dramatickejšia poloha menej zvyčajná). V príbehu ma akurát prekvapujú miestne reálie, keďže Američania vedia doslova mrhať peniaze na nám nepredstaviteľné veci, ale presťahovať sa z rodného mesta je zjavne nad ich sily. Inak si neviem predstaviť, prečo hlavná postava chcela ísť druhý raz do Afganistanu (po tom, ako prvýkrát takmer umrela a zostali jej príšerná zdravotné následky) a to len preto, aby nemusela bývať v rodnom dome s mamou. No je ako je a vďaka tomu môžeme sledovať rodiace sa priateľstvo dvoch ľudí, ktorí má obaja poriadne naložené na chrbte. ()

M.i.k.e

smutná a pomalá indie konverzačka bez výraznějších dramatických momentů o přátelství dvou lidí, kteří si každý prošli svým traumatem se kterým teď musí žít a vyrovnávat se s ním prakticky denně. Pro Lilu Neugebauer jde o velmi solidní režijní prvotinu, k čemuž jí hodně pomáhá příjemně civilní a uvěřitelná dvojice Brian Tyree Henry a hlavně Jennifer Lawrence, která je v dramatické poloze mnohem lepší než v té odlehčenější. Což koneckonců platí už od Winter´s Bone...70% ()

Remedy

A jde to i bez krvavých válečných flashbacků, resp. už od první chvíle je nadmíru jasné, že příběh bude stát na charismatu Jennifer Lawrence, která svou roli zlomené vojandy pojala setsakra sugestivně. Menší production values tak bohatě kompenzuje plnohodnotný příběh o vypořádání se s PTSD a o navázání jednoho zdánlivě nepravděpodobného přátelství. Křehké, civilní, malé a přesto dost silné. Jennifer Lawrence je jednoznačně lepší ve vážnějších hereckých polohách, což zde platí dvojnásob. [75%] ()

MrHlad

Jennifer Lawrence se vrací z války domů a pokouší se po ošklivém zranění postavit zpátky na nohy. A zjistí, že to sama nedokáže. Když se seznámí se sympatickým automechanikem Jamesem a stanou se z nich přátelé, začne se všechno konečně zlepšovat. Jenže i James má traumata, se kterými se ještě nevyrovnal. Dovedou jeden druhému pomoci? Mosty jsou nepříliš originální, ale skvěle zahrané drama, které netlačí zbytečně na emoce a vystačí si jen s uvěřitelnými dialogy, sympaticky obyčejnými hrdiny a jednoduchým a srozumitelným příběhem. Na nadprůměrné drama to bez problémů stačí. ()

Aljak

Zaujímavá psychologická dráma, ktorá sa však bohužiaľ nesie v relatívne komornom tempe. Každopádne, puto medzi nesúrodou dvojicou Lynsey a Jamesom bolo veľmi príjemné a prospešné pre oboch, hoci sem tam prepukli aj nejaké nezhody. Ale určite je pre utrápenú osobnosť fajn stretnúť niekoho, kto je na tom podobne. Melancholická dvojica tak navzájom našla spriaznenosť duší, čo určite posunulo oboch motivačne vpred. Dialógy by som očakával lepšie, ale film ako celkom ušiel. 3* ()

• Napriek tomu, že sa film natáčal už v lete 2019, tak svoju premiéru mal až v roku 2022. (MikaelSVK)
  • Filmovalo sa v meste New Orleans v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)