Bývalý voják, policajt a teenagerka se náhodou potkávají v New Orleans, kde pátrají po původu nebezpečné drogy, díky které lidé nakrátko získávají superschopnosti. (Netflix)

EvilPhoEniX

Očekávaná Netflix novinka není ve výsledku takovou peckou, jak jsme všichni očekávali, přesto jsem celkem spokojen a zároveň vděčný, jelikož nebýt Netflixu, tak letos neuvidíme téměř nic. V New Orleans se začne šířit distribuce nové drogy, která dává lidem super schopnosti na 5 minut a má to hezký komiksový vzhled a hlavně je to příjemné Rko, kde pár gore záběrů mě příjemně překvapilo. Jamie Fox i Joseph Gordon-Levitt, hrají obstojně, mutace drogy je podána zábavně a nejvíce mě zaujala schopnost kamufláže, kde se barvy mění dle prostředí a taky možnost ohýbat klouby. Akce je spíše v druhé polovině a je natočená velmi slušně a sedlo mi i tempo, takže byť se z daného konceptu dalo určitě vytěžit víc, i tak jsem se bavil nadmíru dobře. Plus také za hudbu. Příběh***, Akce****, Humor***, Násilí****, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 7/10. ()

Figu

Opět! Projekt Power, opět vychvalovanej a opěvovanej jako megapeckózní projekt Netflixu a opět těžce průměrnej! A to si duo Foxx a Gordon-Levitt nevedlo vůbec špatně! Akce je slušivá, má grády a koule a dá se na ni zvesela koukat. Navíc nápad alá Všemocný, o žvejkání pilulí s nadpřirozenejma schopnostma většinou funguje pro polapení diváka dokonale! Nicméně co Projekt Power sráží totálně do kolen (a zcela souhlasím s kolegou Ellmariachim) je suprově odfláklej závěr, ze kterýho si vlastně asi jakoby měli všichni sednout na prdel... Ne ne. Škoda no. 55% ()

MrHlad

Já jsem vlastně přesně tohle čekal. Joost a Schulman už v Nerve: Hra o život ukázali, že umí točit filmy, které vypadají hezky a tím dovedou ideálně přebít fakt, že jsou celkem pitomé. Tohle je úplně stejný případ. Projekt Power je vizuálně hodně zábavná podívaná, Jamie Foxx tyhle drsňáky umí a evidentně ho baví, Gordon-Levitt se na place podle všeho taky nenudil a určitě jsem zvědavý na to, co předvede v budoucnosti Dominique Fishback. Akce je hodně, nápadů v ní taky pár najdeme a zkrátka tam dost často něco bouchá nebo někdo střílí, takže to rychle uteče. Bavil jsem se a vlastně až po závěrečných titulcích mi došlo, jak moc pitomé to je a jak nenápaditě to vykrádá X-Meny nebo dejme tomu polozapomenuté Push. Projekt Power je stejná pitomost jako nedávné Old Guard, na rozdíl nesmrtelné Charlize Theron si toho jsou ale Foxx a spol. dost dobře vědomi. Projekt Power má být především hezky vypadající podívaná s pár cool scénami, u níž člověk může vypnout hlavu a bavit se tím, jak to hezky bouchá a pěkně vypadá. Samozřejmě bych ocenil, kdyby v tom bylo něco víc, ale zase nemám problém spokojit se s béčkem, které o své béčkovosti ví, nestydí se za ni a občas dovede příjemně překvapit nějakou cool hláškou nebo nápaditou akční scénou. Za mě OK, a když z toho bude chtít Netflix vydojit sérii, vůbec mi to nevadí. ()

TeeAge

Odzrcadlení perfektního systému Netflixu využít metadata o tom, na co rád koukám, kteří jsou mí oblíbení herci, a že si smlsnu na "rescue the daughter" příbězích, které mají dobrou kameru a solidní triky. Výsledek je takový, že algoritmus trefil mé oblíbence, Foxxa a Gordon-Levitta, vyprodukovala dobrodružný film se slušnou kamerou, ale protože chtěla umělá inteligence v spolupráci s produkční společností vyhovět co nejširšímu publiku Netflix předplatitelů, je celkový výsledek neskutečně schematický - předžvýkaný - a předvídatelný. Opravdu, jak by ten film nevytvořili lidé, ale počítač na základě svého šestnáctijádrového M1 čipu strojového učení... Nejhorší na tom je, že se na to opravdu dobře kouká, a svou vyumělkovaností film neunavuje a konzumuje se krásně lehce, bez jakékoliv námahy rozpohybovat mozkové kotouče. Pokud má být tohle budoucnost velkofilmů, tak radši budu chodit do zbylých Biografů jak do muzea, a budu koukat na klasiky, které ještě měli živou lidskou jiskru. --- I shall unsubscribe. But what will i watch in covid time??? ()

Lenka.Vilka

Ten nápad je prostej a jenduchej. Prostě a jenduše geniální. Vem si pilulku, budeš mít na pět minut nějakou schopnost. Má to ale háček. Nemůžeš si vybrat. Nevíš, co se stane. A tím pádem nastane problém. Navíc se s tím obchoduje jako s drogama, takže žádná sranda. Dobře natočeno, dobře zahráno, dobrý soundtrack (poslouchám pouze ve filmech, když se to tam hodí). Vadila mi jenom jedna věc. Co má pan policajt. Až moc se mu to hodilo do krámu. Ve filmu se stále něco dělo, stopáž je skvělá, ale nemohu se ubránit dojmu určité sterility. Vůbec se nepracuje s postavami. Moc se o nich nedozvíme. Jinak spokojenost. ()

• Dominique Fishback hrála středoškolskou Robin ve svých 29 letech. Zároveň v tom roce sama ukončila vysoku školu. (TaNya_)
  • Natáčelo se v New Orleans (Louisiana, USA). (BMW12)
  • Jeden z hrdinů má schopnosti po krevetce Alpheus digitalis. Tvrdí, že svou oběť dokáže zasáhnout tak velkou rychlostí, že se okolo ní vypaří voda a okolní teplota dosahuje teploty o 8 000 °C vyšší, než je na povrchu Slunce. Extrémní stlačení vody klepety krevetky ve skutečnosti na několik mikrosekund dokáže vytvořit teploty „jen“ okolo 4 800 °C, což je asi o 800 °C více, než jsou nejnižší naměřené teploty uprostřed slunečních skvrn. Průměrná teplota povrchu Slunce se pak běžně udává na 5 500 °C. (kirmakX6on)