Chip je servisný technik káblovej televízie, muž, ktorého si človek nesmie nikdy pripustiť k telu, lebo sa ho už nikdy nezbaví. A presne to sa stane mladému architektovi Stevenovi, ktorý potrebuje zaviesť káblovú televíziu. Chip mu ponúkne, že zariadi sledovanie televízie bez mesačných poplatkov. Steven súhlasí, no to nemal robiť.
Chip sa mu mieša ustavične do života, všetko prevráti naruby. A to len preto, že chce zúfalo získať dobrého kamaráta. Keď mu nesmelý Robin konečne dá najavo, že nie jeho priateľom, Chip pripraví strašný plán pomsty. (TV Dajto)

Gilmour93

Několik samoúčelných vložek (souboj ve středověké restauraci), mladý Jack Black opět v průsečíku s podobou Emilea Hirsche a snaha o poučné finále s tématem chorobné závislosti.  Z té spousty odkazů na filmy a seriály byly nejpříznačnější dva. Eastwoodovo „posedlostní“ Zahrajte mi „Misty“ a Ren & Stimpy, protože excentrické exhibice gumového Kanaďana nemají daleko k animákům tohoto typu. Když si tady jako televizí odkojený Chip šlape na jazyk, neměl by problém udělat to i doslovně.. ()

sedm.1

Hodnocení a doporučení tohoto snímku je opravdu jednoduché. Kdo má rád Jima Carreyho, tohle je snímek určený pouze pro něj, neboť Cable Guy jev podstatě jen jedna obrovská exhibice Carreyho pitvoření se, grimas, šklebení, šílených posunků a pohybů a prostě všeho, co k tomuto pošukovi patří, respektive patřívalo. Já si vlastně dovolím i tvrdit, že snad nikde jinde se v tomto ohledu tak nevyřádil, jako právě v postavě kabeláka Chipa. Opakuji, exhibice, one man show a naprosto ulítlé herectví. A kdo ho právě pro tohle všechno nesnáší, tak pro něj to bude jen jedno obrovské utrpení, na kterém nenechá nit suchou. Jeho výkon je tu nicméně natolik výrazný a výstřední, že vše ostatní je pak prakticky odstaveno na druhou kolej, takže je v podstatě i jedno, že ani zápletka není vůbec k zahození, že film disponuje spádem, nápaditostí a dokonce i thrillerovými prvky, a že i ostatní postavy a jejich představitelé jsou docela sympatičtí lidé. Pravdou ale každopádně zůstává, že bez Carreyho by Cable Guy byl totálně jiným filmem, který by ovšem naprosto nemohl fungovat a působit tak, jak tomu ve výsledku je, já se nicméně bavil výtečně, v mých očích Carrey zazářil a já jsem tedy vážně spokojený. ()

IMPAIRED

Po celou dobu sledování jsem si říkal: Co to ksakru vlastně je? Naprosto nečekaný rozvoj scén, kdy se hrdina dostane do vězení, následně je s zatažen do rodinného kruhu s chlápkem od kabelovky, a tak dál, celé je to tak neskutečně originální a promyšlené, že nad tím zůstává rozum stát. Jeden z nejšílenějších kousků, Ben Stiller nikdy nezklame. Pro ty, kteří za životní výkon Jima Carreyho považují Ice Venturu je to samozřejmě propadák, pro milovníky opravdových parodií mistrovský kousek. ()

JohnnyD

Odvážna a nevývážená komédia, občas s dosť drsným humorom, ktorý bohužiaľ skoro nikdy neudiera tak, ako by mal, alebo mohol. Ben Stiller nakrútil film podľa zaujímavej témy, ale nedotiahol to ani do polovice potenciálu. Najlepší na celom filme je Eric Roberts, ktorý si robí úžasnú srandu zo seba. Jim Carrey mohol byť aj lepší. Stavím sa, že ak by sa to točilo o tri roky neskôr, jeho postava by bola o dosť vážnejšia a serióznejšia a ubudlo by na grimasách. Ale masy chceli niečo iné. Aj producenti... ()

KOZEL84

Já měl takovou radost,když sem zjistil,že sem tohle vlastně ještě neviděl.S Jimem je vždycky sranda a není ho nikdy dost.Vůbec nechápu ty keci kolem Jima,když tenhle film stojí celý na něm a příběhu (který mi nepříjde nějak brutálně originální) dodává št'ávu právě on.Kromě výborných vsuvek Stillera s Robertsem a krátkého výstupu Wilsona sou tu totiž všichni akorát do počtu a jejich role sem mohl odehrát klidně i já.Broderick byl vždycky nudný.Nejvtipnější je stejně kOCOUR.To je trochu levné vybrat si komika jako je Carrey a říct,že neumí hrát.Prozíravý kluk.Si mi teda věštec!Nehledě na to,že Jim tady nemá ani vteřinu vážné polohy.Neobjektivní 4 hvězdy pro Krále Komiků a skvělého herce (;)).A zastavte někdo to jeho stárnutí! dezert. ()

• Jim Carrey dostal za tuto roli 20 milionů dolarů, a stal se tak ve své době nejlépe placeným hercem. (dezert)
  • Na párty Chip (Jim Carrey) spieva karaoke verziu piesne „Somebody to Love“ od Jefferson Airplane. Chip uvádza, že táto pieseň sa objavila v dokumente Gimme Shelter, čo nie je úplne pravda. V dokumente bola použitá síce skladba od Jefferson Airplane, ale úplne iná: „The Other Side of This Life“. (Arsenal83)
  • Jim Carrey (Chip) v čase premiéry řekl: "Doufám, že po tomhle filmu už nebudu jenom ten sympaťák z plakátů na zdi, ale také monstrum, ukrývající se v noci pod postelí. Děti pak budou naříkat - Mami, můžu spát u tebe? V mém pokoji zase straší Jim Carrey!" (NIRO)