Od samého začátku prvního společného filmu Katharine Hepburnové a Spencera Tracyho létají jiskry - schyluje se k "válce pohlaví" mezi pohodovým autorem novinových sportovních sloupků a prvotřídní mezinárodní novinářkou... Film z roku 1942. (oficiálny text distribútora)

misterz

Človeku sa až rozum zastaví nad tým, ako mohlo niečo takto naivné a prostoduché vyhrať oscara za scenár. Už len si zoberte ten moment, v ktorom sa má v závere akože odohrať to "skrotenie zlej ženy". Niečo také sa hodí do rozprávky, ale nie do reálneho života, dokonca ani nie do toho filmového. Tá trápna naivita mi skoro vypichla oči. Našťastie na druhú stranu toho veľa zachránili herci, medzi ktorými to tu po celý čas iskrilo, bolo vidno ako si to hranie užívajú. Chémia tu rozhodne bola. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

MarekT

Ačkoli je tento snímek asi opravdu nejlepším komediálním spojením dvojice Hepburn - Tracy, nelze si nevšimnout, že scénář byl po formální stránce (tzn. zisk pověstné zlaté sošky) poněkud nadhodnocen - když jej v rychlosti porovnám s komediemi podobného ražení, nemůžu konstatovat nic košatějšího než "dobový průměr". I proto plně souhlasím s názorem uživatele huzgiho - k nadprůměru film pozvedává tento podzim mnou neustále přežvýkávaná stránka hereckých výkonů. Katharine Hepburn? Pořád stejná písnička - sympatická rošťačka, se kterou se mi chce již po pár scénách flirtovat, a to i přes zdejší postoje feministického charakteru. Spencer Tracy ji doplňuje výborně, například během zlidovělé scény baseballového zápasu, nicméně tolik kladných emocí jako jeho osudová partnerka nevzbuzuje (v běžném životě na neporozumění pravidel apod. nereaguji zrovna přívětivě, onen jev však v podání Kate vyzněl jako jedna z nejlepších komických scén, co jsem za poslední dobu viděl). Ani tak ne "must see" záležitost, více docení dle mého soudu ti, co Zlatou éru dlouhodobě uctívají, ale i přes nepřekvapivé zvraty je snímek bez výraznějších hlodů zubu času, což jedině potěší. 70% ()

Martin741

Taketo starinky mam najradsej - suboj pohlavi. On - Spencer Tracy versus ona -Katarina hepburnova. A k tomu genialne dialogy, kulisy, reziser George Stevens /Annie Oakley 1935, Rozruch ve Meste, Gigant 1956/ trafil do cierneho. Skoda, taketo filmy sa dnes uz netocia - ono aj stari kvalitni herci vymreli . 100 % ()

Jara.Cimrman.jr

Může být muž skvělým manželem, když neumí čínsky? Může žena pomýšlet na vdavky, když nezná pravidla basseballu? A nemohlo by to mezi takovými dvěma protiklady pořádně jiskřit? Mohlo! A taky jiskří, což vyvolá nejednu zábavnou scénu, ale pak se na můj vkus moc moralizuje, což u mne snímek sráží lehce pod čtyři hvězdy. ()

Streeper

Na tenhle film jsem se vážně moc těšila. Katharine Hepburn a Spencer Tracy společně v jednom filmu, už jenom to je podle mého záruka kvality. Co se týká chemie hlavních dvou představitelů. tak ta je tam naprosto viditelná. Mezi Katherine a Spacerem to prostě jiskří a je vidět, že jsou opravdu zamilovaní, příběh už je slabší. Nic zásadního ani žádná gradace příběhu, takže jsem byla malinko zklamaná. ()

• Scéna ve filmu, kdy Tess (Katharine Hepburn) převrhne sklenici s vodou, byla ponechána, přestože se jednalo o chybu ze strany Hepburn, která zvládla při uklízení vody bez problému odříkat text. (Pavlínka9)
  • Katharina Hepburn mluví ve filmu celkem šesti jazyky, a to anglicky, francouzsky, řecky, španělsky, německy a rusky. (Terva)